نظر منتشر شده
۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453717
سیف برای پاسخگویی به مجلس نرفت/ وضعیت تعیین‌تکلیف کاسپین به اردیبهشت ۹۶ افتاد/ مردم گرفتار همچنان چشم انتظار
بخش اقتصادی الف،‌ ۲۳ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹
با عدم حضور سیف رئیس کل بانک مرکزی در مجلس برای پاسخگویی به مشکلات پیش آمده درباره موسسه مجوزدار کاسپین، وضعیت تعیین تکلیف ۱۶ هزار میلیارد تومان برای پاسخگویی به حدود ۲ میلیون ایرانی سرمایه گذار در این موسسه به ماه های آینده موکول شد.

کمترین توقعی که مردم معترض به این وضعیت از بانک مرکزی داشتند این بود که حتی کوچکترین واکنشی به اتفاقات ۲ ماه اخیر مالباختگان کاسپین نشان می داد. اما حالا سیف بی توجه به مشکلات بسیار این افراد در مجلس حاضر نشد.

یکی از کاربران الف، با اشاره به وضعیت کنونی خود و بقیه سپرده گذاران در این ارتباط گفت:
تا کی باید منتظر پولهامون باشیم؟ الانم آخر سال هست و موقع بستن حساب های بانکی و قطعا بعدشم تعطیلات و بعدشم سال مالی جدید و تا اردیبهشت خبری از پول ها نخواهد بود و تا اون موقع باید هر روز نامه های صوری نمایندگان به این ارگان و اون ارگان رو ببینیم. بعدش هم در هیاهوی انتخابات همه چیز گم میشه و میره تا بعد انتخابات اون موقع هم آقای سیف عوض میشه و رییس جدید میاد میگه به من ربطی نداره و ما هم هر روز بدبخت تر از روز قبل میشیم و کسی هم تو این مملکت جوابگوی 2 میلیون نفر سپرده گذار بی گناه نخواهد بود.

به گزارش الف،‌ درحالی که کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس کل بانک مرکزی خواسته بود به منظور ارائه توضیحات درباره وضعیت موسسه کاسپین به مجلس برود، که سیف عصر یکشنبه به بهارستان نرفت. معاون بانک مرکزی هم تعیین تکلیف موسسه کاسپین را به اردیبهشت ۹۶ موکول کرد.

طولانی شدن فرایند رسیدگی به مشکلات سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین موجب اعتراض بسیاری از این سپرده‌‌گذاران شده و ضمن تجمعات متعددی از سوی این افراد مقابل مجلس، ساختمان بانک مرکزی، ساختمان اصلی این موسسه در سعادت آباد، وزارت اقتصاد و امور دارایی، دادستانی تهران و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام داده‌ است.

سپرده گذاران کاسپین البته با صدور نامه‌ای خواستار رسیدگی شخص رئیس جمهور به مشکل‌شان شده اند. همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس در مکاتباتی از رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی خواسته‌اند هرچه سریعتر به مشکل این گروه از سپرده‌گذاران رسیدگی کنند. 

در پی ورود مجلس به موضوع موسسه اعتباری کاسپین، کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس کل بانک مرکزی دعوت کرد تا در نشست عصر امروز این کمیسیون از سیف آخرین توضیحات و اقدامات بانک مرکزی درباره موسسه اعتباری کاسپین را جویا شود، ولی براساس خبرهای رسیده ولی‌الله سیف به مجلس نرفت و معاونان خود را به کمیسیون فرستاد تا نتیجه‌ای رد جلسه امروز حاصل نشود. 

سید حسن حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با تسنیم، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس با معاون نظارتی بانک مرکزی درباره مشکلات موسسه کاسپین اظهار داشت: در این جلسه صحبت‌های زیادی درباره وضعیت آشفته حوزه پولی در موسسه اعتباری کاسپین شد که این مشکلات نظارت بانک مرکزی را زیر سوال برده است. 

وی با تاکید بر این که بانک مرکزی نمی‌تواند از مشکلات ایجاد شده برای موسسه اعتباری کاسپین شانه خالی کند، گفت: بانک مرکزی نباید مشکل را به گردن قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سایر دستگاهها بیندازد بلکه باید خودش به میدان می‌رفت و مانع از بروز چنین وضعیتی برای موسسه اعتباری کاسپین می‌شد. 

وی با اشاره به توضیحات معاون نظارتی بانک مرکزی در این جلسه گفت: آقای حیدری اشاره‌ای به انحلال 8 تعاونی و شکل‌گیری کاسپین داشت و اعلام کرد، ساماندهی 8 تعاونی ماموریت کاسپین بود که از این تعداد 6 تعاون فاقد مشکل اساسی بودند ولی 2 تعاونی فرشتگان و بدر طوس مشکلات بیشتری نسبت به سایر تعاونی‌ها داشتند. 

حسینی اضافه کرد: طبق اعلام بانک مرکزی ساماندهی دارایی‌ها و بدهی‌های 8 تعاونی منحل شده در حال نهایی شدن است، بانک مرکزی اعلام کرد تا اردیبهشت ماه سال آینده بنا است وضعیت دارایی‌ و بدهی‌های موسسه کاسپین تعیین تکلیف شود. 

وی به ضرورت شفاف‌سازی دارایی، بدهی و سود و زیان 8 تعاونی منحل شده در موسسه کاسپین اشاره و تصریح کرد: اینطور که بانک مرکزی گفته امیدواریم تا اردیبهشت ماه وضعیت این حساب‌ها مشخص شود.

حسینی درباره این که آیا در اردیبهشت ماه پرداخت سپرده‌های مردم نیز در موسسه کاسپین از سر گرفته می‌شود گفت: بانک مرکزی اعلام کرد که نمی‌تواند ضرر و زیان سپرده‌گذران را بدهد بلکه فقط می‌تواند دارایی‌ها را مسدود کند و فرایند تعیین تکلیف سود و زیان را تسریع کند، بنا است متناسب با ارزیابی‌های صورت گرفته براساس سهام و سپرده اشخاص تعیین تکلیف صورت گیرد. یعنی مردم بعد از مشخص شدن دارایی و بدهی‌های 8 تعاونی منحل شده در کاسپین می‌توانند به سود یا زیانشان برسند.

وی درباره جلسه کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی در تاریخ دیگر گفت: تا پایان سال کمیسیون فرصتی برای تشکیل جلسه ندارد.

به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی، بانک مرکزی بنا است زمانبندی حل مشکلات موسسه کاسپیان را به مجلس بدهد. ضمن آنکه مجلس از این بانک خواسته با حضور در رسانه‌ها و شفاف‌سازی از نگرانی سپرده‌گذاران کاسپین بکاهد. 

وی درباره این که چه تعداد از سپرده‌گذاران سیستم بانکی در موسسه کاسپین با مسدود شدن حساب‌هایشان مواجه شده‌اند گفت: بانک مرکزی آماری در این زمینه ندارد و بنا شد به ما اعلام کند که چه تعداد سپرده گذار و با چه میزان سپرده در این موسسه حساب داشته‌اند.
 
کلمات کلیدی : موسسه کاسپین+مجوز بانک مرکزی+سپرده گذاران کاسپین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۰۸:۵۷
از خجالتشه
بره چی بگه
چی داره بگه؟؟؟؟ (4201496) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۴۶:۰۱
با فرض سهوی بودن اشتباهات بانک مرکزی در ارتباط با عدم اطلاع رسانی به موقع به هنگام صدور مجوز کاسپین در سال گذشته از شروط ضمنی و تعهدات فی ما بین خود و تعاونی های اعتبار در سایت رسمی آن بانک و همچنین عدم بازبینی صحیح در بازرسی صورت های مالی 8 تعاونی اعتبار تشکیل دهنده قبل از فرآیند صدور مجوز انحلال و ادغام و تشکیل کاسپین ، که به نوبه خود باعث گمراه سازی مردم سپرده گذار با صدور مجوز و در نتیجه آسیب های مالی و روحی فراوان تا کنون بر آنها شده است ؛

بی تردید بانک مرکزی می تواند با پذیرش مسئولیت گذشته خود و حل سریع آن به نفع مردم ، بهترین اقدام را در جهت رضایت و تقویت اعتماد عمومی انجام داده و نقش موثر خود را در راستای حفظ منافع هموطنان در سراسر کشور را نشان دهد. (4202541) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۵:۴۹:۳۸
مثل این میمونه ماشین خودت رو بیمه کنی بعدش تصادف کنی ، یهو صندوق بیمه بزنه زیرش
الان صندوق ضمانت سپرده بانک مرکزی همچین حرکتی زده ،
به نظرم همون خرید ملک و طلا منطقی تره حداقل بعداز چندسال چندبرابر میشه ورشکستگی هم نداره استرس هم نداره (4204436) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۰:۴۸
سیف باید استعفا بده (4201500) (alef-11)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۴۷:۴۵
این بانک مرکزی شده همش تناقضات عمدی ...!

هر چند رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده موسسه کاسپین شعبه ای در کشور نداشته و اصولا نباید نسبت به دریافت سپرده اقدام می کرد ولی مردم می گویند در موسسه کاسپین افتتاح حساب کرده و پول هایمان را در این موسسه گذاشتیم نه ۸ تعاونی منحله در آن!

بانک مرکزی در حالی از مشروط بودن مجوز موسسه کاسپین سخن می گوید که حدود ۳ ماه پیش تبلیغات متعدد موسسه مجاز کاسپین از تمام شبکه های سراسری در حال پخش بودند و در آرشیو سیما مستندات آن موجود است.

سوالی که از بانک مرکزی باید پرسید آن است که آیا این تبلیغات جهت شعبه هایی بدون حق سپرده پذیری بوده است یا آنکه صرفا در ادامه همان سلسله اشتباهات سهوی بانک مرکزی است؟!
قطعا دستهایی پشت پرده مجوز کاسپین بوده....! (4202549) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۸:۱۵
وقتی مجوز بانک مرکزی داره یعنی قسمتی از سود پول سپرده گذار در صندوق ضمانت سپرده گذار بیمه میشه که اگه روزی ورشکست شد، بتونن پول مردم بدن، الان بانک مرکزی زده زیر حرفش، خوب از اول مجوز بانک مرکزی نمیدادی و اجازه تبلیغ در شبکه سه ملی
انگاری مردم باید وکیل بگیرن شکایت از بانک مرکزی کنن بخاطر بی مدیریتی (4201512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۵۲:۴۷
مجوز دادن به هر کسب و کاری به معنای ضمانت ورشکست شدن اون شرکت خصوصی نیست. همه کسب و کارها از اتحادیه و...مجوز میگیرن و قانون تجارت هم بر این موسسات وارد هست به دیگر سخن همانطور که در سود افرادی که در این موسسات سرمایه گذاری می کننند مردم سهمی ندارند پس در زیان و ورشکستگی هم سهمی ندارند و زیان این افراد با خودشون هست هیچ دولتی ضمانتی نداره چه دولت روحانی باشه چه احمدی نژاد و..داستان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی هم چیز دیگری است رجوع کنید به اقتصاد کلان و سیاستهای پولی و مالی انقباضی و انبساطی.
لذا ضرر این دوسان از جیب ما نباید پرداخت بشه قانون تجارت روشنه (4201589) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۵۰:۰۹
«ضرر این دوستان از جیب ما نباید پرداخت بشه»

احسنت. آفرین. مرحبا (4201712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۴۹:۵۷
از جیب جنابعالی نیست.از جیب خودمان هست و پولی که بابت عصویت صندوق ضمانت سپرده دادیم (4201841) (alef-3)
 
حسین علم الهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۴۸:۱۲
قانون تجارت روشنه ؟؟؟؟؟؟؟ (4203078) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۰۵:۲۹:۵۶
اگه کسی پولش رو بانک یا موسسه مجاز نذاره پول کجا میره؟ تولید میره؟ یا کارخونه؟ نخیر عزیزم میلیاردها پول سمت مسکن و طلا و دلار میره ، دلار بره بالا
اونوقت تو باید یک پاکت شیر رو بیست هزار تومن بخری، چون خوراک دام با دلاره
اجاره آپارتمان و مغازه چندبرابر میشه بخاطر افت پول ملی و افزایش دلار ولی حقوقت ثابت،

بخاطر افزایش دلار به تبع افزایش قیمت فولاد و قطعات، پراید شد بیست میلیون، همه هجوم آوردن ثبت نام کنن مثلا پراید سی میلیون بفروشن سود کنن ،
خونه شد ده برابر یهو مردم اومدن بنگاه ها هجون اوردند ملک خریدن حتی ملک نسق یعنی سند نداره معامله کردند
این وسط چه کسایی ضرر کردن ؟ کسایی که سپرده بلند مدت در بانک و موسسات داشتن الان ارزش سرمایه شون یک دهم شده،
ولی ملک قیمتش پایین نیومده بلکه بالاترم رفته (4204431) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۴۹:۲۴
8میلیارد تومن کاسپین برای عضویت در صندوق ضمانت پرداخت کرده است ولی حالا می گویند که عضو نیست درحالی که اسم و لوگوی کاسپین در سایت صندوق زده شده است.
خاموشی صداسیما باغث فرار مسئولین از پاسخگویی شده است (4201839) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۴۳:۳۲
دولت مدبر و پاسخگو به این میگن ! (4201567) (alef-11)
 
سعید م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۴۴:۱۸
الان تو این مملکت کی به داد مردم میرسه !!!!؟؟؟

به کجا باید پناه برد !!؟؟ به کی شکایت کنیم !!؟؟؟؟

بدبخت شدیم .... (4201570) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۰:۳۰:۳۱
میخواستی طمع ورزی نکنی جانم. به من هم بارها پیشنهاد ۳۲ درصد سود در فرشتگان شده بود اما هیچوقت بنده وسوسه نشدم. عقل برای همین وقتهاست . ایا به نظر شما بقیه مردمی که در بانکهای معتبر با سود پایینتر سپرده دارند بیل به کمرشان خورده که کار شما را نکردند؟ نه عزیزم حرص نزدند الان هم بقول شمابدبخت نشدند به همین سادگی (4202678) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۴۴:۳۰
ما هم حوالشون میدیم به 2 ماه دیگه و حسابشون رو توی همون اردیبهشت ماه تسویه میکنیم (4201573) (alef-11)
 
شهرام
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۰۰:۴۶
درود بر روحاني که نمي خواد حق عموم مردم رو به سپرده گزاراني که دنبال سود بيشتر بودند بذهد

مر حبا بر دولت دولت يعني اينکه منافع ملي را فداي منافعه يک عده سود طلب نکنه احسنت

راي ما روحاني مچکريم

به سپرده گزاران هم توصيه ميکنم به جاي اينکه اين و ان را مقصر بدانيد مقصر واقعي که طمع خودتان است (4201609) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۲۸:۵۵
منفعت طلب کدومه بانک مرکزی وظیفه اش ضمانت هست!!!!
یه جوری صحبت می کنید این جماعت انگار رفتن بار قاچاق اوردن!

برای چی بانک مرکزی وظیفه خودش رو انجام نمیده (4201663) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۷:۵۷:۱۰
ببخشید مردم و دولت نیابد هزینه شما طمع کار را بدهند که بخاطر سود بیشتر در این موسسات سرمایه گذاری کردی حالا راه افتادی تو خیابون از دولت طلبکاری
از قدیم گفتن سود بالاتر ریسک بالاتری هم داره (4201979) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۱۶:۱۰
همچین داری از سود بالا حرف می زنی که انگار رفتیم پولمون را نزول دادیم، اگر خدای نکرده اهل ربا یا ریسک بودیم می رفتیم پولمون را در بازار قرض می دادیم و بالای 60 % سود می گرفتیم، ما به اعتبار مجوز بانک مرکزی و تایید شورای پول و اعتبار که اتفاقا دادستان کل کشور هم جزء اعضای شورای پول و اعتبار است، به این موسسه که یکسال از مجوزش نمی گذشت و قطعا بانک مرکزی بیشتر بهش توجه و رسیدگی باید بکنه سپرده گذاری کردیم. (4202917) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۳۰:۱۰
گفتمانتم شبیه روحانیه خخخخخخخخخخخخخخخخخخ (4201795) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۰۴:۳۵
وقتی سود آنچنانی می گرفتند، دنبال بانک مرکزی و سازمان مدیریت و مجلس می رفتند؟؟؟
جالبه واقعا، نزول خوری رسمی شده، نزول خورها هم طلبکار.
چرا از بودجه عمومی دولت باید اشتباه سرمایه گذاری یک عده جبران بشه؟؟؟
مگه سودی که می گرفتند به خزانه واریز می کردند. (4201616) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۵۷:۳۷
بله دوست عزیز قبل از سپرده گذاری به بانک مرکزی زنگ زدیم و این موسسه را تایید کردن.
شما وقتی بخاطر تابلوی یک داروخونه ازش دارو میخری ،ایا به اعتماد تابلو و مجوز وزارت بهداشت نیست؟پس چرا از بقالی دارو نمیخری؟
ما هم به مجوز بانک مرکزی و صندوق ضمانت سپرده ها دران حساب باز کردیم وگرنه اگر به نزول خوری باشد خدای نکرده که بانکهایی که به ما وام 28درصد میدهند چه میشوند؟ (4201864) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۱۳:۱۴
بزرگوار همه شرکتها و حتی سوپرمارکت محله هم از جایی مجوز دریافت کرده برا فعالیت ولی اون مجوز ضمانت نامه عدم ورشکسته شدن نیست. مدیریت شرکت خصوصی با مدیران اون شرمته نه بانک مرکزی. بنده یک شرکت دارم برا تاسیسش مجوز گرفتم اگر ورشکست شد صاحبان سهام شرکت من ایا باید طلبکار دولت شوند؟ قانون تجارت رو شما مطالعه بفرمایید قاون روشنه (4203021) (alef-11)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۷:۰۶:۲۲
با سلام
نمی دونم شما از کی حقوق میگیری
فقط یه سوال به نظر شما سود ۱۰ درصد که من میگیرم سود آنچنانی هست؟؟
همین الان خیلی از بانکها حتی بانک ملی سود ۲۰ درصد میده (4201884) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۷:۴۹:۱۰
ما که در طول این چند سال سود کردیم و حالا هم چون کار بی قانونی نکردیم باز پولمان را می گیریم . (4202858) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۰۶:۳۱
طبق قوانین بدیهی حقوقی ، هر شخص یا ارگانی موجب ضرر و زیان عده ای گردد ، بایستی این ضرر و زیان را جبران نماید.
حال بانک مرکزی که به عنوان اصلی ترین مرکز ضمانت و اطمینان بخشی به مراکز مالی مطرح می باشد با مجوز خود باعث شده است که مردم در موسسه کاسپین سپرده گذاری نمایند ( و یا در صورتیکه از قبل از مجوز سپرده داشته اند ، بعد از مجوز سپرده خودشان را بازپس نگیرند ) . بنابراین قطعا بانک مرکزی بایستی خسارات وارده به مردم را جبران نماید. (4201620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۳۳:۵۹
از کجا؟ (4201674) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۵۱:۰۰
از صندوق ضمانت سپرده (4201845) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۱۴:۰۲
خیر قانون تجارت این رو نمیگه. شما قاتون تجارت رو مطالعه کن قانون نتراتشید (4203024) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۴۸:۰۱
سیف باید استعفا دهد در غیر اینصورت انتخاب ما در اردیبهشت کسی به غیر از روحانی روحانی ما رای مان را پس می گیریم (4201836) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۷:۳۱:۱۷
سیف به مجلس نرفت چون منتخب مجلس نیست. مجلس فقط میتونه وزیران رو به محلس بخواد و استیضاح کنه . این یکی از معناهای استقلال بانک مرکزی است (4201944) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۴۴:۱۸
چرا موقع سپرده گذاری از دولت یا بانک مرکزی مشورت نمی گرفتند چشاشون فقط سود بالا را می دید این هم نتیجه اش ، البته همر موسسه یا خود همین بانکها یک سود بالاتر و غیر متعارف می دهند همین نتیجه آخر کارشون می شود بابا اگه سکه هم بزنند اینقدر درآمد ندارند که اینچنین سودهای بدهند یک روزی تقشون در می رود. (4202063) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۵۱:۳۹
خسته ترازونیم که چیزی بگم ناامیدوبی پناه ایم سیف وطیب نیاوهیت مدیره کاسپین سرمایه ملت خوردن وبردن مارا شرمنده ودربدرکردن اما بیشتر ناراحتمی اینه جز تعدادمعدودی از نماینده های مجلس که اعتراض کردن هیچ مسولی هیچ ارگان یا نهادی یا حتی وزارت خونه ای نیروهای نظام کشوری ولشگری ازما کوچکترین حمایتی نکردن انگار مملکت ارواحه هیچ کس نیست حتی مراجعه تقلید هم حرفی نزدن انگار ما آدم نبودی چه برسه مسلمون باشیم اگه یه فاجعه رخ بده هیچ فریاد رسی نیست ماشاالله به صداوسیما کلا سانسور کرده انگارنه انگار دومیلیون ودویست هزارنفر توی روز روشن کلاه شون برداشتن حرف زیاد اما کو گوش شنوا ............. (4202083) (alef-3)
 
بهاره
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۴۱:۰۹
آقاي روحاني تكليف مردم رو كه توي كاسپين پول گذاشتن رو تا قبل از انتخابات مشخص كن ، ٢ ميليون نفرن!!! با خانواده هاشون ٨-٩ ميليون نفري ميشن !!!!!! توي أين شرايط بداقتصادي پولهاشون خورده (4202152) (alef-3)
 
مشتری کاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۲:۲۰:۳۳
اشتباه سیف چنان فاحش و خسارت بار است که قدرت پذیرش خطا را از او گرفته است و به نحوی سخیف به شعور مردم توهین می کند.


به یک نکته دقت کنید؛


اگر شما به شخصی واجد صلاحیت پزشکی، مجوز طبابت دهید و بعد، مرتکب جرمی شود، مسئول نیستید؛ لکن وقتی اصلن مدرک تحصیلی اش را ملاحظه و استعلام نکرده اید؛ مرتکب تقصیر شده و مسئول هستید.

بانک مرکزی، به یک تعاونی بدون مجوز و واجد کسری، بدون حسابرسی، (البته اگر می دانسته که تقصیرش بیشتر است) مجوز داده و پس از اینکه این تعاونی، با مجوز بانک مرکزی و درج نام اش در سایت بانک مرکزی، مجددا حدود ۹ ماه اخذ سپرده کرده، از طریق دادستان اعلام کرده که پنجاه درصد از ۸ هزار میلیارد تومان وجوه مأخوذه نیست!!!؛ (این وجوه قطعا در این چند ماه به زیان تبدیل نشده و مربوط به ۱۸ سال فعالیت قبلی اش بوده است)، حال، بانک مرکزی می‌گوید که مجوزش مشروط بوده و تعاونی های منحله، حق نصب تابلو هم نداشته اند!!! در صورتی که در جای دیگر، مردم را به سپرده گذاری در بانک ها و مؤسسات مجاز تشویق کرده و مرجع احراز مجوز را سایت بانک مرکزی اعلام نموده و در سایت بانک مرکزی هم اشاره ای به مشروط بودن نشده است.

لذا این ادعا که ریسک سپرده گذاری در این ۹ ماه، با سپرده گذاران است، اشتباه است؛ چون بانک مرکزی، تخلف و تقصیر دارد؛ به قیاس بدون مشاهده مدرک تحصیلی و استعلام، به کسی جواز طبابت دادن؛ اما اگر صدور جواز، با رعایت ضوابط قانونی و عرفی می بود و به وظایف اش عمل کرده بود (در خصوص حسابرسی و نیز اطلاع رسانی در مورد نصب تابلو و عدم اجازه اخذ سپرده)، تقصیر و مسئولیتی متوجه دولت نبود. (4202719) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته