نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400536
آيا ترامپ مجبور به كناره گيري از انتخابات رياست جمهوري مي شود؟
بخش بین الملل الف،‌ 18 مهر 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸
از زمان افشای ویدئوی سال 2005  که در آن ترامپ تلاش هایش را برای داشتن رابطه با یک زن متأهل و این که چگونه به زنان نزدیک می شود توصیف می کند، شمار فزاینده ای از مقامات جمهوری خواه که حمایت خود را از نامزدی ترامپ اعلام کرده بودند از او خواسته اند از این  رقابت ها  کناره گیری کند. همچنين افرادي ديگر در حزب به تكاپو افتاده اند تا بر اساس قوانين حزب او را مجبور به كناره گيري كنند.

این واکنش‌ها در حالی ‌از سوي هم حزبي هاي نامزد جمهوري خواه صورت مي گيرد که قرار است هیلاری کلنتون و دونالد ترامپ تا چند ساعت آینده در دومین مناظرۀ تلویزیونی در برابر يكدیگر قرار گیرند. به نظر مي رسد انتشار اين نوار ويدئويي در اين مقطع زماني ضربه جدي حداقل در سطح بالاي سياسي به ترامپ وارد كرده است. البته ترامپ از روز اول هم طرفداراني جدي در حزب نداشت و بسياري از سران جمهوري خواه نامزدي او از روي اجبار پذيرفتند.

در اين راستا سناتور جمهوریخواه جان مک کین که در مبارزات انتخاباتی هشت سال پیش ریاست جمهوری آمریکا به باراک اوباما باخت، ضمن اعلام عدم حمایت او از نامزد جنجالی گفت: ترامپ باید هزینه عواقب ناشی از رفتارش را بپردازد.

کوین مک کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان نیز از ترامپ خواست عذرخواهی اش را بدون هیچ پیشوند و پسوندی کامل کند.

کاندولیزا رایس وزیر خارجه اسبق امریکا نیز گفت: بس است؛ دونالد ترامپ نباید رئیس جمهور شود. او باید کناره گیری کند.

کارلی فیورینا، نامزد سابق جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه از ترامپ خواست از رقابت ها کناره گیری کند. سناتور مایک پمپئو از آیداهو و مایک لی از یوتا نیز درخواست هایی مشابه را ارائه کردند. سناتور کلی آیوت از نیو همپشایر دست از حمایت از ترامپ کشید. مارک کرک سناتور ایالت ایلینوی نيز خواستار خروج فوری این نامزد از رقابت‌های ریاست‌جمهوری شد. کرک در پی انتشار تصاویر ویدیویی در روزنامه واشنگتن‌پست، ترامپ را «یک دلقک بیمار» خوانده و گفت که وی «‌آماده و مناسب ریاست‌جمهوری آمریکا نیست.»

البته پل رایان نمایندۀ جمهوری‌خواه و رییس مجلس نماینده‌گان و رینز پرای باس، رییس کنگرۀ ملی جمهوری خواهان ديروز با آن‌که اظهارات ترامپ را نکوهش کردند، خواهان کنارکشیدنش نشده‌اند.

دونالد ترامپ که در پی افشای اظهارات رکیکش درباره زنان برای کنار رفتن از رقابت های انتخاباتی به عنوان نامزد جمهوری خواهان تحت فشار قرار گرفته است، روز شنبه در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت: هرگز کناره گیری نمی کنم. ترامپ تاکید کرد: «احتمال کنار رفتن من صفر است.»

او در عین حال مدعی شد: مبارزات انتخاباتی اش در شرایطی بحرانی قرار نگرفته است. او افزود: «حمایتی که دریافت می کنم غیر قابل تصور است زیرا هیلاری کلینتون نامزدی کاملا معیوب است.»

ترامپ بر خلاف ویدئویی که ضبط و منتشر کرد، در مصاحبه با وال استریت ژورنال عذرخواهی نکرد بلکه موضعی تهاجمی به خود گرفت. او گفت:‌ به پشت درهای بسته سیاست مداران بروید و بیبنید آنها چه می گویند. من مثل یک بچه هستم.

در همین حال، مایک پنس معاون اول ترامپ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد به سبب اظهارات رکیک ترامپ آشفته شده است. او گفت:‌‌ من از سخنان او چشم پوشی نمی کنم و نمی توانم از او دفاع کنم. پنس افزود: خوشحالم که او ابراز ندامت  و از مردم آمریکا عذرخواهی کرد. ما برای خانواده او دعا می کنیم و منتظر فرصت هستیم تا او قبل از ظاهر شدن در مقابل مردم در مناظره بگوید در دلش چه می گذرد.

گفتني است در حال حاضر هیچ نشانی از تلاش حزب جمهوریخواه برای جایگزینی نامزد این حزب در اواخر مبارزات انتخاباتی وجود ندارد و شواهدی در زمینه مجبور کردن ترامپ به خروج از گردونه انتخابات در میان اعضای این حزب دیده نمی شود.
 
کلمات کلیدی : فایل ویدیویی+انتشار فایل ویدیویی+ترامپ+انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
 
سيد محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۱۳:۰۳:۵۱
اين آدم اونقدر وقيح است كه هرگز كناره گيري نمي كنه. مثل بعضي ها!!! (3967773) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۱۴:۰۳:۴۱
ترامپ رای میاره (3967830) (alef-13)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۹ ۱۲:۳۶:۰۳
تو ایران بود که حتما رای میاورد!! (3968672) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۱۴:۴۱:۴۲
امریکا را بهشت سرمایه داری مینامند اما این سرمایه دار به نظر نمیرسه که دیگه در بهشت بتونه رئیس جمهور بشه (3967856) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۱۵:۰۶:۴۷
ترامپ برای ایران خیلی بهتره.
دشمن نادان بهتر از دشمن عاقله. (3967873) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۱۱:۵۲:۳۸
سیاست مدارانی چون کلینتون تاریخ مصرف شان برای این قرن دیگربه پایان رسیده است شایدترامپ یک شخصیت سیاسی کارکشته نباشد ولی روراست است سیاستمداران روراست کمترمشکل آفرینند. (3969703) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.