نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425120
بانک ایتالیایی به اتهام نقض تحریم‌های ایران جریمه شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۵
دولت آمریکا در سال 2012، بانک انگلیسی استاندارد چارترد را 340 میلیون دلار برای انجام تراکنش هایی به ارزش بیش از 250 میلیارد دلار برای مشتریان ایرانی‌اش جریمه کرد.

به گزارش  فارس به نقل از وال استریت ژورنال، ناظر بانکی نیویورک روز پنج شنبه بانک ایتالیایی اینتسا سنپائولو و شعبه آن در نیویورک را برای نقض قوانین دولتی ممنوعیت پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و پنهان کردن تراکنش های مبادلات با ایران  235 میلیون دلار جریمه کرد.

 

بر اساس اعلام بخش خدمات مالی دولتی آمریکا، این بانک «به صورت ویژه کارکنانی آموزش داده است» تا فعالیت های انتقال پول مرتبط با ایران را به گونه ای مخفی کنند که به درستی قابل شناسایی نباشند.

 

همچنین این بانک ایتالیایی که مقر آن در میلان است و شعبه نیویورک آن «به شدت کوتاهی‌هایی در تبعیت» از سیستم رصد تراکنش ها داشته و عمدا اطلاعات را از ماموران بررسی بانک ها پنهان کرده است.

 

این بانک در رابطه با ایران از «یک فرآیند خاص» برای پاک کردن هزاران تراکنش در سال های 2002 تا 2006 به ارزش بیش از 11 میلیارد دلار از طریق شعبه نیویورک خود در زمانی که ایران تحت تحریم بود، استفاده کرده است.

 

دولت آمریکا در سال 2012، بانک انگلیسی استاندارد چارترد را 340 میلیون دلار برای انجام تراکنش هایی به ارزش بیش از 250 میلیارد دلار برای مشتریان ایرانی‌اش جریمه کرد.

 

این نهاد آمریکایی در ژوئن 2014، نیز بانک بی ان پاریباس فرانسه را 8.9 میلیارد دلار به همین اتهام جریمه کرد که رقمی بی سابقه بوده است.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۴:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۰۷:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۲۲:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۱۴:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۸ ۱۲:۱۱
 
 
کلمات کلیدی : بانک ایتالیایی+تحریم ایران+جریمه نقض تحریم ایران
 
حسن
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۹:۱۲
چی شد؟
مگه تحریم ها ورداشته نشد! (4070563) (alef-13)
 
بیسواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۵۹:۰۲
تحریمها که همون روز اول لغو شد!!!!!!!! (4070686) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.