توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297213
گزارش کنایه آمیز شبکه تلویزیونی فرانسه درباره عربستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۶
شبکه تلویزیونی فرانس دو گزارش داد در رفتاری متناقض در سازمان ملل، عربستان ناقض حقوق بشر مسئول تحقیق درباره نقض حقوق بشر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این شبکه ضمن نشان دادن تصویر یکی مخالفان جوان رژیم آل سعود گزارش داد: این جوان نامش علی النمر است و فقط بیست و یک سال سن دارد. احتمالاً او فردا یا در روزهای آینده در عربستان اعدام و سرش از تن جدا خواهد شد. سپس جسم او را در ملاء عام به صلیب خواهند کشید. جرمش چیست؟ در سال دو هزار و دوازده، در هفده سالگی و هنگامی که هنوز به سن بلوغ نرسیده بود، علیه رژیم تظاهرات کرده است. همچنین احتمال می رود یک بمب آتش زا پرتاب کرده باشد.

در حالیکه همه دنیا برای نجات جانش بسیج شده، خبر رسیده عربستان به عنوان مسئول یکی از گروه های رسیدگی به حقوق بشر در سازمان ملل انتخاب شده است. بله درست خواندید.. حقوق بشر.

علی النمر، مخالف جوان عربستانی و فیصل تراد، دیپلمات این کشور به نماد تناقض سازمان ملل درخصوص مسئله حقوق بشر تبدیل شده اند. انتخاب فیصل تراد جنجال برانگیز شده است. او سفیر عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل است. وقتی از کشورش درباره مجازات اعدام انتقاد شد، پاسخش این بود: قضات ما مستقل هستند و قضاوتشان بر مبنای قوانین اسلامی است و هیچکس نمی تواند در تصمیم آنان دخالت کند.

فرانس دو افزود فیصل تراد در روزهای اخیر ریاست یکی از کمیسیون های راهبردی شورای حقوق بشر را برعهده گرفت. این کمیسیون کارشناسان سازمان ملل را که مسئول تحقیق درباره نقض حقوق بشر هستند، انتخاب می کند. عربستان یکی از کشورهای متهم است.

کارشناسان سازمان ملل در بیانیه ای از عربستان خواسته اند از اعدام یک فرد انصراف دهد: علی محمد النمر. چون جرم او تنها تظاهرات علیه رژیم عربستان بوده است. النمر شیعه است و عمویش نیز از مخالفان سیاسی عربستان به شمار می رود. سازمان ملل معتقد است: علی النمر در مدت بازداشت شکنجه شده و روند دادرسی اش عادلانه نبوده است.
کلمات کلیدی : عربستان - فرانسه -
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.