توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295561
ادعای مسئولان آمریکایی؛ مشاهده بالگردهای روسی در فرودگاه سوریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷
مسئولان دولت آمریکا مدعی حضور بالگردهای روسی در فرودگاهی در سوریه شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مسئولان دولت آمریکا روز چهارشنبه مدعی شدند تعدادی از بالگردهای روسی در فرودگاهی در سوریه مشاهده شده است.

این اظهارات در چارچوب ادعاهای آمریکا مبنی بر حضور نظامی روسیه در سوریه مطرح می شود.

رویترز به نقل از یکی از مسئولان آمریکایی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد چهار بالگرد روسیه که برخی از آنها جنگی بودند در فرودگاهی در سوریه مشاهده شده است. وی همچنین تصریح کرد مشخص نیست چه زمانی این بالگردها وارد سوریه شده اند.

رویترز پیشتر از اعزام حدود ۲۰۰ تفنگدار دریایی، تانک های جنگی، توپخانه و تجهیزات نظامی دیگر به فرودگاهی نزدیک به شهر بندری لاذقیه، پایگاه اصلی بشار اسد خبر داده بود. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است ارسال تجهیزات و نیرو، از آمادگی برای ایجاد پایگاهی هوایی در سوریه حکایت دارد. در حالی که روسیه از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه حمایت می کند، آمریکا می گوید حضور وی باعث شعله ور شدن جنگ داخلی کشوری است که ۴ سال و نیم با بحران دست و پنجه نرم می کند.
 
کلمات کلیدی : روسیه ، بالگرد ، هلیکوپتر ، سوریه ، تفنگدار دریایی ، توپخانه ، پایگاه هوایی ، لاذقیه ، بشار اسد ، رویترز ، بین الملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.