توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501229
ناوگان ریلی آمریکا، هدف جدید القاعده
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
سازمان تروریستی القاعده درصدد است از تمهیدات امنیتی ضعیف ناوگان ریلی آمریکا برای حمله به قطارها و متروهای این کشور بهره برداری کند.

به گزارش ایرنا روزنامه نیویورک پست در گزارشی در این خصوص نوشت: در تازه ترین مقاله منتشر شده در مجله 'اینسپایر' که منتسب به القاعده است، روش های حمله به قطارها در آمریکا که از محافظت های امنیتی کمتری در مقایسه با سفرهای هوایی این کشور برخوردار است، شرح و بسط داده شده است. 

این تهدید تازه، وزارت امنیت میهنی آمریکا، پلیس فدرال این کشور (اف بی آی) و سازمان های محلی و ایالتی مجری قانون را تحت فشار قرار می دهد.

القاعده همچنین یک فیلم تبلیغاتی را به نمایش گذاشته که از سوی هواداران این سازمان در کانال های تلگرامی انتشار یافته است.

این فیلم تبلیغاتی، طراحی عملیات از خط خارج کردن قطارها، آسان و امکان شناسایی آن، سخت توصیف شده است. در همین حال، نتیجه این عملیات، به بخش حمل و نقل یک کشور و اقتصاد غرب در مجموع، لطمه می زند. 

براساس گزارش نیویورک پست، آمریکا بیش از یکصد هزار مایل خط ریلی دارد، این در حالی است که ظاهرا القاعده در نقشه جدید خود، صرفا روی ترن های مترو تمرکز کرده است. هنوز مشخص نیست که تروریست های این سازمان کدام شهر آمریکا را برای حملات خود، نشانه گرفته اند.
در فیلم تبلیغاتی القاعده، به آسیب پذیر بودن خطوط ریلی آمریکا در برابر خرابکاری، با استناد به گزارش دیوان محاسبات این کشور اشاره شده است.
 
کلمات کلیدی : القاعده+آمریکا+راه آهن آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.