نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 299521
کاهش قیمت دارو در دستور کار وزارت بهداشت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۲
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی قیمت، واردات و تولید دارو در کشور در جلسه امروز کمیسیون متبوع‌اش خبر داد.

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر گفت: در جلسه امروز چند شرکت تولید کننده دارو همچنین معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت حضور داشتند که بحث قیمت و واردات دارو مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: طبق اعلام معاونت غذا و دارو در سال ۹۳، ۳۵۰ میلیون دلار کاهش واردات دارو داشته‌ایم و قرار است در سال ۹۴ به زیر یک میلیارد دلار برسد و بناست ارز وارداتی دارو را هر سال نسبت به سال قبل کمتر کنیم و افزایش تولید داشته باشیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس خاطر نشان کرد: طبق گزارش معاونت غذا و دارو قرار است داروهایی که مشابه آن در داخل وجود دارد وارد نشود به جز در مواردی برای بیماری های خاص.

رستمیان همچنین گفت: در جلسه امروز با شرکت‌های تولید کننده دارو نیز در خصوص کاهش قیمت دارو صحبت‌هایی انجام شد و مقرر گردید وزارت بهداشت با این شرکت‌ها توافق کند تا قیمت دارو کاهش پیدا کند.
 
کلمات کلیدی : دارو+وزارت بهداشت
 
و
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۲۲:۲۲:۱۰
اين كار خوبي هست براي مردم دارند مي كنند ولي باد نگران پزشكاني بود كه با تباني با شركتهاي وارد كننده دارو براي بيماران داروهاي خارجي گران قيمت كه بيمه آنها را پوشش نمي دهد مي نويسند تا هم خود بهره مند شوند و هم آن شركتهاي سود جو
چه كسي هست كه بخواهد يا بتواند جلوي اين اجحاف را بگيرد؟ (3237913) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.