نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284860
پادشاه عربستان و هیات ۱۰۰۰ نفره در فرانسه
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷
پادشاه عربستان اواخر روز جمعه با یک هیات همراه ۱۰۰۰ نفری برای تعطیلات وارد فرانسه شد.

به گزارش ایسنا، اگرچه این سفر سه هفته‌ای سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به فرانسه موهبتی برای اقتصاد محلی است اما این سفر به خاطر بستن منطقه ساحلی عمومی «ریویرا» برای حفظ حریم خصوصی و امنیت وی و همراهانش، خشم عمومی را برانگیخته است.

همراهان پادشاه عربستان در ویلای خصوصی این خانواده که یک کیلومتر از خط ساحلی «ریویرا» بین آنتیب و مارسی را پوشش می‌دهد، سکونت خواهند کرد.

حدود ۷۰۰ تن از همراهان پادشاه عربستان در هتل‌های لوکس این گردشگاه ساحلی در کن اقامت خواهند کرد.

میشل شوویون، رئیس آژانس مدیریت هتل‌ها در کن گفت: مسلماً این خبر خوبی است. اینها مردمی با قدرت بالای خرید هستند که می‌توانند نه‌ تنها به صنعت هتل‌داری لوکس بلکه به بخش‌های گردشگری و خرده‌فروشی این شهر رونق دهند.

اما همه از این مساله خوشحال نیستند چراکه یک کیلومتر از این ساحلی عمومی به خاطر دلایل امنیتی و حفظ حریم خصوصی محصور خواهد شد و گارد ساحلی هر کسی را که به خواهد از طریق دریا وارد ۳۰۰ متری این ویلا شود، متوقف خواهد کرد.

سعودی‌ها همچنین با آغاز ساخت یک راهروی متحرک از ساحل به سمت ویلا که شامل ریختن مستقیم مقدار زیادی سیمان بر روی ساحل است، باعث افزایش عصبانیت‌ها شده‌اند.

در همین راستا ظرف هشت روز ۴۵ هزار تن دادخواست علیه این «خصوصی‌سازی» این ساحل عمومی را امضا کرده‌اند.

در این دادخواست آمده است: ما یادآور می‌شویم که این منطقه طبیعی همانند دیگر مکان‌های دریایی عمومی یکی از اموال لاینفک عمومی است که باید در دسترس همگان، ساکنین، گردشگران، فرانسوی‌ها، خارجی‌ها یا مردمی که از آن عبور می‌کند، باشد. ما از دولت می‌خواهیم تا اصول اولیه برابری شهروندی را تضمین کند.

در ادامه این دادخواست آمده است: ما از این بی‌نظمی خسته شده‌ایم. قابل درک است که شما باید امنیت آنها را تضمین کنید اما آنها نیز باید به ما اجازه شنا کردن در این منطقه را بدهند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+ فرانسه
 
افشار
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۱۴:۲۰:۲۵
این ارازل اوباشها به این میزان نفرات در فرانسه چه می کنند بله فرانسه بخاط سرازیر شدن این دلارها مطیع عربستان شده و همش از این کشور تروریست پرور همایت میکنه وگرنه عربستان نقض تمام موازین بین المللی میباشد (3067633) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.