نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435280
بیانیه ناجا درباره کلیپ باج‌ گیری افسر پلیس راهور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
دفتر سخنگوی ناجا در مورد انتشار کلیپ رشوه گیری افسر پلیس از رانندگان در یکی از استان های کشور بیانه ای را صادر کرد.

به گزارش آنا، دفتر سخنگوی نیروی انتظامی با انتشار بیانیه‌ای در مورد کلیپ رشوه گیری افسر پلیس از رانندگان در جاده اعلام کرد: نیروی انتظامی مراقبت از نحوه و شیوه برخورد کارکنان خویش را در شمار یکی از تکالیف و وظایف اساسی خود جای داده است. چه، این نیرو متولی انجام ماموریت‌هایی است که همگان آن‌ها را در شمار ماموریت‌های حمایتی قرار می‌دهند. برای این منظور پلیس همواره از ساز و کارهای نظارتی و مراقبتی ویژه‌ای بهره می‌گیرد تا از وقوع هر نوع لغزش رفتاری و خطای انضباطی و سازمانی جلوگیری کند و یا در صورت وقوع بلافاصله به مداخله موثر در آن بپردازد.
 
افزون بر آن، نیروی انتظامی همواره نظارت‌های مردمی را نیز پراهمیت تلقی کرده و برای این منظور سامانه 197 را ایجاد کرده است. تا یکایک شهروندان مسئول از آن طریق؛ پلیس را در جریان نظرات خویش قرار دهند. اما علی‌رغم تمام نظارت‌ها و مراقبت‌های درون و برون سازمانی، هراز چند گاهی لغزشی از سوی شمار بسیار قلیل و انگشت شماری از کارکنان دیده می‌شود که نه تنها ممکن است شماری از شهروندان را برنجاند، بلکه انبوه کارکنان خدوم، متعهد و وظیفه شناس ناجا را نیز آزرده خاطر می‌سازد.
 
از همین روی، پلیس هماره بر شدت نظارت‌ها و مراقبت‌های خود می‌افزاید تامانع از وقوع لغزش‌هایی شود که چهره پاک و اخلاقی سازمان و کارکنان را ملکوک(بدنامی) می‌سازد. متاسفانه اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که بیانگر رفتار نفرت‌انگیز یکی از ماموران در یکی از استان‌های کشور است.
 
در این خصوص ضروری است به اطلاع شهروندان محترم برسانیم که سازمان‌های نظارتی و مراقبتی پلیس حتی پیش از انتشار این کلیپ؛ فرد مذکور را شناسایی و پس از انجام تحقیقات، او را به مراجع قضائی تحویل و همزمان پرونده فرد خاطی در کمیسیون‌های داخلی ناجا در حال بررسی است.
 
بنابراین ما همچون همیشه یادآوری می‌کنیم که گرچه نرخ وقوع لغزش‌های رفتاری در سازمان پلیس بسیار قلیل است، اساسا ما این وقوع اندک را هم بر نمی‌تابیم و با خاطیانی که با رفتار خلاف خود شهروندان محترم را می‌رنجانند قاطعانه برخورد می‌کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : پلیس راهور + ناجا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۷:۲۲:۵۸
متاسفانه خیلی هم کم نیست! وقتی تجربه ای را هر راننده ای دست کم یکبار داشته باشد، دیگر قید کم چندان انتخاب درستی نیست! (4118321) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۲۱:۱۹:۱۶
اگر شناسایی کرده بودید سر پست چکار می کرد ؟ (4118681) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.