نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502269
وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و اطلاعات: همیشه تابع ولایت فقیه بوده‌ام/نگاه ما به شبکه‌های اجتماعی فرصت محور است+سخنان موافقان و مخالفان
بخش سیاسی الف؛ 24 مرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۴
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این وزارتخانه گفت: نگاه ما به شبکه‌های اجتماعی فرصت محور است.

به گزارش الف، محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم با حضور در صحن علنی مجلس به منظور دفاع از برنامه‌های اجرایی خود، طی سخنانی ضمن قدردانی از رئیس جمهور به منظور اعتماد به جوانان و معرفی‌اش به عنوان جوانترین وزیر پیشنهادی، یاد و خاطره امام و شهدا را گرامی داشت و گفت: معتقدم اگر امروز در منطقه پرآشوب آرامش و امنیت داریم مدیون خون شهدا هستیم.

وی ضمن تشکر از اظهارات نمایندگان مخالف و موافق او افزود: نکته‌ای که بنده را در این بین مکدر کرد، این بود که یکی از عزیزان اعلام کرد "بنده به ولایت فقیه اعتقاد ندارم"، بنده از همین جا اعلام می‌کنم همیشه از ولایت فقیه تبعیت کرده و خواهم کرد.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان خاطره‌ای از سفر خود به همراه واعظی به شهر بوشهر طی سالهای گذشته یادآور شد: در سیل اخیری که برخی مناطق کشور را فراگرفته بود به همراه دکتر واعظی سفری به بوشهر داشتیم، در فرودگاه بوشهر استاندار با چهره‌ای برافروخته از وضعیت فیبر نوری این منطقه که باعث قطع شبکه اینترنت شده بود، گلایه کرد و می‌گفت این مسئله باعث شده ما به هزارسال پیش برگردیم و با دود با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

آذری جهرمی ادامه داد: وقتی از مسئول مخابرات منطقه وضعیت را پرسیدم که گفت شبکه موبایل و پیامک کار می‌کند اما اینترنت دچار مشکل شده است. بنده خطاب به استاندار گفتم که تلفن همراه شما کار می‌کند اما وی گفت بنده شبکه نیازدارم و بدون آن نمی‌توانم مدیریت بحران داشته باشم. بنده به استاندار عرض کردم که این فناوری که شما می‌گویید برای 4 سال پیش بوده است نه هزار سال پیش، به قدری اینترنت در این دوران رشد کرده است که شما نمی‌توانید لحظه‌ای فکر کنید آن را نداشته باشید لذا احساس می‌کنید این فناوری برای هزار سال پیش بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت: این رشد و توسعه مدیون تلاش و زحمات وزارت ارتباطات و فناوری بوده است و بنده به عنوان عضو کوچکی در آن نقش کوچکی داشتم.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اظهارات یکی از مخالفان مبنی بر جابجایی نقاط شبکه نیز گفت: بنده نمی‌توانم در صحن علنی مجلس مباحث فنی را مطرح کنم اما مردم متوجه کیفیت شبکه طی دو سال گذشته می‌شوند. البته اگر به این وضعیت رسیده‌ایم به دلیل حضور بخش خصوصی بوده است و اگر دوستان به این مسئله انتقاد دارند، باید بگوییم که قانون حضور بخش خصوصی را دراین مسائل از ما طلب کرده است.

آذری جهرمی تأکید کرد: اگر دوستان می‌گویند که ما در این زمینه‌ها کوتاهی کرده‌ایم چرا وقتی حقیر معرفی می‌شود سندیکای مخابرات با نامه‌ای از رئیس جمهور تقدیر می‌کند البته خود را شایسته این لطف نمی‌دانم اما چرا تولیدکننده محتوا از دولت و رئیس جمهور تشکر می‌کند؟ برادر بزرگواری که به لحاظ سیاسی شأنیتی دارند طی نامه‌ای به وزیر از معرفی بنده تشکر می‌کند و وقتی با من تماس می‌گیرند می‌گویم من شما را نمی‌شناسم اما دامادم که در این بخش فعالیت می‌کند می‌گوید در دو سال اخیر تحولات اساسی در این بخش صورت گرفته و اظهاراتی که درباره شما می‌شود ظلمی است که باید در مقابل آن ساکت نماند.

وی با اشاره به توانمندی‌های دولت اخیر در زیرساخت‌های ارتباطی گفت: این کار حاصل زحمات همه بخش‌ها و دوستان ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پرسنل و جوانان فعال در این وزارتخانه بوده است.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: همه تلاش ما در این وزارتخانه این بود که کارهای انجام نشده روی زمین نماند و به همین دلیل شبکه ملی اطلاعات که 12 سال روی زمین مانده بود را با کمک دوستان به مرحله اجرا رساندیم.

آذری جهرمی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش گفت: به لحاظ شاخص‌های پهنای باند امروز به ازای هر شهروند به 35 کیلوبیت برثانیه رسیده‌ایم روزی که ما کار خود را شروع کردیم مجموع پهنای باند ما 10 درصد بود و امروز 40 درصد است. البته خود آن را ناکافی می‌دانیم.

وی تأکید کرد: با افتخار اعلام می‌کنیم بعد از 4 سال فعالیت و توسعه زیرساختها در حوادث مهم ما یک ثانیه هم قطع نشده است.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما توانستیم پارادایم و فرهنگ جامعه را در این زمینه تغییر دهیم روزی ارتباطات برای کشور تهدید امنیت بود اما امروز برقرار نبودن ارتباطات تهدید امنیتی محسوب می‌شود. دکترین ما در عرصه فضای مجازی یک دکترین بیشتر نیست و آن همان دکترین مقام معظم رهبری است.

آذری جهرمی گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند شبکه مجازی هم فرصت است و هم تهدید، تهدیدش به قدری است که آن را به قتلگاه جوانان تبدیل می‌کند و فرصتش به قدری است که می‌تواند حرف حق ما را به تمام دنیا برساند.

وی یادآور شد: نگاه ما به شبکه‌‌های اجتماعی و فضای مجازی نگاه فرصت محور است.

ادامه دارد...

*پورمختار: پنهان کاری و عدم شفافیت از نقاط منفی جهرمی است
محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در جریان رای اعتماد به کابینه دوازدهم و در مخالفت با محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: بسیاری از موافقان آذری جهرمی به جوان بودن وی اشاره دارند در حالی که باید گفت ما هم به جوانان اعتقاد داریم همانطور که در زمان جنگ به جوانان بها داده شد اما امروز ما در شرایط خاصی هستیم که با آن دوره تفاوت دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های آذری جهرمی پنهان کاری و عدم شفافیت است گفت: از جمله دلایل این مسئله آن است که در دفترچه‌ای که به نمایندگان مجلس برای معرفی این وزیر داده شده است، تحصیلات وزیر پیشنهادی ارتباطات به صورت دقیق مشخص نشده و ما نمی‌دانیم که وی دانش آموخته در چه مقطعی است .

نماینده مردم کبودرآهنگ با بیان اینکه وزیر پیشنهادی ارتباطات با 7 سال سابقه کار نمی‌تواند در راس این وزارتخانه قرار گیرد، تصریح کرد: بالاترین مسئولیت آذری‌جهرمی رئیس هیئت مدیره ارتباطات زیرساخت بوده و آیا چنین کسی و با این سابقه مدیریتی می‌تواند وزارتخانه عریض و طویل ارتباطات را مدیریت کند؟!

پورمختار ادامه داد: متاسفانه اپراتورهای متعددی در کشور وجود دارد که به شدت به مردم اجحاف می‌کنند و از آنان پول‌های کلانی می‌گیرند و باید گفت که آقای آذری‌ جهرمی که توان نظارت بر این مسئله و حفظ حقوق مردم را نداشته ، در سمت وزارت می‌خواهد چه کار کند؟

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف آذری جهرمی انجام وظایف صیانتی در حوزه ارتباطات بود و باید از وی پرسید که چگونه به این وزیر خود عمل کرده که فضای مجازی ما دارد اخلاق را نابود می‌کند، افزود: ما مخالف فساد هستیم که متاسفانه در تلگرام و با حمایت آذری جهرمی در حال انجام شدن است به طوری که آمارهای نشان می‌دهد میزان فساد و فحشا در فضای مجازی بین 90 تا 95 است.

نماینده مردم کبودرآهنگ با تاکید بر اینکه آذری جهرمی تجربه کافی برای تعامل ندارد اظهار داشت: از سوی دیگر گفته می‌شود که 27 هزار روستا به شبکه ارتباطات پرسرعت دسترسی دارند و باید پرسید که آیا واقعا اینچنین است؟!

پورمختار با انتقاد از آذری جهرمی که اغلب برنامه‌های خود را در قالب جداول و گراف نشان داده و قابلیت ارزیابی ندارد، خاطر نشان کرد: ما نباید بگذاریم که وزارت ارتباطات به وزارت اطلاعات 2 تبدیل شود.

*رضایی‌کوچی: «آذری‌جهرمی» مدیری توانمند و شخصیتی انقلابی است
محمدرضا رضایی‌کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه پارلمان) در سخنانی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: بنده آشنایی دقیقی نسبت به تک‌تک اعضای خانواده آقای جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات دارم. 

وی افزود: وزارت ارتباطات یکی از وزارتخانه‌های بسیار مهم و زیربنایی کشور است و خدمات‌دهی آن در جامعه بی‌نظیر است و همه افراد جامعه نیز از این خدمات استفاده می‌کنند، فلذا سکان‌دار این وزارتخانه باید تسلط کافی بر شرایط وزارت ارتباطات داشته باشد. 

رضایی‌کوچی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: آقای جهرمی فرزند یک کارگر بوده که برای رسیدن به مدارج بالا با تکیه بر تلاش خود به این جایگاه رسیده است و آقازاده نبوده است، همین امر از وی شخصیتی انقلابی، ارزشی و متدین ساخته و او را تبدیل به مدیری توانمند کرده است. 

نماینده جهرم در مجلس یادآور شد: آقای جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات از ظرفیت بالای کسب و کار در حوزه ارتباطات سهم بالایی دارند که در کسب موفقیت‌های او تأثیر بسزایی داشته است، وزیر پیشنهادی ارتباطات از نظر علمی جزو نخبگان کشوری هستند، کسب عنوان مقاله برتر در کنفرانس بین‌المللی برق ایران از دیگر افتخارات این جوان کشور ماست. ارتباط آقای جهرمی با جوانان فعال در این حوزه موجب توانمند شدن بیشتر وی شده است. یکی از افتخارات آقای جهرمی این است که همواره در حوزه‌هایی که کار کردند سالم و پاک‌دست بودند. 

رضایی‌کوچی تصریح کرد: درک زندگی اقشار دردکشیده و کمتر برخوردار شهرستان‌های کشور از آقای جهرمی شخصیتی با روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر ساخته، او زندگی مستضعفین جامعه را لمس کرده است. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ده برابر شدن شاخص‌های توسعه‌ای و ارتقای ظرفیت شبکه‌های کشور و همچنین ارتقای ظرفیت اینترنت در کشور از جمله دستاوردهای سه ساله آذری‌جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات در شرکت ارتباطات زیرساخت است.


*زرآبادی:  آقای جهرمی از پاسخ به سؤالات در مورد پالایش اینترنت طفره می‌رود
سیده حمیده زرآبادی در جلسه علنی امروز مجلس 24 مرداد ماه 96 و در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات، گفت: اگر چه استفاده از جوانان و جوان‌گرایی امری پسندیده و مطلوب است اما با تعهد و مهارت همراه نباشد یک فرصت‌سوزی است نه فرصت‌سازی. 

وی افزود: بر اساس گزارش معاونت نظارت آقای مهندس جهرمی برای 41 درصد وظایف قانونی وزارتخانه برنامه‌ای معرفی نکرده و این نشان از عدم اشراف کامل وی بر وزارت ارتباطات است. 

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیریت جهرمی در شرکت زیرساخت، اظهار داشت: شبکه زیرساخت نسبت به روز اول به کمتر از یک سوم کاهش قابلیت داشته و در خصوص پالایش اطلاعات در حوزه اینترنت سؤالاتی از آقای جهرمی پرسیده شده و وی از پاسخ‌گویی به این سؤالات طفره رفته است.

زرآبادی خاطرنشان کرد: با واگذاری پروتکل‌های امنیتی به دلیل محدود شدن نقاط و تأخیر ایجاد شده فوت شده و شبکه و احتمالاً از دست رفتن سرویس را خواهیم داشت. 

وی ادامه داد: مدیریت، پشتیبانی شبکه و مهندسی کردن شبکه و اعمال سیاست‌های حاکمیتی وجود ندارد و این تصمیمات با اساس حاکمیت و سیاست‌های کلی کشور در تعارض است. 

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس مخالف خصوصی‌سازی نیست ولی نقش دولت به عنوان سیاست‌گذار و ناظر حیاتی است و رها شدن وظایف حاکمیتی در لوای خصوصی‌سازی می‌تواند لطمات جبران‌ناپذیری را به کشور وارد کند. 

زرآبادی خاطرنشان کرد: مجلس با عنایت به بحث رشد 8 درصدی پیشنهاد وزارت ارتباطات را در برنامه ششم توسعه در اعطای مجوز شرکت ترانزیت و ظرفیت انتقال 30 ترابیت بر ثانیه را پذیرفت. 

وی افزود: شرکت مذکور که به بهانه جذب سرمایه‌گذاری مجوز گرفته بر اساس اساسنامه پیشنهادی بنا دارد از ظرفیت زیرساخت‌های موجود استفاده کند و نتیجتاً تقویت بخش خصوصی با استفاده از سرمایه‌گذاری مشترک که منتفی است و این شرکت نهایتاً مأموریتش واسطه‌گری و حذف بخشی از درآمدهای دولتی به نفع شرکای خارجی و داخلی با استفاده از ظرفیت‌های موجود و نه سرمایه‌گذاری جدید خواهد بود. 

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: آقای مهندس جهرمی توضیح دهید در حال حاضر برای ترانزیت چه میزان تقاضا وجود دارد و چه تعداد قرارداد با چه ظرفیتی منعقد شده است.

سیدحمید زرآبادی نماینده مردم قزوین در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با توجه به مسئولیت خطیر نمایندگان، دغدغه‌هایی که عواقب آن در آینده برای مجلس روشن خواهد شد، اعلام می‌کنم.

وی افزود: یکی از آنها حذف ادارات نظارتی و ادغام در بخش نگهداری است. ادغام بخش‌هایی از دست‌ها که نقش ناظر و مجری در برابر هم را دارند خلاف اصل مدیریت تعارض منافع ملی است و دستگاه را از مسیر شفافیت و سلامت خارج می‌کند و زمینه‌ساز بروز فساد و رانت است.

زرآبادی ادامه داد: اقدام به حذف و جمع‌آوری تجهیزات شبکه‌های ماهواره‌ای و ماکروویو در صورتی که در زمان بحران و حوادث و بلایای طبیعی لازم است مسیرهای اضطراری و کامل کننده از محیط‌های انتقال غیر فیبر نوری استفاده کنند. 

نماینده مردم فزوین تاکید کرد: جمع‌آوری 200 ایستگاه ماکروویو و بیان اینکه جمع حساب دفتری تجهیزات منصوبه در این ایستگاه‌ها 22 میلیارد تومان است چگونه می‌توان پذیرفت که وقتی یک پروژه با حجم 205 لینک بیش از 300 میلیارد تومان ارزش‌گذاری می‌شود در 200 ایستگاه فقط 22 میلیارد تومان تجهیزات نصب شده باشد در حالی که تمامی ایستگاه‌ها دارای دکل، آنتن، دیزل، ساختمان، تجهیزات رادیویی و کیلومترها سیستم انتقال نیرو و نیز جاده‌های اختصاصی است که جمع آنها بالغ بر 1500 میلیارد تومان برآورد می‌گردد.

زرآبادی خاطرنشان کرد: نکته دیگر جمع‌آوری هاب ماهواره‌ای است که ارزش ریالی آن 114 میلیارد و 800 میلیون ریال است. این در حالی است که وزیر سابق ارتباطات هاب ماهواره‌ای را با هیاهو و تبلیغات فراوان در سال 94 افتتاح کرد و در سال 95 تجهیزات مربوطه آزمایش و تحویل شد. باید به چنین مدیریتی تبریک گفت چرا که پروژه‌ای قبل از آنکه به بهره‌برداری برسد،‌جمع‌آوری شده است.

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر کاهش یکطرفه، تعرفه اینترنت به میزان 45 درصد در سال 95 و 25 درصد در سال 96 است. این کاهش تعرفه مستقیما و به طور غیرقابل بازگشت به جامعه و یا صندوق درآمدهای عمومی دولت و به نفع اپراتورهاست. متخصصان اقتصادی پاسخ دهند که حاشیه سود پهنای باند اینترنت چقدر بود که با کاهش یکطرفه 57.5 درصد افزایش سوددهی داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر چه میزان از ظرفیتی از فیبر نوری منصوبه بدون ترافیک است. این میزان از دید کارشناسان 70 درصد است و چرا با وجود آنکه در زنجیره تامین ارتباط به دلیل کاهش هزینه‌ها نصب فیبر بایستی به عنوان آخرین حلقه زنجیره صورت پذیرد.

زرآبادی در پایان اظهار داشت: اگر ما نگاه جوانگرایانه داریم باید اصول و مبانی آن را هم اعمال کنیم در حالی که با وجود بیش از 100 دکتری متخصص ارتباطات در این وزارتخانه انتخاب آقای جهرمی شائبه‌ای دارد که نشان می‌دهد در این انتخاب جوانگرایی در میان نبوده است.


سبحانی‌فر: مدیریت آذری جهرمی به جمع‌ شدن سیستماتیک فساد از فضای مجازی منجر شد
رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز سه‌شنبه 24 مرداد و در جلسه علنی نوبت دوم پارلمان در موافقت با محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات با اشاره به سابقه معاونت وی در این وزارتخانه گفت: امروز شاهد فراهم شدن زیرساخت‌های شبکه فناوری اطلاعات هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته و در دوره مدیریت آذری جهرمی در وزارت ارتباطات طول فیبر نوری در کشور از 51 هزار کیلومتر به 61 هزار کیلومتر افزایش یافته است، اظهار داشت: در سال‌های گذشته مکرر می‌شنیدیم که فیبر نوری اینترنت کشور را کوسه‌ها در دریا خورده‌اند و یا بر اثر برخورد کشتی قطع شده است اما امروز سرعت اینترنت را در کشور می‌بینیم به علاوه پهنای باند از 70 به هزار گیگابیت رسیده است.

سبحانی‌فر با یادآوری اینکه با مدیریت آذری جهرمی در وزارت ارتباطات به تولیدکنندگان محتوای ایرانی و اسلامی در فضای مجازی، پهنای باند مجانی پرداخت می‌شود ارتقای سیم‌کارت‌های تلفن‌های همراه را به 3G و 4G را یادآور شد و گفت: امروز همه سرورهای ایرانی از خارج به داخل انتقال یافته است.

وی با ذکر این که وزیر پیشنهادی ارتباطات اعتقاد دارد با بستن فضای مجازی، توسعه امکان ندارد، عنوان داشت: با مدیریت آقای آذری جهرمی امروز فساد به طور سیستماتیک از عرصه فضای مجازی کشور جمع شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز عده‌ای که در بیرون از قطع منافع‌شان ترس دارند دست به تخریب علیه وزیر پیشنهادی ارتباطات می‌زنند، گفت:‌ رئیس جمهوری جوانی متخصص، پرانرژی و شجاع را برای وزارت ارتباطات به مجلس معرفی کرده است که برنامه‌ای مبتنی بر اقتصاد مقاومتی،‌ایجاد فضای کسب و کار، بهره‌گیری از توان مدیران و انتقال تکنولوژی ارتباطات به ویژه به مناطق محروم ارائه کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان گفت: با همکاری آقای آذری جهرمی در وزارت ارتباطات پروژه‌ای با همکاری دانشجویان دانشگاه شریف به نام «توانا» تعریف شده که در حال ساخت تولیدات داخلی است.

*افضلی: آذری جهرمی درد و دغدغه عرصه ارتباطات کشور را می‌شناسد
سید حسین افضلی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی عصر امروز سه‌شنبه 24 مرداد در نوبت دوم جلسه علنی پارلمان در موافقت با محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات گفت: در شرایط موجود فضای مجازی تبدیل به «اسب تراوایی» شده است و دشمن دیگر در پشت دروازه شهر نیست بلکه در میان شهر است و امکان آتش‌زدن آن نیز وجود ندارد در نتیجه تنها راه مقابله با آن شناخت فضای مجازی است.

وی با تاکید بر اینکه با این شرایط می‌طلبد که مدیریت ساختار ارتباطات کشور به دست مدیریت جوان، جسور، فداکار و با هویت باشد اظهار داشت: وزیر پیشنهادی ارتباطات از خانواده معظم شهدا است که میزان پایبندی آنان به نظام و ولایت فقیه بسیار بالا  است.

افضلی با یادآوری اینکه هرجا همچون دفاع مقدس،‌عرصه نانو، آی‌تی و هسته‌ای جوانان باور شده‌اند با حداقل خطا عمل کرده‌اند گفت: هنر مدیریت در گرو مدرک والای دانشگاهی نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آذری جهرمی در مدیریت خود بازویی تخصصی ایجاد کرده که نتیجه آن فاصله اندک کشور از نظر علمی از سطوح بالای جهانی است اظهار داشت: مطالبه همه ما از رئیس‌جمهور این بود که از جوانان استفاده کند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه نمی‌توان جوانی را یافت که سابقه چهار دوره وزارت داشته باشد گفت: عملکرد آقای آذری جهرمی را در وزارت ارتباطات می‌توان با شاخص و خط‌کش سنجید و ایشان درد و دغدغه را خوب شناخته است.

*قاضی‌پور: بذل و بخشش آقای جهرمی به آقازاده‌ها از بیت المال
نادر قاضی‌پور در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: ما اعتقاد داریم که باید از جوانان تحصیلکرده و متخصص و شایسته در فرصت‌های مختلف در وزارتخانه‌ها استفاده کرد. ایران اسلامی هزاران متخصص و فوق دکترا و دکترا و کارشناس ارشد در رشته مخابرات دارد و صدها استاد در این حوزه در دانشگاه‌های معتبر داریم که سن آنها از آقای جهرمی که لیسانس دارد کمتر است. 

وی ادامه داد: آیا انتخاب یک فرد به عنوان وزیر پیشنهادی با مدرک کارشناسی غیرمرتبط برای یک وزارتخانه تخصصی شایسته‌سالاری است؟ آیا با توجه به اینکه با وجود اینکه این رشته در دنیا با شدت خیلی زیاد در حال تغییر در محتوا و تکنولوژی است، انتخاب فردی با مدرک لیسانس برق قدرت برای تصدی این وزارتخانه مناسب است؟ 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اعلام داشت: کارگران سخت افزاری شرکت زیرساخت که بالای دکل می‌روند اکثراً فوق لیسانس ارتباطات هستند و هزاران فوق لیسانس و دکترا در وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات حضور دارند، با چنین وضعیتی لیسانس برق قدرت در رأس این وزارتخانه چه کار می کند؟ 

قاضی‌پور با اشاره به مدیریت آذری جهرمی در شرکت زیرساخت، خاطرنشان کرد: چرا در خرید و فروش ترانس انتقال، مناقصه فروش انجام نمی‌شود؟ با ترک تشریفات به افراد خاص واگذار شده، از پیش از این از دو درگاه ورودی داشتیم، اما امروز 14 درگاه داریم که باید مناقصه آن برگزار شود. 

وی افزود: اگر مناقصه در این باره برگزار شود، قیمت اینترنت به میزان یک درصد قیمت فعلی آن و با کاهش 99 درصدی همراه خواهد بود. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای جهرمی! تخفیفات جرائم قاچاق ترافیک آقازاده‌ها را چرا از 740 میلیون تومان به 300 میلیون تومان کاهش دادید؟ آیا حق دارید از بیت‌المال 400 میلیون تومان به آقازاده‌ها ببخشید؟ چرا تأسیسات قاچاق آنها را طبق قانون ضبط نکردید؟ 

قاضی‌پور با بیان اینکه آقای جهرمی شما ورود به حریم خصوصی را برخلاف شرع انجام دادید، خاطرنشان کرد: به شما می‌گویند پدر تلگرام، آیا سرورهای تلگرام به داخل کشور انتقال یافته؟ اگر منتقل شده ما هم برویم ببینیم. 

وی افزود: علائم نشان می‌دهد فیلترهای هوشمند شما بی‌اساس شده، چون اعتقادی به آن نداشتید و حدود 41 میلیارد عکس مبتذل بارگذاری شده است و آیا اینستاگرام قتلگاه جوانان شده است یا خیر؟ چرا فیلترینگ هوشمند شما شکست خورد؟ 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای جهرمی! شما با وزیر شدن می‌خواهید سیاست‌های شخصی آقای واعظی با آقای روحانی را اجرا کنید، یا سیاست‌های بالادستی نظام مقدس جمهوری اسلامی را؟ 

قاضی‌پور خاطرنشان کرد: مدیرعامل تلگرام یک روسی یهودی صهیونیست است که از روسیه فراری است که به دلیل طرح براندازی آمریکا در روسیه علیه آقای پوتین از این کشور فراری شده و سرورهای اصلی تلگرام در انگلیس و آلمان است و دفتر مرکزی آن نیز در کشور آلمان قرار دارد. 

وی افزود: آقای جهرمی بعد از رایزنی شما با این سرویس، ادبیات مدیرعامل تلگرام علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بی‌ادبانه‌تر و تندتر می‌شود که احتمالاً خط‌دهی از داخل بوده و لذا مسئولین محترم قضایی و امنیتی به این موضوع وارد شوند. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شما گفتید تلگرام تحت کنترل است، چطور حادثه مجلس را خارجی‌ها زودتر از ما مطلع شدند؟ و امروز هم می‌گوئید تلگرام به حرف ما گوش نمی‌کند. 

قاضی‌پور خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در 22 شهریور سال 94 طی حکمی حکومتی به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد صدور مجوز و تنظیم مقررات، صوت و تصویری فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصراً برعهده سازمان صدا و سیما است. آقای جهرمی! شما نه تنها به این حکم اعتنا نکردید و متأسفانه برخلاف حکم حکومتی مجوزی در این باره صادر کردید، شما باید به عنوان مجرم دادگاهی می‌شدید، نه اینکه به عنوان وزیر معرفی می‌شدید. 

وی افزود: آقای جهرمی اعتقادی به مقوله تولید ملی ندارد، با وجود دانشمندان و تولیدکنندگان لوازم مخابراتی آیا سزاوار است آقایان همه چیز را وارد کنند؟ 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: به خاطر اینکه آقای جهرمی هیچ اعتقادی به ولایت فقیه و فرامین بالادستی ندارد، در مورد وی اعلام مخالفت می‌کنم.

 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۲۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۲۰:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۴:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۳:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۳:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۰:۲۹
 
 
کلمات کلیدی : صلاحیت وزرا پیشنهادی، مجلس شورای اسلامی+مخالفان کابینه+موافقان کابینه+محمدجواد آذری جهرمی
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۰:۰۸:۰۳
آقای جهرمی را نمشناسیم .
اما ادبیات و وعده هایش مثل روحانی است !!
و ما سابقه خوبی سراغ نداریم !!!
بازهم دلواپسیم . مثل دلواپسی های بحق برجامی و کرسنتی و ...... (4520978) (alef-11)
 
باقری
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۰:۱۴:۴۹
این اقا( قاضی پور) خیلی بی ادبانه مخالفت خودشو با مهندس جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات اعلام کرده و در جایگای نیست که دیگران را به ضد ولایت فقیه متهم می کند (4520981) (alef-11)
 
Tajikistan
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۰:۳۴:۵۶
من به عنوان یه دیپلماتی که چند سال سابقه در وزارت خارجه دارم از مجلس میخوام به آقای ظریف رای ندن.واقعا تصمیم درست بگیرن ، آبروی پاسپورت ایرانی رفته ، و....... تمام این چهار سال فقط دم از برجام میزنن کو برجام چیزی ارزان شد.تعغیری توی زندگی مردم ایجاد شد و..... (4520993) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۷:۵۰:۲۲
شما همینکه دیپلمات را به ط ننوشتی خیلی هنرمندی شما قطعا در تمام عمرت رنگ وزارت خارجه را هم ندیدی (4521296) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۸:۲۶:۳۱
همین پاراگراف برای عدم رای دادن به وزیر پیشنهادی ارتباطات کافیست؛
زرآبادی در پایان اظهار داشت: اگر ما نگاه جوانگرایانه داریم باید اصول و مبانی آن را هم اعمال کنیم در حالی که با وجود بیش از 100 دکتری متخصص ارتباطات در این وزارتخانه انتخاب آقای جهرمی شائبه‌ای دارد که نشان می‌دهد در این انتخاب جوانگرایی در میان نبوده است. (4521326) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.