توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459776
اعلام 5 نامزد جبهه مردمی تا دقایقی دیگر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
شمارش آرای در مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای انتخاب 5 کاندیدای این جبهه از دقایقی پیش آغاز شد؛ چمران گفت: 5 نامزد نهایی جبهه مردمی تا آخر و حتی در مناظره‌ها همدیگر را حمایت خواهند کرد و رقابتی بین‌شان نخواهد بود.

به گزارش صدا و سیما، اسامی 10 نفری که در معرض رای مجمع ملی قرار گرفته اند عبارتند از: سید ابراهیم رئیسی، پرویز فتاح ، محمد باقر قالیباف، علیرضا زاکانی،حمیدرضا حاجی بابایی،عزت‌الله ضرغامی،مهرداد بذرپاش،علی نیکزاد،رستم قاسمی و محسن رضایی. 

مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی هم گفت: 5 نامزد نهایی جبهه مردمی تا آخر و حتی در مناظره‌ها همدیگر را حمایت خواهند کرد و رقابتی بین‌شان نخواهد بود.

 وی افزود:همه این نامزدها تعهد کتبی و اخلاقی داده‌اند که از نامزد نهایی جبهه حمایت کنند.

دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» صبح امروز با حضور 3000 هزار نف از اعضای مجمع، رئیس و اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و برخی از شخصیت‌های برجسته سیاسی برگزار شد.

در ابتدای این نشست گزارش هیئت رئیسه قرائت شد که به این شرح است: نخستین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پنجم اسفند 1395 برگزار شد. در این مجمع، که در آن منتخبان استان ها، اقشار و حامیان جبهه با حق رای حضور داشتند، 21 فرد به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به رای اعضای مجمع گذاشته شدند و اعضای محترم مجمع از میان آنها به 10 تن رای دادند.

این 21 نفر خود از میان 53 نفر برگزیده شده بودند که اسامی آنها طی یک فرآیند دو هفته ای، منطبق بر مجموعه ای از شاخص ها، از طریق اعضای مجمع از سراسر کشور به هیئت موسس جبهه پیشنهاد شده بود. هیئت موسس، پس از مذاکره فرد به فرد با این 53 نفر و اعمال ضوابط مصوب، نام 21 نفر از کسانی را که با کاندیداتوری موافقت داشته یا مخالفت جدی با طرح نام خود به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نداشتند، به مجمع اول اعلام کرد.

در مجمع اول، 2133 تعرفه مصرف شد. از این میزان، 1916 تعرفه سالم و 217 تعرفه باطله بود. علت وجود 217 تعرفه باطله هم این بود که مطابق قاعده اعلام شده در مجمع اول، تعرفه هایی که حاوی نام کمتر یا بیشتر از 10 کاندیدا بود باطله محسوب گردید و شمارش نشد.

همچنین در مجمع اول 30 عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی انتخاب شدند که اسامی و آراء آنها قبلا از طریق رسانه ها اعلام شده است.

پس از تشکیل شورای مرکزی، هیئت رییسه شورای مرکزی و مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نیز انتخاب شد که اسامی آنها هم قبلا از طریق رسانه ها اعلام شده است.

پس از این مرحله، چنانکه مکررا اعلام شده است هیئت رییسه شورای مرکزی با کاندیداهای منتخب در مجمع اول وارد مذاکره شد تا از میان آنها، 10 کاندیدایی را که اولا حائز بیشترین رای شده اند و ثانیا به مکانیسم و شروط جبهه متعهد هستند، انتخاب و به مجمع ملی دوم معرفی نماید.
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی + اصولگرایان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.