توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435691
سرشاخه‎های یک شرکت‎‏ هرمی در بندر انزلی دستگیر شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰
مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان گیلان از دستگیری 11 نفر از سرشاخه‎های یک شرکت‎‏ هرمی در بندر انزلی خبر داد.

محمد رحیمی مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان گیلان در گفت‎وگو با میزان، از متلاشی شدن یک شرکت هرمی در بندر انزلی خبر داد و گفت: 11 نفر از سرشاخه‎های این شرکت‎های هرمی در بندر انزلی شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد:  این افراد محلی را اجاره کرده بودند و به طور نامحدود اقدام به عضو گیری می‎کردند که توسط کارآگاهان آگاهی استان گیلان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان گیلان در پایان تصریح کرد: از محل مورد نظر 40 عدد کتاب آموزشی با موضوع روش‎های عضوگیری و چند دستگاه لپ‌تاب کشف و ضبط شد.

پیش از این عبدالعلی میرکوهی، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری در این زمینه اظهار کرد: این روزها برخی افراد سودجو شبکه های کلاهبرداری هرمی تاسیس می کنند و در قانون برای جلوگیری از این جرائم مجازات های مختلفی پیش بینی شده است.

وی گفت:‌ ۱ تا ۷ سال زندان،‌ پرداخت جزای نقدی و برگرداندن پول های دریافت شده از جمله این مجازاتها است و هرگونه فعالیت در امور مربوط به شرکت های هرمی از قبیل تاسیس شرکت ، قبول نمایندگی شرکت، عضوگیری در گروه، موسسه یا شرکت برای کسب در‌آمد ناشی از افزایش اعضا به نحوی که اعضای جدید، برای دریافت سود، افراد دیگری را جذب کرده و توسعه زنجیره یا شبکه انسانی، ادامه پیدا کند، جرم است.
 
کلمات کلیدی : شرکت‎‏ هرمی + بندر انزلی + دستگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.