توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506674
دلیل عدم خرید ریل ملی ذوب‌آهن توسط راه آهن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بدهی‌های سنواتی، دلیل عدم خرید ریل ملی ذوب‌آهن توسط راه آهن است، گفت: طی جلسه‌ای با مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی، مشکلات بر سر راه فروش ریل ملی به راه آهن را مرتفع می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، محمد شریعتمداری عصر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه ذوب‌آهن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ذوب‌آهن یکی از قدیمی‌ترین واحدهای صنعتی کشور با حجم عظیمی از تولید است، کارخانه ذوب‌آهن نه تنها خود یک واحد تولیدی است بلکه کارشناسان این کارخانه نیز در جای جای صنعت فولاد کشور فعالیت کرده و دانش خود را به صنعت تزریق می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات امروز کارخانه ذوب‌آهن ریشه در گذشته دارد، افزود: با برطرف کردن مشکل سرمایه در گردش و همچنین برنامه‌ریزی مناسب برای پرداخت بدهی‌ها، می‌توان مشکلات این واحد صنعتی را کمتر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای برطرف کردن مشکلات ذوب آهن مالکان نقش اساسی دارند، گفت: در جلسه امروز با حضور نمایندگان مالکان کارخانه ذوب آهن، مسائل مهمی درباره نقش موثر این مالکان در برطرف کردن مشکلات کارخانه مطرح شد.

وی ادامه داد: ما نیز در وزارت صنعت، معدن و تجارت به متولیان امر 2 ماه فرصت دادیم تا نقشه راه مناسبی برای برطرف کردن مشکلات ذوب آهن ارائه دهند.  

شریعتمداری درباره تولید ریل ملی در کارخانه ذوب آهن گفت: این واحد صنعتی مطابق با استانداردهای روز موفق به تولید ریل ملی شده است، ما اکنون اقدام به واردات ریل از کشورهای مختلف می‌کنیم این در حالی است که با استفاده از ریل ملی می‌توانیم به توسعه فعالیت این واحد بزرگ تولید فولاد کمک کرده و ریل ایرانی نیز در شبکه راه آهن مورد استفاده قرار گیرد.

وی درباره عدم خرید ریل ملی ذوب آهن توسط راه آهن ایران، خاطرنشان کرد: به دلیل بدهی‌های سنواتی گذشته شرکت ذوب آهن به راه آهن جمهوری اسلامی، مشکلات امروز ایجاد شده که برای آن باید راهکاری در نظر گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا طی جلسه‌ای با مسئولان راه‌آهن جمهوری اسلامی، مشکلات بر سر راه فروش ریل ملی به راه آهن را مرتفع کنیم، مالک، محور حل این مشکل است و ما نیز در این راستا مساعدت می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : ریل ملی+ذوب آهن+راه آهن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.