نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382069
خبر ارائه مسترکارت در ایران؛ امحای بنزها و پورشه‌های قاچاق و چندین روز حاشیه
بخش اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
خبر ارائه مسترکارت از سوی شرکت پست طی روزهای گذشته حاشیه‌های متعددی به دنبال داشته و در تازه‌ترین اظهارات، سخنگوی این شرکت آمریکایی فعالیت در ایران را تکذیب کرده است. از سوی دیگر حواشی ایجاد شده در پی اعلام امحای ۱۳ دستگاه خودروی لوکس به ارزش ۱۴ میلیارد تومان در شیراز با حضور رسانه های جمعی آنقدر زیاد بود که توجه بسیاری را به این خبر جلب کرد. اما امروز این خبر هم به نوعی تکذیب و تایید شد.

ابتدا ماجرای مستر کارت برای ایرانیان
طی روزهای گذشته مسئولان شرکت پست و وزیر ارتباطات ایران از ارائه مسترکارت به ایرانیان خبر داده و متذکر شدند: در راستای توسعه خدمات پستی، ثبت نام و صدور مسترکارت به ایرانیان از سوی شرکت پست فراهم شده است.

بر این اساس اعلام شد که در راستای توسعه همکاریهای دو جانبه به ویژه تعاملات مالی، شرکت پست در زمینه خدمات مستر کارت با شرکت ویژن کارت ایرانیان مشارکت می‌کند و متقاضیان پس از دریافت کارت از طریق وب سایت شرکت مذکور می توانند نسبت به شارژ کارت صادره اقدام کنند.

خبر این توافق را نجاری، عضو هیات مدیره پست اعلام کرده و متذکر شد بر این اساس فرایندهای احراز هویت، ثبت نام، تایید و تحویل این کارتهای اعتباری به پست سپرده شده است.

بنا بر اعلام رسمی، شرکت ویژن کارت ایرانیان مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح داخلی و بین المللی را کسب کرده و تنها شرکت داخلی مورد تایید از سوی مستر کارت جهانی است.

حال اخبار مختلفی منتشر شده و در آنها به نقل از سخنگوی مسترکارت آمریکا تاکید شده است که مستر کارت هیچگونه فعالیتی در ایران ندارد.

"سِز آیسِن" با تأکید بر اینکه هیچگونه فعالیتی در ایران نداریم، گفته تا زمانیکه ایران همچنان در حلقه تحریم آمریکا باشد اجازه فعالیت در این کشور را نداریم.

اما در پاسخ به اظهارات او، عضو هیات مدیره شرکت پست تاکید کرده است: پست از طریق شرکت واسط، این کارتها را در دفاتر پستی به فروش می رساند.

غلامرضا نجاری در واکنش‌ها به این موضوع اعلام کرد: از آنجا که شرکت پست به نیابت از سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی خدمات دیگر دستگاه‌ها را به مشتریان ارائه می‌کند، با هدف تسهیل مبادلات ارزی خرد، با انعقاد قرارداد با شرکت «ویژن کارت ایرانیان» عملیات مربوط به توزیع و تحویل کارتهای پیش پرداخت (prepaid) به متقاضیان را پس از احراز هویت برعهده دارد .

وی افزود: پیش از انعقاد قرارداد با این شرکت، کیفیت خدمات کارت های ارائه شده از سوی پست مورد بررسی قرار گرفت که نشان از صحت عملیات مالی توسط این شرکت داشت .

نجاری ادامه داد: این کارتها به دلیل آنکه بر پایه «هاب اکانت» تعریف می شود از امنیت بالایی نیز برخوردار بوده و به راحتی در دیگر کشورها قابل استفاده است .

بر اساس اطلاعات موجود بر روی سایت شرکت پست، در همین ارتباط حامد ذوالفقاری - مدیرعامل شرکت ویژن کارت - نیز اعلام کرده که مدارک احراز صلاحیت این شرکت مبنی بر اجازه توزیع کارتهای بین المللی موجود بوده و مشخصاً از این شرکت به عنوان نماینده رسمی در زمینه واگذاری کارتهای اعتباری بین المللی یاد شده است .

به گفته وی، «ویژن کارت ایرانیان» به آدرس الکترونیکی www.mastercardiran.com ، یک شرکت ایرانی و دارای آدرس معتبر بوده و به عنوان شرکت واسط در ارائه خدمات کارتهای مالی در کشور مشغول فعالیت می کند .

وی درخصوص اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه مسئولان مستر کارت فعالیت در ایران را تکذیب کرده اند نیز خاطرنشان کرد: سخنگوی مستر کارت امکان فعالیت این شرکت از طریق شرکتهای واسط را تکذیب نکرده است.

محای بنزها و پورشه‌های قاچاق منتفی شد/ نشد!
اواسط روز سه شنبه بود که اعلام شد امحای بنزها و پورشه‌های قاچاق به دلایل نامعلومی منتفی شده است. از روز گذشته برخی شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی حاکی از این بود که عده‌ای در تلاش هستند از امحای این خودروهای قاچاق جلوگیری کنند.

طی روزهای گذشته مسئولان تعزیرات حکومتی اعلام کردند که تعداد ۱۳ خودروی بنز و پورشه قاچاق روز چهارشنبه هفته جاری در شیراز امحا می‌شوند.

در حالی که حکم این پرونده قطعی شده بود و هیچ مانعی برای امحای این خودروهای قاچاق وجود نداشت، ساعتی پیش اعلام شد که امحای این خودروها به دلایل نامعلومی منتفی شده است.

در حال حاضر متهم اصلی این پرونده نیز در شیراز زندانی است و در کنار حکم تعزیرات مبنی بر ضبط این خودروها، به جریمه نقدی حدود ۱۴ میلیارد تومان نیز محکوم شده است.

آنطور که تسنیم گزارش داده، یکی از شایعات مطرح‌شده در این زمینه این بود که عده‌ای با مراجعه به مرجع قضایی استان فارس مدعی پرداخت پول برای خرید این خودروها شده‌اند و با امحای آنها، پول آنها از بین می‌رود و به همین دلیل مرجع قضایی دستور به توقف امحای خودروها داده است در حالی که حکم قطعی این پرونده ضبط کالا به نفع دولت بوده و هیچ شکایتی در این خصوص توسط هیچ مرجعی قابلیت پذیرش نداشته است.

همچنین امحای خودروهای قاچاق قرار بود براساس آیین‌نامه اجرایی سازمان اموال تملیکی انجام شود که در حال حاضر و بنابر دلایلی که هنوز مشخص نشده، به تعویق افتاده است.

این در حالی است که امین دلیری مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در چند روز گذشته با اعلام ورود حدود ۶۰ خودروی قاچاق به کشور گفته بود این خودروها امحا شوند.

لغو امحای ۱۳ خودروی لوکس صحت دارد؟
یک مقام مسئول در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، لغو امحای ۱۳ خودروی لوکس را تکذیب کرد و گفت: خودروهای قاچاق فردا حتما امحا می‌شوند.

محسن قائمی‌نسب، مدیرکل روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اخباری مبنی بر لغو امحای ۱۳ خودروی لوکس پورشه بنز که قرار بود فردا پنج شنبه انجام شود، گفت: امحای خودروها ملغی نشده است.

همچنین قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این خصوص اظهار کرد: امحای این خودروها قانونی است و ستاد از امحای کالاهای مکشوفه قاچاق از جمله خودروهای لوکس حمایت می‌کند و این کار توسط سازمان اموال تملیکی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ منع قانونی برای امحای این خودروها وجود ندارد، گفت: اگر قرار باشد این خودروها به کشور ثالثی وارد شود، آیین‌نامه‌ای مبنی‌بر امحای کالاهای قاچاق در اواخر خرداد ماه به تصویب دولت رسیده و از این به بعد به‌طور طبیعی امحاء کالاهای قاچاق تشدید خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : امحای بنز و پورشه+امحای خودرو لوکس+مسترکارت+ویژن کارت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۴:۱۸:۲۳
مستر کارت طبق قانون امریکا نمیتونه در ایران قعالیت کنه و اگر هم شرکت واسطی این کارو بکنه خودئ اون شرکت تحریممیشه و کارتهاش هم غیر فعال میشن لذا خبر کذبه (3887527) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۶:۰۰:۳۹
ارایه مسترکارت مساوی با نابودی تولید داخلی و رونق واردات و جهش چند برابری نرخ دلار بدلیل واردات تجملاتی سرسام آور با مسترکارت. این کارت در کشورهای پیشرفته قابل عرضه است نه در کشور در حال توسعه ما که تحت تحریم هستیم و منابع دلاری بشدت محدود داریم. (3887703) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۴:۴۸:۱۱
نبايد اجازه داد اطلاعات مالى مردم مسلمان ايران بدست امريكا و اسرائيل بيافتد مستر كارت سيستم امريكايى براى كسب اطلاعات و جاسوسي اين اقاى كارت يكى از جاسوسان زبده امريكا است (3887576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۵:۵۲:۱۵
هموطن عزیز شما همه چیز را به دید جاسوس جاسوس بازی میبینید . سازمانهای اطلاعاتی دنیا خیلی زرنگتر از اینی هستند که تو فکر میکنی . احتیاجی به مستر کارت ندارند ثانیا فکر میکنی داخل همین 80 میلیون ایرانی خبر چین در تمامی رشته ها ی اقتصادی وجود نداره؟ خیلی ساده لوح هستید شما. (3887691) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۶:۰۷:۱۳
عزیز من اولا خود امریکا اجازه نمیده که مستر کارت غعالیت کنه بعدش هم چه اطلاعات مالی؟ چند هزار دلار طرف میریزه توی کارت خرید میکنه این که دیگه اطلاعات محرمانه و..نیست یک حوری همیشه دوستان صحبت میکنه که انگار همه دنیا ول کردن کارهاشون رو و اومدن روی ما زوم کردن توهم هم خیلی جیز بدیه به جای این کارها و این تفکرات یه دو تا دونه قرص سردرد بسازید ادم روش بشه بگه کجایی هست. (3887715) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۶:۱۵:۱۲
بعد مبادله با دنیا رو با چی انجام بدیم؟ وقتی سیستم بانکی مون از دنیا جداست من برنامه نویس چطوری باید پول برناممو بگیرم؟مثال خودمو زدم متوجه بشی، مثال زیاده (3887726) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۶:۲۵:۱۱
هان.
این که گفتی الان دقیقا باعث میشه آدم از کارت های prepaid استفاده کنه که اطلاعات اصلی آدم دست دولت های غربی نیافته.
مثلا الان اعتراض کردی. (3887737) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۶:۴۳:۵۳
حالت خوبه؟؟!! این کارت در تمام دنیا داره استفاده میشه. (3887771) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۱۷:۵۶:۴۷
استفادش در تمام دنیا دلیل نمیشه شما هم خودت رو توی یه سیکل و چرخه معیوب قرار بدی ..... (3889485) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۷:۰۵:۴۳
این چه حرفیه؟ بابا این کارت توی چین و روسیه و کوبا و ... که ادعای آمریکاستیزیشون از ما کمتر نیست فعاله. (3887810) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۵:۰۲:۰۸
این یک کار غیر عقلانی ست. دولت می تونه با ضبط این خودروها و فروش در کشورهای همسایه به پول این خودروها برسه. حتی با قاچاق ،باز پول این خودروها از سرمایه ملی بوده !! (3887592) (alef-11)
 
سیدحسین عارف زاده
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۰۸:۲۰:۰۶
یکی نیست به این عاقلان بفرماید بجای از بین بردن این نعمت رایگان آن را در اختیار هنرستان های آموزش و پرورش ودانشگاه های مهندسی خودرو قرار دهند تا دانش آموزان ودانشجویان ما بجای کار کردن روی موتور جبپ و پرااید تکنولوژی 40سال پیش روی موتور این خودروهای روز دنیا کار کنند تا بتوانند درآینده بهترین تولید رو برای صنعت خودرو داخلی داشته باشیم (3888546) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۲۲:۵۷:۰۸
با تعیین قیمت پایه خودروهای قاچاق را در حراجی بفروشید و تعصب اینکه افرادی انها را در خیابانها سوار میشوند را کنار بگذارید . با هر 10 میایارد تومان پول حاصله یک کارخانه ایجاد کنید که هر یک حد اقل 100 نفر را شاغل کند. مثلآ کارخانه ریخته گری و تراشکاری انواع میل لنگ برای بازار لوازم یدکی و یا سر سیلندر و یا میل سوپاپ و یا استارت و یا دینام و .... (3889862) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
خبر ارائه مسترکارت در ایران؛ امحای بنزها و پورشه‌های قاچاق و چندین روز حاشیه