توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 336201
کره شمالی چندین موشک کوتاه‌برد به داخل شبه جزیره کره پرتاب کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۸
مقام وزارت دفاع کره جنوبی بامداد پنجشنبه مدعی شد کره شمالی ساعاتی بعد از تصویب قطعنامه تحریمی شورای امنیت اقدام به پرتاب چندین موشک کوتاه‌برد به داخل آب‌های بخش شرقی شبه جزیره کره کرده است.

به گزارش فارس، یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی، لحظاتی پیش مدعی شد کره شمالی چندین موشک کوتاه‌برد به داخل آب‌های بخش شرقی شبه جزیره کره پرتاب کرده است.

پیونگ‌یانگ این اقدام را ساعاتی بعد از تصویب قطعنامه تحریمی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه این کشور انجام داده است. مقام وزارت دفاع کره جنوبی می‌گوید کشورش در حال تحلیل وضعیت است.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل، از جمله چین و روسیه، روز چهارشنبه به اتفاق آرا قطعنامه تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی را تصویب کردند.

این قطعنامه که به ابتکار آمریکا و چین تهیه شده، ضمن گسترش تحریم‌ها علیه کره شمالی، خواستار انجام بازرسی از تمامی محموله‌‌هایی است که با این کشور آسیایی رد و بدل می‌شوند.

با تصویب قطعنامه روز چهارشنبه کشورهای عضو سازمان ملل، موظف به انجام بازرسی از تمامی محموله‌هایی خواهند بود که از سرزمین‌های آنها به سمت کره شمالی ارسال می‌شود. قبل از این، کشورها تنها در صورت در اختیار داشتن دلایل منطقی مجاز به انجام این کار بودند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.