نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284616
آرام ترين و ناآرام ترين کشورهای دنیا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵
براساس تازه ترین تحقیقات درباره سطح بین المللی صلح و آشوب، سوریه خطرناکترین کشور جهان لقب گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت: طبق آمار جدید از سطوح بین المللی صلح و تنش ، سوریه خطرناک ترین کشور دنیا محسوب می شود.در سال ۲۰۰۸، سوریه هشتاد و هشتمین کشور آرام و صلح آمیز دنیا بود(در میان صد و شصت و دو کشور).اما در سالهای اخیر و با بروز جنگ ویرانگر داخلی و گسترش سریع گروه داعش در سوریه ،‌این کشور از وسط فهرست به انتهای آن رفته است.

آمار و ارقام بر اساس بیست و سه فاکتور مختلف از جمله سطح جنایت ها ، تروریسم و هزینه نظامی به شکل گیری یک شاخص در صلح جهانی در تحقیقات موسسه اقتصاد و صلح منجر شده است.

آرام ترین کشورهای دنیا که نمره شاخص آنها پایین تر است ، از این قرارند:ایسلند ، دانمارک ، اتریش، نیوزیلند، فنلاند ، سوئیس ، کانادا ، ژاپن ، استرالیا و جمهوری چک.

ایسلند با نمره یک و صد و چهل و هشت هزارم (شاخص صلح جهانی) به علت سطح پایین نظامی گری ، تنش های داخلی و بین المللی و سطح بالای امنیت و ثبات اجتماعی آرام ترین و صلح آمیز ترین کشور دنیا به حساب می آید(نمره شاخص هرچقدر کمتر باشد ، کشور آرامتر محسوب می شود). این کشور یکی از معدود کشورهای دنیاست که ارتش آماده ندارد و فقط نیروهای گارد ساحلی و شماری کشتی و هواپیما برای محافظت از سواحل و حریم هوایی خود دارد.این کشور فقط سیزده صدم درصد تولید ناخالص داخلی اش را صرف امور نظامی می کند.این در حالی است که کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا به ترتیب دو و چهل و نه صدم و چهار و سی و پنج صدم درصد در این راه خرج می کنند.

انگلیس در این فرست در جایگاه سی و نهم قرار دارد. میزان جرم و جنایت و تهدید تروریسم در این کشور بیشتراست.همچنین انگلیس دارای سلاح هسته ای است که یکی از فاکتورهای مخل صلح محسوب می شود.

ناآرام ترین کشورهای فهرست از این قرارند: سوریه ، عراق ، افغانستان ، سودان جنوبی ، جمهوری آفریقای مرکزی ، سومالی ، سودانا ، کنگو ، پاکستان و کره شمالی.
 
کلمات کلیدی : سوریه ، عراق ، افغانستان ، سودان جنوبی ، جمهوری آفریقای مرکزی ، سومالی ، سودانا ، کنگو ، پاکستان و کره شمالی ،ایسلند ، دانمارک ، اتریش، نیوزیلند، فنلاند ، سوئیس ، کانادا ، ژاپن ، استرالیا و جمهوری چک
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۱۵:۰۹:۱۵
رتبه ایران چنده؟!
گرچه نباید زیادم پایین باشه چون نسبت به کشورهای خاورمیانه امنیت نسبتا بالایی داره (3064043) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۲۰:۱۴:۳۹
جالب اینجا هست که ارزش پول نا امن ترین کشورهای جهان بیشتر از ارزش پول ایران است! (3064536) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۲۱:۳۸:۱۱
ایران کو؟ (3064641) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۲۲:۳۶:۰۸
ایران چه رتبه ای است؟ (3064706) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۲۱:۴۲:۲۶
ایران کجاست؟ (3208545) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.