توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468226
آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت انتخابات با 300 هزار نیرو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت انتخابات با 300 هزار نیرو خبر داد و گفت: پلیس پیشگیری و کلانتری ها باید با آمادگی کامل برای اجرای این مأموریت مهم حضور پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در نشست تخصصی معاونان، فرماندهان و مدیران و روسای پلیس پیشگیری با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امیدوارم از ماه رجب فیض کافی را برده باشید و از ماه شعبان و رمضان نیز بهره کافی ببریم.

وی افزود: افتخار ما این است که در نظام جمهوری اسلامی ایران و تحت فرماندهی مقام معظم رهبری خدمت می کنیم، خدمت به مردم از بالاترین توفیقات است و باید قدردان این توفیق باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه امنیت و سلامت از بالاترین نعمت ها هستند، ادامه داد: مهم ترین خدمت ما به مردم خدمت و تلاشی است که نتیجه آن امنیت و نظم باشد  و باید قدردان این موقعیت و مسئولیت باشیم .

وی در ادامه با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این نشست تخصصی به ویژه سردار شرفی گفت: همواره باید نتیجه نشست ها ، همایش ها و کارگاه ها، برنامه ریزی برای ارتقاء امنیت باشد.

در نظرسنجی‌ها نیروی انتظامی حائز رتبه 4 از 23 شد

وی تأکید کرد: وظیفه شناسی، مردم داری ، اخلاق مداری، عمل به تعهدات دینی ، اخلاقی و کاری مصداق بارز عبادت و قدرشناسی در محضر خداوند است.

سردار اشتری با بیان اینکه مجموعه ناجا از پاک ترین، شجاع ترین، مجاهدترین و مردمی ترین سازمان های کشور است، اشاره کرد: سال گذشته براساس نظرسنجی چهار دستگاه خارج از ناجا ، میزان رضایت مندی مردم از عملکرد برخی سازمان ها مورد ارزیابی قرار گرفت که نیروی انتظامی حائز رتبه 4 از 23 شد که این بیانگر اعتماد و رضایت مردم  از ناجاست و باید تلاش کنیم که این رضایتمندی را ارتقاء دهیم.

سردار اشتری با بیان اینکه کارکنان ناجا برای نظم و امنیت کشور از جان مایه می گذارند ، ادامه داد: نیروی انتظامی در راستای تأمین نظم و امنیت 14 هزار شهید ، بیش از 20 هزار جانباز و 2000 آزاده تقدیم نظام ، انقلاب و مردم کرده است.

وی در ادامه با اشاره به نشست اخیر فرماندهان و روسای پلیس های تخصصی ادامه داد: مدعوین و مسئولان حاضر در این همایش به ویژه رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین " محمدی گلپایگانی"، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر"باقری"، سردار شیرازی و ... به عنایت مقام معظم رهبری به ناجا و رضایت ایشان از عملکرد نیروی انتظامی اشاره داشتند که باید قدردان این موقعیت باشیم، چرا که رضایت معظم له بالاترین سرمایه است و باید تلاش کنیم که این سرمایه و برکت بزرگ را حفظ و ارتقاء دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد : طرح تحول کلانتری ها و پاسگاه ها از اولویت های اصلی نیروی انتظامی است و در شرفیابی که به محضر حضرت آقا در سال 95 داشتیم معظم له موضوع توجه به کلانتری و پاسگاه ها را مورد تأکید قرار دادند به همین منظور این طرح باید به جد دنبال  و کلانتری و پاسگاه ها در ابعاد مختلف تقویت شوند.

ارتقاء مهارت تیراندازی در کارکنان کلانتری و پاسگاه ها

فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه باید حرفه ای ترین و چابک ترین نیروهای پلیس در کلانتری ها به کارگیری شوند، بیان کرد: حرفه ای شدن پلیس در گرو توجه به آموزش است ، همواره بر اولویت آموزش در نیروی انتظامی تأکید داشته ام و فعالیت های قرارگاه جهادی آموزش و تربیت نیز باید تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه ارتقاء مهارت تیراندازی در کارکنان کلانتری و پاسگاه ها نیز از الزامات است، افزود: پلیس باید در مسیر دانش بنیانی حرکت کند در واقع دانش بنیانی پلیس به معنای تحقق حرفه ای شدن است، البته در کنار مهارت افزایی باید اخلاق مداری و برخورد خوب و مناسب با مردم و مراجعه کنندگان را نیز در نظر داشت، پاسخگویی سریع ، دقیق ، مطلوب به مردم توأم با اخلاق مداری رویکرد اولویت دار نیروی انتظامی است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: تسهیل و تسریع در ارائه خدمات انتظامی از جدی ترین برنامه های نیروی انتظامی در سال جاری است.در همین راستا طرح های مختلفی دنبال و اجرایی می شود.

تشدید مبارزه با قاچاق از اولویت های ناجا در سال جاری

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با بیان اینکه تشدید مبارزه با قاچاق از اولویت های ناجا در سال جاری است، عنوان کرد: برخورد با باندها و شبکه های قاچاق از محوری ترین برنامه هاست که پلیس پیشگیری در این راستا می تواند نقش موثری داشته باشد هر چند براساس گزارش های دریافتی  تاکنون در این عرصه عملکرد خوبی داشته است.

وی تأکید کرد: به کارگیری تجهیزات نوین ، کنترل مبادی ورودی و ... در فرایند مبارزه با قاچاق بسیار کارآمد و نقش آفرین هستند.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به اهمیت مبارزه با پدیده قاچاق عنوان کرد: راه اندازی یگان حفاظت از گمرک بیانگر اقدام پلیس در جهت تشدید مبارزه با قاچاق است و ایستگاه های ایست و بازرسی نیز باید در این راستا تقویت شود.

رییس پلیس کشور مقابله با سرقت و مواد مخدر را از دیگر اولویت های نیروی انتظامی برشمرد و ادامه داد: مقابله با سرقت و مواد مخدر براساس برنامه ریزی ، اشراف اطلاعاتی و به صورت مستمر انجام می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا هستیم، گفت: تأمین امنیت انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است و باید تلاش کنیم با به کارگیری همه توان و ظرفیت چون همیشه در این عرصه با موفقیت عمل کنیم.

وی از آمادگی کامل پلیس برای تأمین امنیت انتخابات با 300 هزار نیرو خبر داد و گفت: پلیس پیشگیری و کلانتری ها باید با آمادگی کامل برای اجرای این مأموریت مهم حضور پیدا کنند.

سردار اشتری در پایان با تقدیر از تلاش همه کارکنان ناجا گفت: عملکرد خوب و رضایت بخش، نتیجه زحمات شبانه روزی است و همواره باید برای ارتقاء میزان رضایت مندی مقام معظم رهبری و مردم تلاش کنیم.

براساس گزارش سایت پلیس، در این همایش از سامانه تخصصی و نظارتی هوشمند پلیس پیشگیری با حضور فرمانده ناجا رونمایی و  از برخی مدیران برتر مجموعه پلیس پیشگیری و خانواده شهدا و جانبازان تقدیر شد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + سردار اشتری + امنیت انتخابات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.