نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429058
سردار اشتری :پلیس جلوی تولید خودروهای ناایمن را می گیرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
فرمانده ناجا گفت: با شرکت های خودروساز حرف زده ایم که ایمنی را افزایش دهند اگر این ایمنی لحاظ نشود چه از لحاظ سرقت و چه از لحاظ ایمنی، پلیس جلوی تولید خودروهای ناایمن را خواهد گرفت.

به گزارش مهر، سردار حسین اشتری در حاشیه دومین نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی استان های سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: سالروز ۹ دی و بیعت مردم با رهبری را گرامی می داریم. امروز همایش برگزار شد که هدف از برگزاری آن ارائه گزارش ۹ ماهه همکاران بود که نشان داد فعالیت های پلیس آگاهی و پلیس های تخصصی رشد داشته است. در سرقت ها ۴ و نیم درصد کاهش داشته ایم و در کشفیات بسیار بالا بوده و ۸ درصد افزایش داشته ایم. سعی کردیم با انعکاس اتفاقات و آگاه سازی مردم جرم و سرقت را کاهش دهیم البته موضوعات مختلفی در بالا رفتن میزان سرقت دخیل است و دستگاه های دیگر هم باید پای کار باشند.

وی گفت: افزایش توانمندی قرارگاه های سرقت و کشف علمی جرایم در دستور کار قرار گرفته است و اولویت ما مبارزه با بحث قاچاق است و بیش از ۴۳ درصد کشفیاتمان در حوزه قاچاق کالا افزایش داشته است. امیدواریم این روند رو به رشد ادامه داشته باشد.

این مسئول گفت: در خصوص زمین خواری نیز پرونده های متعددی تشکیل شده و ۱۰۰۰ پرونده زمین خواری تشکیل شده و به مراجع قضایی ارجاع شده است. در موضوع جرایم خشن و سرقت مسلحانه و سرقت به عنف بیش از ۹۵ درصد جرایم کشف شده است و در حوزه قتل ۹۹ درصد قتل ها کشف شده است که امیدواریم با همتی که هست با این جرایم برخورد شود جرایم باندی و سازمان یافته نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به افزایش اعتماد مردمی به پلیس گفت: این اعتماد بالاترین سرمایه پلیس است و امیدواریم همواره افزایش پیدا کند.

اشتری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره امنیت پایین خودروها گفت: قبلا اسم خودروها اعلام شده است. با شرکت های خودروساز حرف زده ایم که ایمنی را افزایش دهند اگر این ایمنی لحاظ نشود چه از لحاظ سرقت و چه از لحاظ ایمنی، پلیس جلوی تولید خودروهای ناایمن را خواهد گرفت.

وی گفت: سرقت مسلحانه ۵ درصد کاهش داشته است و یکی از اقدامات پلیس که شروع شده راه اندازی سامانه اموال است که با همکاری سازندگان لوازم خانگی کدی برای اموال بگذارند که ثبت بشود و اگر سرقتی انجام شد اموال به صاحبانش برگشت داده شود.

اشتری ادامه داد: ما جلسات متعددی با رییس سازمان صدا و سیما داشته ایم که امیدواریم تعاملمان با صدا و سیما افزایش پیدا کند تا آگاه سازی مردم بیشتر شود.
 
کلمات کلیدی : پلیس + ناجا + خودروهای ناایمن
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۰۷:۲۲:۲۵
چراغهای جلو رو عوض می کنن میشه امن. (4157755) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.