توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365978
وزیر بهداشت به رییس‌جمهوری گزارش داد
تاریخ انتشار : جمعه ۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۸
وزیر بهداشت گزارشی از اقدامات و آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل سربازان ارتش را به رییس جمهور ارائه کرد.

در پی دستور رییس جمهوری به دستگاههای دولتی مرتبط بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر بکار گرفتن امکانات خود برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و کاهش آلام خانواده‌های سربازان ارتش حادثه دیده در سانحه واژگونی دو اتوبوس، وزیر بهداشت گزارشی از اقدامات انجام شده به دکتر روحانی ارائه کرد.

دکتر سید حسن هاشمی، در این گزارش در خصوص اعزام ۲۶ آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه در مدت زمان کمتر از ۱۰ دقیقه و انتقال مصدومان به بیمارستان‌های شهدای نی ریز، استهبان، نمازی و شهید رجایی شیراز توضیحاتی ارائه کرد.

در بخش دیگری از این گزارش، اقدامات درمانی تخصصی بوسیله متخصصان رشته‌های مختلف مقیم، پرستاران و پیراپزشکان در بیمارستان‌ها به آگاهی دکتر روحانی رسید.

وزیر بهداشت در این گزارش همچنین به اعزام تیمی از وزارت بهداشت به شیراز در ساعت‌های اولیه بعد از وقوع سانحه به سرپرستی قائم مقام وزارت بهداشت، رییس اورژانس کشور و مسئولین معاونت درمان به منظور بررسی وضعیت مصدومان به شیراز اشاره و از تلاش‌های بی وقفه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اورژانس ۱۱۵، متخصصان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌های شهید رجایی، نمازی شیراز، نی ریز و استهبان نیز تقدیر کرد.

دکتر هاشمی در پایان این گزارش بر لزوم توجه جدی به کاهش مرگ و میر سوانح و حوادث جاده‌ای به عنوان سومین عامل مرگ و میر مردم ایران تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : حادثه اتوبوس سربازان+تصادفات جاده ای+سربازان وظیفه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.