نظر منتشر شده
۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474242
اعتراض سپرده گذاران فرشتگان به کاهش نرخ سود از 23 به 7 درصد
«فرشتگان» نقره داغ شدند
بخش اقتصادی الف، ۳۱ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
بانک مرکزی قبل از برگزاری انتخابات به سپرده‌گذاران کاسپین این مژده را داد که پرداخت سپرده‌های 10 و 20 میلیون تومانی آغاز می‌شود اما وقتی سپرده‌گذاران به شعبی که بانک مرکزی و خود موسسه اعلام کرده بودند مراجعه کردند مشخص شد پولی در کار نیست و فقط قرار است دفترچه‌ها تعویض شود.

سپرده‌گذاران بسیاری اعلام کردند وقتی برای تعویض دفترچه‌ها به شعب مراجعه کردیم متوجه شدیم کاسپین از پول‌های ما تا 40 درصد برداشت کرده و مبلغ بسیار کمی در دفترچه ما باقی مانده است. یکی از سپرده‌گذاران گفت: من 10 میلیون تومان در موسسه داشتم اما حالا به من می‌گویند تو 6 میلیون تومان داری! آیا این انصاف است؟ پول‌های ما چه شد؟

گویا طبق تصمیماتی که فراتر از مدیران کاسپین گرفته شده سود‌های مردم از سال 1394 به این طرف نادیده گرفته می‌شود! این موضوع موجب شده مبالغ کلان سپرده مردم در کاسپین به طرز عجیبی غیب شود و سپرده‌گذاران را سرگردان‌تر از گذشته کند. روز گذشته موسسه اعتباری کاسپین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این تصمیم را مدیران کاسپین نگرفته‌اند.

مشتریان می گویند یعنی هرچه سود در این مدت گرفتیم که بر اساس قرارداد سپرده‌هایمان در موسسه 23 درصد بوده است به‌صورت یک‌طرفه به 7 درصد کاهش دادند». این صحبت‌های یکی از سپرده‌گذاران فرشتگان است که پس از مراجعه به یکی از شعب موسسه کاسپین برای تعیین تکلیف سپرده هایش حالا با چنین مسئله ای مواجه شده است. او گفت: وقتی اصل سپرده‌ام را از شعبه موسسه کاسپین، مطالبه کردم گفتند که اول باید تمام پولی را که بر اساس سود 23 درصد از موسسه دریافت کرده‌ای از حسابت کم کنیم بعد اصل پول را به شما برمی‌گردانیم.

تجمع در رشت
حدود 100 نفر از شهروندان به دلیل پرداخت نشدن سود و اصل سپرده‌شان مقابل موسسه مالی- اعتباری کاسپین در خیابان امام خمینی رشت تجمع اعتراض‌آمیز کردند. تعدادی از تجمع‌کنندگان به خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفتند:  ️حدود 7 ماه است که موسسه مالی‌- اعتباری کاسپین تعهدات خود را زیر پا گذاشته و از دادن سپرده و سود آن به سپرده‌گذاران ممانعت می‌کند. ️تاکنون هیچ مسؤولی برای پاسخگویی به جمع ما نیامده و معترضان همچنان به تجمع اعتراضی خود ادامه می‌دهند.  ️مسؤولان موسسه مالی- اعتباری کاسپین رشت نیز از پاسخگویی به معترضان خودداری می‌کنند و تنها در قالب یک پیامک از سپرده‌گذاران خواسته‌اند در صورت اخذ کامل سپرده خود پیش از موعد مقرر، از اصل پول سپرده آنان  کم خواهد شد.

 با هماهنگی بانک مرکزی و قوه قضاییه سود کم شد
برای پیگیری موضوع با  رئیس شعبه کاسپین در وکیل‌آباد گفت و گو کردیم .وی اگرچه در مصاحبه حاضر نشد نامش را به ما بگوید با این حال در پاسخ به سوال ما در باره اظهارات مراجعان گفت :به دلیل این که پرداختی‌ها برگشت سود خورده‌اند سپرده‌گذاران معترض هستند. وی توضیح داد: سودی که به سپرده‌ها پرداخت می‌شد غیرقانونی بوده است و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک مرکزی و قوه قضاییه سود سپرده‌ها کاهش‌یافته است. وی در پاسخ به این که از چه تاریخی قوه قضاییه و بانک مرکزی به موسسه و شعب  آن مجوز داده‌اند که سود را کاهش دهند؟ گفت: نمی‌دانم هنوز به ما اعلام نکرده اند.اما فکر می‌کنم سودی که به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود از شهریور 94 کاهش پیدا کرده است. این مسئول تصریح کرد: بنده اطلاعات بیشتری ندارم و این تغییرات از طریق سامانه اعمال‌شده است. سرانجام براثر ازدحام و اعتراض سپرده‌گذاران که اعتقاد داشتند سر آن‌ها کلاه رفته است و حاضر نیستند از پول خود بگذرند، مأموران نیروی انتظامی در شعبه را بستند و به سپرده‌گذاران قول دادند که این موضوع را از طریق مجاری قانونی پیگیری کنند.

شعبه دیگر موسسه اعتباری کاسپین در بولوار معلم نیز با ازدحام و اعتراض گسترده سپرده‌گذاران روبه رو شده بود. براساس مشاهدات میدانی ما در دو شعبه بولوار معلم و سجاد نیز اوضاع چنین بود .اگرچه دامنه اعتراضات فقط به مشهد ختم نمی‌شود و خبرهایی مشابه این از دیگر نقاط کشور به ویژه در سیستان و بلوچستان منتشر شد.

به شعبه دیگر موسسه اعتباری کاسپین در بولوار سجاد مشهد رفتیم. همین ازدحام و اعتراضات گسترده سپرده‌گذاران در آن جا هم حاکم بود و کارمندان موسسه توسط نیروی انتظامی کلانتری سجاد از طریق در اضطراری به بیرون ساختمان انتقال داده شدند . جمعیت معترض سپرده‌گذار در داخل شعبه تجمع کردند و خواستار پول خود بودند ولی هیچ‌کس پاسخ گوی مطالبات آن‌ها نبود و فقط نیروی انتظامی از آن‌ها می‌خواست به خارج از ساختمان بروند تا شعبه را تعطیل کنند و از طریق مراجع ذی صلاح موضوع  پیگیری شود.

تصمیم هیئت مدیره نیست
برای پیگیری موضوع ،تلاش‌های ما برای برقراری ارتباط با موسسه کاسپین بی‌نتیجه ماند اما  روابط عمومی این موسسه با صدور بیانیه‌ای در سایت کاسپین آورده است:با توجه به اعتراض جمعی از سپرده‌گذاران در 20 شعبه منتخب و دفتر مرکزی کاسپین درباره حذف سود سپرده‌ها بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند که این تصمیم توسط مدیرعامل و هیئت‌مدیره موسسه اعتباری کاسپین صورت نگرفته است. هیئت‌مدیره موسسه در راستای رسالت خود تمام تلاش خود را در جهت صیانت از سود و اصل سپرده مشتریان عزیز به کار خواهد بست. در این خصوص جلسات متعددی با مراجع قضایی و بانک مرکزی انجام گرفته است که به‌محض حصول نتیجه اطلاع‌رسانی خواهد شد.   شایان‌ذکر است بر اساس اطلاعیه‌های بانک مرکزی در تاریخ 27 و 28 اردیبهشت امسال، بنا بود که 20 شعبه موسسه کاسپین در سراسر کشور مجوز فعالیت دریافت کنند و از تاریخ 28 اردیبهشت این موسسه تکلیف سپرده سپرده‌گذاران فرشتگان را که زیر 10 میلیون است مشخص کند که از این 20 شعبه 3 شعبه در مشهد دایر شده‌است.
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۱:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۳:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۲۱:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۱۹:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۳:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۷:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۴:۳۳
 
 
کلمات کلیدی : موسسه کاسپین+مجوز بانک مرکزی+سپرده گذاران کاسپین+موسسه فرشتگان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۵۵:۲۲
خر روحانی از پل گذشت. (4379160) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۱:۵۷
چه ربطی طمع شما برای سود بیشتر به روحانی دارد (4379307) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۱۷:۲۵
وقتی قراردادی بسته شده باید به آن وفا دار باشندو اگر این بنده خدا ضرر می کرد بانک حاضر بود در ضرر شریک باشد؛ نه. دوم مسوول بانک مرکزی است و دو روز قبل از انتخابات قول دادند اول یک سال ول کرده بودند اما شب انتخابات به فکر افتاده و بعد از جمه کردن رای حالا براش مهم نیست سر مردم چی پیش می آید. (4379538) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۰:۲۴:۱۰
کدوم بنده خدا ضرر می کرد؟ وام که نگرفته سپرده گذاشته به طمع سود بالا. حالا هم بانک می گه اصل پولتو به علاوه سود قانونی رو بهت می دیم ولی اون سود کذایی رو نمی تونیم بهت برگردونیم. (4391322) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۵۱:۵۹
مجوز سود بیشتر را دولت روحانی داده (4380030) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۱۴:۰۷
ربطش به اینه که دولت متولی نظام بانکی و پولی کشوره (4380153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۸:۲۳:۴۸
دولتی که نمیتواند بانگ مرکزی اش موسسات پولی وبانگها را در غارت های چندین هزار میلیاردی کنترل کند که صد البته اگر بخواهن هم دولت وهم بانگ مرکزی میتوانند ولی چرا در میزان وپدیده وفرشتکان وبرخی بانگها سکوت واقدام بموقع نکردندرا باید خودشان بگویند . (4380995) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۱:۵۲:۲۶
بانک مرکزی چرا شهریور۹۴ اعلام نکرد موسسه ورشکسته شده پول کم آورده، تا ما سپرده گذاری نکنیم؟ این روش گول زدن مردم خیلی زشت و ناپسنده، (4381675) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۶:۴۳
خر ربا روی پل گیر کرده (4379321) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۵:۱۲
این هم از دولت تدبیر و امید (4379430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۹:۲۴
تازه اولش هست، روزی را میبینم که مانند همیشه همین مردم پشیمان از رای خودشان خواهند بود (4379457) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۵۶:۰۹
موسسه فرشتگان(کاسپین فعلی) زمان احمدی نژاد تشکیل و سودهای بالا و غیرمتعارف میداد(تا32% سود میداد)
با ضابطه مند کردن این موسسه مشخصا دچار مشکل شود هرچند قطعت یه روزی دچار مشکل میشد بنابراین اینم دسته گل دولت نهم و دهم است
یادتون رفته آن زمان هروز یه موسسه مالی واعتیاری بدون مجوز و نظارت پیداش میشد و هرطور میخواست پولهای مردم عمل میکرد
کاش انصاف داشتید و مدیریت این دولت در این بخش را میدید (4379705) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۷:۲۳:۱۷
موسسات خصوصی همه جای دنیا سود یا زیان و ورشکستگی اونها با خودشونه قانون هم واضحه و دولت در امور اونها دخالت نمیکنه قانون تجارت را مطالعه بفرمایید (4380740) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۵۹:۱۱
سودهای بی حساب و کتاب نتیجش این میشه. تازه از سودهای بیست و هفت درصدی چیزی نگفتید. موسسه ای که هیچ سرمایه اصلی یا پشتوانه اقتصادی نداره چطور میخاسته سود بالا بده؟ غیر این که از سپرده های جدید به قدیمی ترها سود میداده و وارد چرخه ورشکستگی شده. شما اصل پولتون رو بدن باید شکرگذار باشید سود 23 درصدی روزشمار هم میخاین؟ (4379175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۳:۰۷
وقتی تورم واقعی 25 درصد هست باید سود بانکها دو تا سه درصد بیشتر باشد (4380400) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۱:۲۵:۵۳
چرا بهش مجوز دادند؟ (4381586) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۴:۰۳
٧ درصد رو از كجا آورديد، كلا سود ها رو صفر كردن و از اصل پول مردم برداشتند (4379272) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۴:۲۰
این موسسه فرشتگان زمان کدام دولت تشکیل شده ؟ (4379276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۰۸:۱۵
سال 1377

مؤسسه مالی و اعتباری فرشتگان در چارچوب قانون پولی و بانکی کشور و قانون عملیات بانکی بدون ربا و با رعایت ضوابط تأسیس تعاونیهای اعتباری با هدف توسعه اقتصادی کشور و کسب سود برای سرمایه­ گذاران خود و با ارائه خدمات نوین بانکی در تاریخ 1377/02/08 تحت شماره ثبت 1337 در مشهد مقدس، تحت عنوان شرکت تعاونی اعتبار شهید هاشمی مشهد تأسیس و شروع به کار نمود. (4379769) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۵۴:۵۶
شما بگو مال کی بوده چرا الف اینو نمیگه (4380053) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۸:۳۷:۴۵
هر دولتی که تشکیل شده اختلاسها در هر دولتی که واقع شده مسئولست
در مرحله اول بانگ مرکزی ودر مرحله دوم دولتی که این مسئولین مرکزی را انتخاب و میگمارند . (4381044) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۹:۲۹:۵۵
یه مدت معلق بود تا وقتی کهتو همین دولت مجوزبانک مرکزی رو گرفت و تو سایت بانک مرکزی آقای سیف اسمش رو زدند به عنوان موسسه مجاز (4382616) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۲۴:۳۵
چرا نیروی انتظامی که با تمام مغازهای بدون جواز کسب بخورد میکنه با این موسسات کاری نداره ؟؟؟ (4379277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۰۸:۳۳
انشاالله قالیباف برمیگرده ناجا و همه بدون جوازها رو تعطیل میکنه (4379501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۸:۴۸:۳۷
اولین باری که فرشتگان دچار مشکل شد چند ماه قبل از اینکه خاوری اختلاص وفرار کند به نمایندگی بانگ مرکزی نظارت بر بانگها وموسسات مستقر در ساختمان التون خیابان دانشگاه مشهد مراجعه ،یکی از مسئولین گفت چند ملیاردی جهت صدور مجوز ریخته اند فقط یک ملیلرد مانده تا ظهر امروز مشکل حل میشود . خیالت راحت باشد . (4381080) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۹:۳۰:۲۵
چون مجوز داشته این موسسه از بانک مرکزی (4382617) (alef-11)
 
پرتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۳:۰۵
مشکی کاسپین تا اخر خرداد حل میشه . این قول دولت بوده و هست. (4379308) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۶:۰۱
اولا موسسه کاسپین دارای مجوز بانک مرکزی است و همچنین جزو صندوق ضمانت سپرده ها می باشد و لذا بایستی این صندوق به وظایف ضمانتی خود عمل کند.
دوما در صورتی که موسسه کاسپین ضرر کرده باشد ، مطابق قانون این ضرر و زیان بر عهده مدیران و سهامداران است و نه بر عهده سپرده گذاران. در صورتیکه ضرر کرده باشد تمامی مدیران و سهامدارن که حقوق و پاداش و سود نجومی گرفته اند بایستی این مبالغ را پس بدهند.
سوما. برخوردی که با مشتریان موسسه کاسپین می شود دقیقا برخوردی است که با مشتریان یک موسسه فاقد مجوز می شود ( و حتی بدتر از آن است ) در حالی که بانک مرکزی با توجه به مجوزی که صادر کرده است بایستی مسئولیت این کار را خود را بر عهده بگیرد و به نحو مقتضی خسارات وارد شده به سپرده گذاران را جبران نماید. (4379320) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۳:۰۷:۳۳
عطف به ماسبق کردن تصمیمات امروز رویه خطرناکیست که در دولت احمدی نژاد گداشته شد و این دولت نیز نه تنها آن را عوض نکرد بلکه به آن دامن زد. (4381858) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۹:۳۲:۰۰
چقدر هم مسئولیت پذیره بانک مرکزی (4382624) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۴:۲۰:۳۹
دارید مقلطه میکنید... اون موسساتی که وجه ضمان خودشون رو بر اساس دستورالعمل های مصوب پرداخت کرده اند شامل ضمانت این صندوق ها میشوند. مثله پرداخت حق بیمه می باشد شما نمی تونی وقتی حق بیمه نپرداختی طلب جبران خسارت کنی
دوم اینکه اساس نامه این موسسه های اعتباری خارج از چارجو های الزام آور بانکی است. بانک ها موظف هستند بخشی از سپرده هارو در بانک مرکزی بلوکه کنند و فعالیت های اقتصادی شون در چارچوب های تعیین شده بانک مرکزی باشه و اون شفافیت حسابرسی رو رعایت کنند. تمام این موسسه های اعتباری چیزی خارج از این مجموعه هستند.
در واقع سپرده گذار با انجام سپرده گذاری ریسک فعالیت های اقتصادی موسسه رو قبول کرده و یجور سهام دار بحساب میاد. در سود و زیان مستقیم شریک است
کاش با اطلاع کامل از نحوه کار این موسسات اقدام به سپرده گذاری میکردید (4383785) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۸:۱۱
دیگر گذشت ایام محتاجی دولتمردان به مردم . . . (4379331) (alef-13)
 
حق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۰:۱۶
حق تونه
وقتی بلد نیستید رئیس جمهور انتخاب کنید بخدا حقتونه
باید بازم بکشید
بکشید تا بفهمید رای دادن درست چطوریه (4379341) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۰۹:۲۸
اونایی که توی اهواز به روحانی گفتن هواتو داریم بذار ریز گرد بیاد دوباره (4379503) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۱۰:۰۳
برادر، من خودم به رئیسی رای دادم. اما این مساله به دولت و رئیس جمهور ربط نداره. مثلا الآن رئیسی یا قالیباف آمده بودن، پول اینا رو با سود بیست و چند درصدی پس میدادن. اول فکر کنید بعد نظر بنویسید. (4379505) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۰۳:۳۴
بله، اینها به فکر مردم بودند نه بفکر یک عده رانت خوار
وقتی موسسه ایی وعده ایی میده باید عمل کنه حتی اگه از جیب خودش بده
الان میگن 7 درصد بعد برای خود مدیرانشون پاداش میلیاردی میبرند (4380103) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۱:۲۹:۱۲
بله میشد دولت طبق قانون به وظایفش عمل میکرد و جوابگوی یک موسسه مجوز دار بود (4381594) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۱:۵۳
دوست عزیز یعنی الان رییسی رییس جمهور بود مشکل این بندگان خدا حل میشد.مقصر اصلی همین طمع بیش از حد مردم برای سود بیشتر هست و دوم آدمهای رانتداری که کسی زورش به اونها نمیرسه.قوه قضاییه وسازمان بازرسی کجان تا مدیران این موسسات نزولخور رو محاکه کنند. (4379560) (alef-11)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۳۶:۲۸
دوست عزیز ، حالا اگه قالیباف یا رییسی انتخاب شده بود میومد به شما بیست و هفت در صد سود میداد ؟ (4380259) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۳:۰۳
این سپرده گذاران خیلی پررو هستند. ریسک کرده اند و با وجود هشدارهای بانک مرکزی در یک موسسه بی و نام نشان سپرده گذاری با سود بالا کرده اند، امروز که موسسه ورشکست شده است نمی خواهند تبعات ریسک شان را بپذیرند. (4379351) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۹:۰۳:۳۵
برادر عزیز . موسسه بی نام و نشان نیست. برعکس این موسسه مجوز رسمی بانک مرکزی را دارد و بانک مرکزی هم بارها تاکید کرده بود که در موسسات دارای مجوز سپرده گذاری کنید. (4381132) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۱:۲۹:۴۱
وقتی مجوز دادند باید پاسخگو باشند (4381597) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۴:۳۷
دیر یا زود دیگر بانک ها همین اتفاق می افتد (4379361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۶:۱۱
طمع طمع
این هم نتیجه اش (4379370) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۷:۳۹
علی برکت الله ( پول فرشتگان برکت خوبی داره !!!!) (4379383) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۲:۰۴
جالبه در مملکت اسلامی یک موسسه زیر نظر بانک مرکزی میلیاردها تومان وجه سپرده گذاران مظلوم را به یغما برده هیچ کس نیست از این موسسه بپرسد خدایی این مملکت به کجا دارد می رود ؟؟؟ هیچ کس نیست از این سپرده گذاران مظلوم که هر روز اعتراض و تحسن می نمایند حمایت کند و فکری برای آنها بکند !!!!!اینطور که پیش می رود پول گذاشتن حتی در بانکها هم خطرناک است (4379410) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۴۴:۳۳
حالا مال كي هست اين موسسه؟؟؟؟؟؟ (4380298) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۴:۱۴:۰۸
بله هر کس به شما قول سودی بیشتر از حد متعارف و عقلانی و خارج از عرف و شرایط اقتصادی کشور داد... خطرناک است (4383768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۰:۲۷:۳۷
مظلوم!!! طرف چند میلیارد پول گذاشته تا الان بیشتر از اصل پولش سود برده، حالا دنبال سود روزشمار بیست و خورده ای درصدی هم هست بعد بهش می گن سپرده گذار مظلوم طماع! (4391325) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۳:۴۶
به قول شاعر : خودم كردم كه لعنت بر........... (4379421) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۴:۱۵
سایت محترم الف لطفا فریاد این سپرده گذاران مظلوم را به رهبر انقلاب برسانید (4379423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۰:۳۱:۴۲
این مملکت رئیس جمهور و وزیر اقتصاد نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4381394) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۵:۰۰
شما یک موسسه اعتباری نشان بده که در دوران روحانی افتتاح شده باشد و وضعش چنین باشد . همه اینها در دوران احمدی نژاد افتتاح شدند و بعد از مدتی پول مردم را خوردند .واقعا" چه کرد این مرد با کشور و بیخود نیست مردم میروند 23 میلیون رای میدهند که به گذشته برنگردند . (4379426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۱۶:۰۸
امضای سیف پای مجوز کاسپین است سیف و بهمنی یکی هستند از نظر شما؟ (4379529) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۳:۵۸
والا از سال 92 اعلام وجود کرد از سال 94 هم به مردم پول نمیده (4379573) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۰:۴۹:۳۹
فکر نمی کنم سیف رئیس بانک مرکزی در زمان احمدی نژاد بود!
مجوز کاسپین در انتهای سال ۹۴ از طرف سیف و با امضای شخص ایشان صادر شده.
سال ۹۴ هم دولت روحانی سر کار بود.
درضمن اکثر هیات مدیره کاسپین همان هیات مدیره فرشتگان هستند! (4381448) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۶:۳۷
این تصمیم توسط مدیرعامل و هیئت‌مدیره موسسه اعتباری کاسپین صورت نگرفته است. هیئت‌مدیره موسسه در راستای رسالت خود تمام تلاش خود را در جهت صیانت از سود و اصل سپرده مشتریان عزیز به کار خواهد بست.
اگه میتونستید پول مردم رو بدید که کار به انجا نمیرسید با پول مردم سرمایه گذاری اشتباه کردند پول مردم رو به باد دادند بیانیه هم صادر میکنند (4379442) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۸:۰۰
من هم یکی از قربانیان کاسپین هستم الان چندین ماهه هیچ پولی به من ندادند تمام سرمایه ام رفت به باد .خدا ازتون نگذره .برج 5 باید خونه ام رو تخلیه کنم هیچی پول ندارم لعنت به مسببین (4379451) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۲۱:۳۰
با همه اینکه باهات همدردی میکنم ولی صادقانه هم بگم مسبب اول طمع و مسبب دوم خودت و بعد سیستمهای نظارتی هست
دوست عزیز چرا پولتو میدی جایی که همه میدونن بی مجوزه
مثل اینه من بهت بگم سی درصد سود میدم بهت اگه طمع کرپی پولو دادی من بعد بالا کشیدم مقصر خودتی نه دولت یا حاکمیت (4379841) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۴۶:۰۰
خود كرده را تدبير نيست (4380312) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۴:۱۱:۳۰
طمع کردید اقا جان
پدر من هم میخواست تو همین موسسات سپرده گذاری کنه نشستم باهاش حرف زدم دلیل و منطق آوردم که نکن
الان داره میبینه با چشم که هر چی گفتم درست از آب در اومد (4383759) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۵۹:۲۱
یا طرف حساب کاسپین هست یا بانک مرکزی، اگه بانک مرکزیه که نرخ سود 7 درصده، اگه طرف حساب کاسپینه که اصل پول هم رفته. (4379456) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۱۵:۲۰
آخه این مردم از خودشون نپرسیدن وقتی وضع اقتصاد اینطور هست، چطور یک موسسه ناشناس می تونه اینقدر سود بده؟!!! خدا نکند که بعضی ها فکر کنند زرنگ هستند و این هم نتیجه چنین تفکری است...تا باشد عاقلانه فکر کنند و تصمیم بگیرند (4379524) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۴۲:۳۸
همونطوری سود میده که الان بقیه بانکا و موسسات پول میدن.با این اوصاف زرنگ کلاهتو سفت بچسب که باد نبره.بزودی نوبت موسسات و بانکای دیگه هم میشه (4379981) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۱۸:۵۳
مگر مردم از خودشان پرسیدند که چرا دوباره به چهار سال رکود رای دادند ؟؟؟؟؟؟؟؟ (4380178) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۵۱:۳۳
عاقلانه فکر کردن در کشوری که مسوول پاسخگو نیست نتیجه ای ندارد. فردا که بقیه بانکها هم همین کار را با خود شما کردند خوب است ما هم به درد شما بخندیم؟! موسسه شناس و ناشناس ندارد و در شهرستان ها همه بانکها شعبه ندارند...بجای مزخبرف گفتن، با هموطنت همدردی کن! (4380343) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۷:۲۲
آقای الف
شما که اقتصادی هستید مردم را روشن کنید که این موسسات دارای ریسک بالایی هستند و هر چند بهره بیشتری به سپرده ها می دهند لیکن به دلیل ریسک بالای سرمایه گذاری در این موسسات احتمال ورشکست شدنشان بسیار زیاد است.

مخصوصا در زمانی که تورم کاهش یافته و امکان کاسبیهای پر سود کاهش یافته این موسسات نمی توانند در آمد های باد آورده ای از محل سرمایه هایی که از مردم جمع کرده اند به دست آورند.

آقای الف به مردم هشدار دهید که این سرنوشت اکثر این موسسات مالی است و هر چه سریعتر سرمایه هایشان را بیرون بکشند

دولت و یا بانک مرکزی نیز هیچ وظیفه ای در تضمین سرمایه های مردم در این موسسات ندارد.

در دنیا نیز چنین است (4379581) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۴۸:۵۶
اگه شهریور ۹۴ منهل شده، چرا اعلام نکردید؟ چرا بانک مرکزی چیزی نگفت؟ و عمدا با مجوز دادن طول دادن که مردم بیشتری پول بذارند،
بانک مرکزی با اعلام نکردن منهل شدن فرشتگان، عملا از نظر حقوقی مقصره باید ازش شکایت کرد (4379665) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۵۸:۲۰
بیشتر از یکساله که دیگه فرشتگانی وجود نداره.
همش شده کاسپین حتی هیات مدیره اش هم همون هیات مدیره فرشتگانه!
فقط اسمش شده کاسپین و البته مجوز بانک مرکزی هم برایش از 26 ماه پیش صادر شده. (4379720) (alef-11)
 
سپرده گذار کاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۴۹:۰۱
باسلام. بانک مرکزی سود 7 درصد رو از شهریور 94 که بقول خودشون زمان انحلال موسسه فرشتگان است، اعمال میکند. در حالیکه با اعطای مجوز رسمی در اسفند 94 عملا مردم در یک موسسه مجاز سپرده گذاری کرده اند. این درحالیست که مردم از مسایل داخلی موسسه مانند عدم ادغام و غیره بی اطلاع هستند. براستی تاوان کم کاریهای مدیران بانکی را چرا عامه مردم باید بپردازند. حتی بانک مرکزی از اسفند 94 هم نظارت کافی و اطلاع رسانی لازم در خصوص وضعیت موسسه اعمال نکرد. واقعا مقصر واقعی این جریان چه کسی است. (4380016) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۰۳:۰۴
جز طمع و ربا خواری نیست...دمشون گرم حداقل اصل سپرده تون رو پس میدن. (4380100) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۱۱:۳۹
از اولین روزهای به وجود آمدن سیستم های قضایی بشری این رویه وجود داشت که در صورتیکه موسسه ای ورشکست می شد اعلام ورشکستگی می کرد و مقام قضایی درب موسسه را می بست و دیگر اجازه فعالیت به آن موسسه را نمی داد و نسبت به تعیین تکلیف طلبکاران اقدام می نمود. برای اولین بار است که موسسه کاسپین عملا ورشکست شده است ولی همچنان به فعالیت خودش ادامه می دهد و حتی سپرده جدید نیز جذب می کند و بدهی اش را با قلدری به سپرده گذاران نمی پردازد. ممکن است که این موسسه ادعا کند که ورشکسته نمی باشد که این ادعا با اقدامات کسر سود و اصل سپرده که الان انجام می دهد کاملا در تضاد است. آیا فریادرسی نیست که به داد ما مردم ستمدیده برسد؟ (4380144) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۲۲:۴۳
اگه از شهریورماه ۹۴منحل شده،پول کم آوردن ورشکست شدن، چرا بانک مرکزی جلوش رو نگرفت؟ و موسسه رو تعطیل نکرد؟ چرا؟ حتی اجازه تشکیل حساب جدید داده، بانک مرکزی شش ماه بعدش هم اومد مجوز داده
از نظر حقوقی میشه از بانک مرکزی بدلیل پنهانکاری،عدم اطلاع رسانی که موسسه شهریور۹۴ منحل شده، و عدم پلمپ به موقع موسسه، شکایت کرد و ضرر و زیان گرفت (4380193) (alef-11)
 
سعیدیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۳۷:۰۱
بانک مرکزی مسبب این فاجعه است و مسئولین این ارگان باید محاکمه شوند.
اما گویا سازمان بازرسی و دیوان محساباتی ها خواب هستند! (4380263) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۴۷:۲۴
شما هم یک لحظه از خودتون سوال کنید که نقش و مسئولیت نهادهای نظارتی چیه؟! (4380321) (alef-11)
 
hse
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۶:۴۴:۰۸
وقتی به من وام میدن سی درصد خب 27 درصد به سپرده گذار برمیگردونن!!! کجاش ورشکستگیه؟ نکنه مدیرانش میخورند یا تمارضه برای سرکیسه کردن دولت؟!! (4380559) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۱:۴۵:۰۴
خودشون رو جريمه بانك هم سود مي گيرن اونوقت با سپرده مردم ٧ درصد (4381652) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۰:۵۹:۱۶
سی و دو نه بیست و سه سودی که قبلا میداده (4382080) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۶:۰۸:۴۲
این هم از برکات دولت نهم و دهم بود!!! (4382210) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۴:۳۰:۴۲
این هم از تدبیر دولت امید .پول مردم رو علنی خوردن .... (4383824) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۵۸:۴۰
به نظر من به همان شکلی که قرارداد بسته شده باید با مشتریان تصفیه حساب کنند اگرنه بدبینی وعدم امنیت پول به بانکها مشکلات زیادی را برای مردم وبانکها ایجاد خواهد کرد مدام باید تن مردم بلرزد (4384068) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۱۱:۴۶
بانک مرکزی اعلام میکنه فرشتگان از شهریور 94 فعالیتش ممنوع شده بود .این سوال از بانک مرکزی دولت تدبیر دارم که اگه فعالیتش ممنوع بوده چرا درشو نبستید تا مردم سپردهگذاری نکنند پس این نظارت بانک مرکزی چه شد .آقای سیف اعلام میکنه کاسپین قبل از تجمیع تعاونی های هشت گانه حق فعالیت پولی و بانکی نداشته .پس چرا تو سایت بانک مرکزی نام این موسسه لعنتی را درج کردید و تابلو کاسپین هم روی در شعبه ها نصب شده از ابتدای سال 95 .بنظرم مسبب این نابسامانی ها بانک مرکزی است و مردم فریب دادند تا پول مردم و به یغما ببرند.کاسپین مورد ادعای سیف از 27 اردیبهشت امسال اون هم بیست شعبه مجوز فعالیت پیدا کردند جالب اینکه از ابتدای سال گذشته نام این موسسه توی سایتشه .شما خودتون قضاوت کنید سر مردم بیگناه رو بریدن (4384530) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۵:۲۴:۰۱
طبق قانون اگر اشخاصی بدهی داشته باشند ، تا زمان تسویه اصل بدهی و سود آن محاسبه و از بدهکار اخذ و به ‏طلبکار پرداخت میشود . همه ‏سپرده گذاران طبق قرارداد نزد تعاونی فزشتگان و آرمان سابق و کاسپین فعلی سپرده گذاری کردند ، با کدام قانون سپرده گذاران طلبکار ‏، شدند ‏بدهکار !!! و بانک مرکزی و قوه قضاییه دستور دادند از حساب سپرده گذاران برداشت شود ؟ آیا اشخاصی که تسهیلات گرفته اند هم سود ‏تسهیلاتشان صفر میشود ‏و میتوانند بدون پرداخت سود تسویه نمایند یا سپرده گذارانی که روسای شعب و کارکنان و با سفارش اصل و سود ‏پولهایشان را پرداخت کرده اند و رفته اند چه ‏میشود ؟ یا آنهایی که قبلا"سود و اصل را گرفته و حسابشان را بسته اند ؟ سپرده گذارانی که در این ‏مدت سپردها و ‏سودحسابهایشان را به اشخاص دیگر انتقال داده و سپرده هایشان را خرد کرده اند یا سپرده گذارانی که از سود شان تسهیلات و ‏اقساط تسهیلات خود را تسویه کردند چه میشود؟ با کدام قانون ناظرین بانک مرکزی این راهکار را داده اند و سود ها را صفر کرده و اصل ‏سپرده ها راکم کرده اند ؟ (4388169) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۹:۰۴:۰۸
دنیا را با کفر میشود اداره کرد اما با ظلم نه دلم برای سودی که نمیدهند شاید نسوزد ولی برای داستانهای پشت پرده خیلی میسوزد سپرده ،گذاران را ذبح کردند گر چه که عاملان به هیچ چیز اعتقاد ندارند اما خدا هست و دیر یا زود مواخذه خواهند شد ا نشا اله (4388507) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.