توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 292133
القدس العربي: ايران و روسيه رسما براي نجات بشاراسد وارد شده اند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
مقاله نویس روزنامه القدس العربی به نقل از منابع صهیونیستی مدعی شد : ایران و روسیه ، با موافقت آمریکا ، رسما در درگیریها در کنار بشار اسد ایستادند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هبه محمد در مقاله ای نوشت:‌ آلکس فیشمن تحلیلگر سیاسی اسرائیلی گفت: روسیه و ایران با موافقت آمریکا تصمیمی راهبردی در جنگ سوریه گرفته اند تا در کنار بشار اسد ایستاده و وی را از این درگیریها نجات دهند. فیشمن افزود: ناوگان روسیه هم اکنون فعالیتهای خود را در آسمان سوریه آغاز کرده است و جنگنده های روسی در چند روز آینده حملات هوایی خود را ضد پایگاههای داعش و گردانهای اسلامگرای مخالف بشار اسد به اجرا در می آورند و این پایگاهها را هدف قرار خواهند داد.

فیشمن به نقل از دیپلماتهای غربی تاکید کرد: فعالیت ناوگان هوایی روسیه هم اکنون به فرودگاه دمشق رسیده است و هفته آینده هزاران جنگجوی روسی که در بین آنها مشاوران و کارشناسان نظامی و فرماندهان فنی و لجستیکی نیز دیده می شود وارد سوریه می شوند.

وی افزود: در گذشته شایعاتی شنیده می شد که روس ها می خواهند جنگنده هایی از نوع میگ ۲۹ و هواپیماهای آموزشی از نوع یاک ۱۳۰ به سوریه بدهند تا نظام سوریه بتواند از آنها استفاده کند البته به خوبی روشن نیست که جنگنده ها و بالگردها از روسیه خواهد رسید یا خیر؛ اما بدون شک خلبانان روسی در آسمان سوریه ماموریتهایی همچون بمباران اهداف از پیش تعیین شده به اجرا درخواهند آورد و در قواعد بازی در خاورمیانه تاثیر خواهند گذاشت.

وی همچنین به پرواز درآمدن جنگنده های روسیه در سوریه را عاملی تاثیر گذار بر ناوگان هوایی اسرائیل دانست. وی همچنین افزود:‌ ایران و روسیه همپپمان شدند تا نظام بشار اسد را در سوریه در مقابل گروه داعش حمایت کنند. آمریکا، ایران را به عنوان محور مهمی در زمینه مبارزه با داعش حداقل در جبهه درگیری عراق به شمار می آورد.
 
کلمات کلیدی : ایران، روسیه، سوریه، بشار اسد، القدس العربی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.