نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502217
حاشیه های جلسه رای اعتماد به کابینه دولت دوازدهم؛
ربیعی در راه بهارستان تصادف کرد؛ رئیس‌جمهور وعده تنبیه داد/ نگرانی روحانی از چشم و نظر نمایندگان/ همین رأی به 17 وزیر را می‌خواهیم؛ بیشتر نمی‌خواهیم!/ واکنش نمایندگان به پروفسور شدن کواکبیان
بخش سیاسی الف؛ 24 مرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۹
به گزارش الف؛ نخستین جلسه علنی مجلس برای با دستور کار بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوزادهم از صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور و به ریاست علی لاریجانی، برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم آغاز کردند، با حاشیه ای خواندنی همراه بود.

غیبت 57 نماینده و تذکر لاریجانی به نمایندگان برای نشستن در سر جای خود!
نخستین حاشیه جلسه علنی امروز خانه ملت غیبت 57 نفر نمایندگان بود. جلسه ساعت 8 و 10 دقیقه صبح امروز جلسه علنی با حضور 233 نفر از نمایندگان آغاز شد؛ همچنین بارها علی لاریجانی رئیس مجلس با تذکر به نمایندگان خواستار این می‌شد که نمایندگان در سرجای خود بنشینند؛ با اینکه لاریجانی به نمایندگان تذکر داد که سر جای خود بنشینند؛ اما تعدادی از نمایندگان بدون توجه به این تذکر روی صندلی خود ننشستند.

حاشیه‌های جلسه اول رای اعتماد مجلس به کابینه دوم حسن روحانی
پنج دقیقه‌ای که علف زیر پای روحانی سبز شد
 پس از آغاز جلسه علنی، امیرحسین قاضی‌زاده عضو هیأت رئیسه مجلس، روحانی را به جایگاه فراخواند تا از کابینه دوازدهم دفاع کند. در حالی که رئیس‌جمهور پشت تریبون ایستاده و آماده سخنرانی بود؛ اکبر رنجبرزاده عضو دیگر هیأت رئیسه نکاتی را در مورد مخالفان و موافقان بیان کرده و اسامی نمایندگانی که طبق قرعه‌کشی برای سخنرانی در مورد وزرا انتخاب شده بودند را قرائت کرد؛ به این ترتیب رئیس‌جمهور بیش از پنج دقیقه پشت تریبون ایستاده و منتظر بود تا نوبت سخنرانی به وی داده شود.
 
طعنه لاریجانی به روحانی
رییس‌جمهور که برای حمایت از وزاری پیشنهادی خود در مجلس، در حال سخنرانی بود، گفت: به دلیل کمبود وقت تیتر برنامه هایم را می گویم که با تذکر لاریجانی رییس مجلس مواجه شد که مدت زمان سخنرانی را به او یادآوری ‎کرد.

 لاریجانی خطاب به رییس جمهور گفت: شما دو ساعت و نيم وقت داريد. قسمتي از وقتتان را در ابتدا و قسمتي را هم بعد از سخنان 5 نماينده موافق و مخالف کابينه پيشنهادي صرف وتقسیم کنيد.

حسن روحانی هم در پاسخ به رییس مجلس هم با خنده گفت: بله دو ساعت و نيم وقت دارم، اما خب مستمع صاحب سخن را بر سر كار آورد! ما آمده‌ايم بيشتر صحبت كنيمريال اما تبع مجلس اينگونه است. من هم 20سال مثل شما بودم و الان دارم پس مي‎گيرم! همین برخوردها را با رییس‌جمهورها و نخست وزیرها در زمان کابینه داشتیم!

اشاره روحانی به همهمه در صحن مجلس و بی‌نظمی نمایندگان و بی‌توجهی به سخنان ابتدایی او در دفاع از کابینه بود که يک بار منجر به قطع سخنان وي از سوي رئيس مجلس شد تا لاريجاني با تذکراتي به نمايندگان از آنها بخواهد روي صندلي خود بنشينند و تردد نداشته باشند.

رئيس جمهور ادامه داد: من بحث هايي را مي گويم اما بقيه بحث ها را آقای جهانگيري مي گويند.

پس از حدود یک ساعت و نیم سخنرانی، روحانی دفاع از وزرا را آغاز کرد.

تماشا و دانلود
 
یادداشت برداری نهاوندیان و شریعتمداری از صحبت های رئیس جمهور
محمدشریعمتداری و نهاوندیان گویا در حال نت برداری از صحبت های رئیس جمهور که سخنرانی می‌کرد، بودند.
حاشیه‌های جلسه اول رای اعتماد مجلس به کابینه دوم حسن روحانی
لبخندهای روحانی و وزیر اطلاعات در یک قاب!
در زمانی که رئیس جمهور در دفاع از محمود علوی سخن می‌گفت، لبخند رئیس جمهور و وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات از چشم عکاسان پنهان نماند که آن را در یک قاب می‌بینید.
 
حاشیه‌های جلسه اول رای اعتماد مجلس به کابینه دوم حسن روحانی

وزارت اقتصاد به اصفهانی‌ها می رسد!
رئیس‌جمهور در زمان دفاع از کرباسیان وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: آقای طیب‌نیا را که می‌خواستیم انتخاب کنیم، گفتند در راه اصفهان است، ما گفتیم بگویید، برگردد، این وزیر( کرباسیان) را هم که می‌خواستیم انتخاب کنیم، گفتند توی راه اصفهان است و از ایشان نیز خواستیم برگردد؛ سرنوشت وزارت اقتصاد است که وزرا در راه اصفهان هستند.
 
تماشا و دانلود


حاشیه‌های جلسه اول رای اعتماد مجلس به کابینه دوم حسن روحانی
 

کنایه روحانی به سیستم آموزش و پرورش
روحانی در سخنرانی خود با کنایه روحانی به سیستم آموزش و پرورش،گفت: محفوظات تحویل دانش آموزان ندهیم که با یک به چپ چپ و به راست راست در پادگان بپرد!

تماشا و دانلود

لبخند ظریف در میان تمجیدهای روحانی از وی!/روحانی: ظریف صبر ایوب داشت

رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: برای وزارت امور خارجه محمد جواد ظریف را معرفی کردم ، همه تقوا و پاک دامنی و کارشناس بودن، پرکار بودن و صبر و حوصله او را می‌شناسید. خداوند صبری برای مذاکرات به او داد و توانست توطئه بزرگی را خنثی کند.
 
در هنگام دفاع رئیس جمهور از محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه، وی چند لبخند زد.
 
حاشیه‌های جلسه اول رای اعتماد مجلس به کابینه دوم حسن روحانی

معرفی جوان‌ترین وزیر از زبان روحانی
رئیس جمهوری کشورمان محمدجواد آذری جهرمی را با عنوان جوان‌ترین وزیر خودش برای تصدی سمت وزارت ارتباطات و فناوری معرفی کرد.

تماشا و دانلود
وقتی لاریجانی و روحانی دنبال وزیر می گردند
در هنگام دفاع رئیس‌جمهور از علی ربیعی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که متوجه غیبت وی شده بود، خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور وزیری که از وی تعریف می‌کنید، اصلا حضور دارند؟ من هر چه نگاه می کنم آقای ربیعی را نمی‌بینم.

روحانی با کمال تعجب گفت: وزیر را نمی‌بینید؟

یکی از نمایندگان با صدای بلند گفت: توی راهه

مجدداً روحانی گفت: وزیر نیست؟

وی ادامه داد: هر وزیری که حضور نیافته بود، بگویید دفاع نکنیم؛ این هم تنبیه وزرایی که حضور نیافته‌اند.

تماشا و دانلود

دلیل غیبت ربیعی در مجلس مشخص شد
در ادامه جلسه لاریجانی در مورد علت غیبت ربیعی گفت: آقای ربیعی اعلام کردند که توی راه هستند و تصادف کرده‌اند و در راه مانده است که خوشبختانه به خیر گذشت.

{اینجا}

حدود ساعت ۱۱ بود که روحانی صحن علنی را ترک کرد و چند دقیقه بعد از آن ربیعی وارد مجلس شد.


حاشیه‌های جلسه اول رای اعتماد مجلس به کابینه دوم حسن روحانی

 
رابطه ما با قوه قضاییه خوب است چشم نزنید!
رئیس‌جمهور هنگامی که همهمه‌های مجلس بالا گرفته بود با لبخندی گفت: ما همین 17 رای وزیر را می‌خواهیم؛ بیشتر نمی‌خواهیم!

روحانی در دفاع از آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری، یادی هم از پورمحمدی کرد و گفت: سختی‌هایی بین قوه‌قضائیه و دولت وجود داشت، ببینید اگر آقای پورمحمدی نبود، چه می‌شد؛ این همه ایشان کار کرد، باز هم اختلافاتی وجود داشت. البته امروز رابطه ما با قوه‌قضائیه خوب است، اگر چشم نزنیم، الان رابطه خوبی داریم.

رئیس‌جمهور از فرصت رأی اعتماد برای حمله به شهرداری تهران استفاده کرد و گفت: هر روز آقای آخوندی می‌آمد و از شهرداری تهران گلایه داشت.

تماشا و دانلود
 
وزیری که نخندید!
در جلسه دفاع رئیس جمهور از وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم تمام وزرا لبخند بر لب داشتند، اما زنگنه وزیر نفت چهره‌ای ناراحت داشت.
 
حاشیه‌های جلسه اول رای اعتماد مجلس به کابینه دوم حسن روحانی

 گلایه روحانی از آخوندی در خصوص مساله مسکن
رئیس جمهور در دفاع از آخوندی گفت: آخوندی را برای وزارت راه و شهرسازی انتخاب کردم؛ وی وزیر فعالی بود، ما در مسکن نتوانستیم به توافقی نهایی برسیم. در دولت دوازدهم مسئله مسکن را از او به جد می‌خواهم

تماشا و دانلود

روحانی: کمتر صحبت می کنم
در جلسه رای اعتماد به کابینه دوازدهم رئیس جمهور که در حال سخنرانی بود، از رئیس مجلس پرسید چقدر وقت مانده آقای رئیس و لاریجانی پاسخ داد: 36 دقیقه وقت دارید در این هنگام روحانی ادامه داد: کمتر صحبت می کنم تا وقتی هم برای آقای جهانگیری بماند

لاریجانی: اگر زنجان را هم شهر آذری بدانید وزیر آذری داریم
در ادامه جلسه رای اعتماد، قاضی‌پور نماینده ارومیه پس از پایان سخنرانی رئیس‌جمهور، در تذکری از روحانی خواست تا وزیر باقی‌مانده کابینه دوازدهم را از میان آذری‌زبان‌ها انتخاب کند.

لاریجانی رئیس مجلس هم هم در پاسخ به خواسته قاضی‌پور گفت: اگر زنجانی‌ها را آذری زبان بدانید، در کابینه وزیر آذری‌زبان وجود دارد.

 تماشا و دانلود

تذکر ۲نماینده، واکنش روحانی و پاسخ لاریجانی
دو نماینده مجلس با انتقاد از معرفی نشدن وزیر پیشنهادی علوم همراه سایر وزرا، نسبت به نقض برخی اصول قانون اساسی توسط رئیس‌جمهور تذکر و اخطار دادند.
روحانی هم گفت: اگر شیوه معرفی وزرا غیرقانونی بود، هیأت رئیسه جلسه امروز را تشکیل نمی‌داد!
 لاریجانی هم پاسخ داد: معرفی نشدن چند وزیر اشکال قانونی ندارد

واکنش جالب روحانی به اظهارات یکی از مخالفان
در زمانی که محمدرضا صباغیان، نماینده مردم بافق ،مهریز در مخالفت با برنامه پیشهادی دولت یازدهم در حال سخنرانی بود، و گفت:  برنامه ارائه شده نکات مثبت و سازنده ندارد، برنامه می توانست بهتر و کارآمدتر باشد با واکنش جالب روحانی روبرو شد.
 
در این عکس واکنش جالب روحانی در لحظه گوش دادن به اظهارات صباغیان از مخالفان برنامه‌های پیشنهادی را می‌بینید.

رابطه ما با قوه قضاییه رابطه خوبی است چشم نزنید!/ما همین 17 رای وزیر را می‌خواهیم؛ بیشتر نمی‌خواهیم!
 
گلایه عارف از روحانی
محمدرضا عارف که تاکنون در مخالفت یا موافقت هیچ طرح یا لایحه ای صحبت نکرده بود امروز در جایگاه تریبون مجلس که فقط در زمان نطق بود حضور یافت و در موافقت با کابینه دوازدهم سخنرانی کرد. وی اما از ترکیب کابینه گلایه کرد و گفت: دولت می تواند کابینه بهتری را معرفی کند.  عارف همچنین از عدم حضور زنان در لیست کابینه گلایه کرد.

شوخی لاریجانی با کواکبیان
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران هم در هنگام تذکری گفت: باید زمانی که رئیس جمهور پشت تریبون بود، این تذکر داده می‌شد، اکنون دیگر حکم نوش دارو بعد از مرگ سهراب را پیدا کرد.

لاریجانی خطاب به کواکبیان: این همه داد و بیداد نداشت رای‌گیری می‌کنیم.
 
تماشا و دانلود
 
ذوالنور: آقای روحانی شما که گفتی تحت فشار نیستی!
مجتبی ذوالنور نماینده مجلس در نشست بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی روحانی گفت: آقای روحانی که ادعا کرد برای انتخاب وزرا زیر فشار نبوده است، 20 دقیقه بعد گفت وزیر زن می‌خواستم بیاورم ولی به علت فشارها نیاوردم!

دانلود و تماشا

کنایه نماینده مجلس به خندیدن ظریف
محمد جواد ابطحی نماینده مخالف کلیات برنامه پیشنهادی کابینه دوازدهم به خندیدن ظریف هنگام صحبت‌هایش کنایه زد.

تماشا و دانلود
 
صندلی های خالی مجلس!
در آغاز جلسه نوبت عصر مجلس همه وزرای پیشنهاد شده حضور نداشتند و صندلی های مخصوص جایگاه دولت خالی دیده میشود آذری جهرمی و محمد شریعتمداری، امیری معاون پارلمانی، اسحاق جهانگیری و قشقاوی در صحن علنی دیده می شوند. تعدادی زیادی از صندلی های نمایندگان هم خالی است.
 
رابطه ما با قوه قضاییه خوب است چشم نزنید!/ما همین رأی به 17 وزیر را می‌خواهیم؛ بیشتر نمی‌خواهیم!
وقتی موافق مخالف می شود!
مهرداد لاهوتی نماینده مجلس که قرار بود در موافقت با برنامه های دولت صحبت کند در مخالفت برنامه دولت صحبت کرد و لاریجانی با خنده به وی تذکری داد، کمی هم موافق صحبت کنید.
 
رابطه ما با قوه قضاییه خوب است چشم نزنید!/ما همین رأی به 17 وزیر را می‌خواهیم؛ بیشتر نمی‌خواهیم!
شوخی لاریجانی با نماینده سمنان
براساس اعلام قبلی قرار بود که همتی کمتر صحبت کند و وقت خود را به کواکبیان بدهد، زمانی که فقط 22 ثانیه از وقت همتی باقی مانده بود لاریجانی گفت مگر شما نمی خواستید وقت خود را به آقای کواکبیان بدهید، ایشان چندبار آمد صحبت کند اما باز سر جای خود بازگشت.
 
لاریجانی بعد از سخنان کواکبیان مجلس را به آرامش و سکوت دعوت کرد
نمایندگان نسبت به نطق کواکبیان زمانی که گفت آن موقع که آقای لاریجانی به من لقب پروفسور داد، واکنش نشان دادند. 
لاریجانی هم  بعد از نطق کواکبیان گفت: اجازه بدهید که سکوت ایجاد شود چون صدای ایشان...
 
رابطه ما با قوه قضاییه خوب است چشم نزنید!/ما همین رأی به 17 وزیر را می‌خواهیم؛ بیشتر نمی‌خواهیم!
تماشا و دانلود
 

 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۲۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۹:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۴:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۳:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۳:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۰:۲۹
 
 
کلمات کلیدی : صلاحیت وزرا پیشنهادی، مجلس شورای اسلامی+مخالفان کابینه+موافقان کابینه
 
Tajikistan
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۱:۱۲:۵۰
وزیری که تا ساعت 11ازش خبری نباشه چه جوری میخواد کار کنه نمیدونم
البته شاید بنده خدا دیشب شیفت کاری داشتن خواب موندن!!!! (4521022) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۵:۲۴:۰۹
دلیلی نداره از صبح بیاد به چونه زدن و لابی کردن برای رای اوردن میخواسته سر ساعت خودش بیاد. (4521244) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۲:۰۴:۳۳
سلام بی انظباطی نمایندگان در دفاع از وزرا مرا بیاد سلفی نماینذگان از موگیرنی انداخت .
انگلیس هرچیزش که بد باشد صحن مجلسش عالی است چسبیده به هم و فضا برای جم خوردن نیست . رئیس مجلس بدبخت نیم ساعت وقت صرف آرام کردن مجلس کرد و بی نتیجه . صد رحمت به کلاس اولیه ها . آخه نمایندگان محترم نا سلامتی میخواهید تصمیم بگیرید برای اداره یکسال کشور. (4521062) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۳:۵۰:۰۴
در روز مهم معرفی وزرا 57 نماینده غایبند چرا ؟؟؟؟ فقط موقع سلفی گرفتن همه پیدایشان می شود ؟ این حقوقی که می گیرند ..اندر ...ا ست چون ملت راضی نیست (4521140) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۰:۵۹:۴۲
«بقيه بحث ها را آقای جهانگيري مي گويند» ؟! یعنی علاوه بر انتخابات در اینجا هم کاندیدای یدکی باید کمکی باشه. (4521196) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۸:۳۷:۲۷
ضعف مدیریت آقای کرباسیان رئیس سابق گمرک کشور که از سوی رئیس‌جمهور برای تصدی مسئولیت وزارت اقتصاد و دارایی به مجلس معرفی شده اظهر من‌الشمس است. با این کابینه و افراد ضعیف به هیچ کجا نمی‌رسیم. (4521333) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.