توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332253
درخواست کره جنوبی از جامعه جهانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۶
رئیس کمیته مشاوران رئیس جمهوری کره جنوبی می‌گوید، جامعه جهانی باید تحریم‌هایی "استخوان سوز" علیه کره شمالی تصویب کند.

به گزارش ایسنا به نقل از تایمز کره، یوهوئیول، معاون وزیر شورای مشورتی اتحاد ملی کره جنوبی همچنین بر اهمیت نقش چین بر اعمال فشار بر پیونگ یانگ برای تقویت توسعه تسلیحات اتمی‌اش تاکید کرد.

یوهوئیول طی مصاحبه‌ای در این باره گفت: بیش از هر چیزی جامعه جهانی باید تحریم‌هایی تصویب و فشاری سهمگین به پیونگ یانگ وارد کند. تلاش‌ها برای پیوستن چین به حمایت از چنین قطعنامه‌ای ضروری است.

شورای امنیت سازمان ملل در تلاش است تا قطعنامه جدیدی برای اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه کره شمالی پس از آزمایش هسته‌ای و موشکی اخیر این کشور صادر کند.

این سیاستمدار کره‌ای همچنین این ادعا را که تحریم‌های گذشته علیه پیونگ یانگ بی‌اثر بوده است، رد کرد.

وی با اشاره به فشار تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه پیونگ یانگ از سال ۲۰۰۵ خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم این تحریم‌ها بی‌اثر بوده‌اند، کوته فکرانه است.

یوهوئیول همچنین بر ضرورت ایفای نقش موثرتر از سوی چین در فشار وارد کردن بر پیونگ یانگ تاکید کرد. به گمان بسیاری از سیاستمداران پکن با توجه به نفوذ خود اگر به حامیان تحریم کره شمالی بپیوندد شریان حیات پیونگ یانگ قطع می‌شود.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.