نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463122
جنایتکار افغانی که بعد تجاوز و قتل دختر23ساله، سرانجام دستگیر شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۷
ایران نوشت: بیست و هفتم اردیبهشت سال 90 با پیدا شدن جسد دختر 23 ساله‌ای به‌نام «آرزو» در یکی از باغ‌های دماوند، باز پرس کشیک قتل و تیم جنایی در محل جنایت حضور یافته و به تحقیق پرداختند تا اینکه روشن شد سرایدار باغ به‌نام «غلام» (25 ساله) با دختر جوان رابطه داشته که پس‌از جنایت متواری شده است.

 یکی از همسایه‌ها به مأموران گفت: «من چندین بار دختر جوان - مقتول- را دیده بودم که به این باغ رفت و آمد داشت. کارآگاهان در جست‌وجوی قاتل بودند که پی بردند غلام از ایران گریخته و به افغانستان رفته است.
بازگشت عامل قتل

3 سال از وقوع جنایت گذشته بود که غلام با گذرنامه جعلی و تغییر نام واقعی‌اش به ایران بازگشت اما در تهران شناسایی و دستگیر شد. او در نخستین بازجویی‌ها منکر قتل آرزو شد اما پس از چند مرحله تحقیق لب به سخن گشود.

سپس غلام به اتهام قتل روانه زندان شد تا اینکه صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری که به‌ریاست قاضی‌زالی و با حضور قاضی دکتر اسلامی – مستشار- تشکیل جلسه داده بود تحت محاکمه قرار گرفت.

ابتدای جلسه، نماینده و دادستان کیفر خواست علیه متهم را خواند و او را به اتهام قتل، تعرض و آدم ربایی مجرم شناخت. بعد هم از قضات برای عامل قتل درخواست اشد مجازات داد. آنگاه اولیای دم (پدر و مادر مقتول) خواستار قصاص برای قاتل دخترشان شدند. سپس متهم پای میز محاکمه ایستاد تا از خود دفاع کند. جوان افغان ابتدا اتهاماتش را نپذیرفت و گفت: من قاتل نیستم و هرگز این دختر را نمی‌شناختم.

تا اینکه رئیس محکمه از او پرسید چرا پس از وقوع قتل فرار کردی و از ایران خارج شدی؟ او در پاسخ گفت: مادرم بیمار بود رفتم او را ببینم. رئیس دادگاه  پرسید چرا گذرنامه و هویت خود را جعل کرده بودی؟ متهم که دیگر پاسخی نداشت به ناچار جزئیات قتل را تشریح کرد.

قضات نیز پس از پایان جلسه وارد شور شدند تا رأی خود را درباره این جوان صادر کنند.
 
 
کلمات کلیدی : قتل + قاتل + جنایت + جنایتکار افغانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۸:۳۹:۳۹
فقط اعدام (4262629) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۱:۳۵:۳۱
خانواده دختر باید 130 میلیون بدن تا اعدام شه!!!!!!!!! (4264517) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۵۹:۴۱
یا با مهاجران افغان ها به شدت برخورد شود و یا شرط تاهل در ایران و ثبت آن جهت اقامت دائم باشد چون بالاخره آنها هم آدمند (4262813) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۴۳:۰۸
مملکت ایران را به یک کشور بی دروپیکر تبدیل نکنید (4263191) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۰۰:۲۷
اخرش که چی؟
مشخصه خونواده زن توان مالی پرداخت تفاضل دیه را ندارند (4262814) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۲۷:۲۰
خب دیگه وقتی یه آدمی که هویتش هیجا مشخص نیست نتیجه اش میشه این باید از ورود افراد بدون مجوز به ایران جلوگیری بشه و سازوکارهای قانونی تعریف بشه برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات تلخ. (4262873) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۸:۴۹
کشوری که دروپیکر نداشته باشد، طبیعی است که افاغنه غیرقانونی میایند و جنایت میکنندو به ریش ما می خندند. (4263236) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۱:۰۳
در هر قومی انسانهای خوب و بد وجود دارد. بهتر است در تیتر خبر بد شما نامی از ملیت فرد نیاورید. همانطور که برای صدها قاتل و متجاوز ایرانی در تیتر نمی نویسید ایرانی، اینجا هم ذکر افغانی لازم نیست و باعث ایجاد کینه می شود.
دقیقا همانگونه که ما معترضیم چرا در بسیاری خبر گزاری های غربی در ذکر نام یک قاتل به دین او اشاره می شود. قتل و جنایت و تجاوز همه بسیار ناگوار هستند.بگذارید همین دلیل نفرت ما باشد و نه ملیت این فرد. (4263273) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۸:۱۴
افغانیا باید ب کشورشون برگردن .فقط مشکل اند. (4263297) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۳:۵۵:۰۴
نمایندگان پارلمان افغانستان در ماجرای ستایش خیلی ها ی وهو راه انداخته بودند، الان چه نظری دارند؟ (4263378) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۶:۲۸:۲۱
اگر هر بار که یه ایرونی یه جنایت مرتکب میشه تیتر بزنن "جنایتکار ایرانی ..." ما از خودمونم بدمون خواهد اومد. افغانی (افغان) و ایرانی نداره، جنایتکار جنایتکاره و ملیتها دخیل نیستند. فاکس نیوز هم با همین حربه تنفر ضد اسلامی ایجاد میکنه. (4263665) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۷:۰۷:۲۴
بايد حاكم اسلام اين ملعون رو اعدام كنه (4263803) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۳:۴۵:۴۹
ادعای زبان. داریم ولی مرزهایمان ول است.چرذ مقام نایب رده بالا مرز ها را با تجهیزات جدید به روز نمی کنند؟ چرا فرار کردن و وارد شدن به ایران این همه اسونه؟ اگر تنش اجتماعی به وجود بیاید،ایران از چهار سو،تسخیر می شود و چه بلاهایی که بر سر مردم نخواهند اورد! (4355092) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.