توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382081
پاسخ سفیر ژاپن به عراقی ها: به قرآن رجوع کنید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
سفیر ژاپن در بغداد در پاسخ به سوال های مکرری که عراقی ها از وی درباره چگونگی شکوفایی و پیشرفت ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم می کنند،به آنها توصیه کرد که به قرآن کریم مراجعه کنند زیرا قرآن راه شکوفایی و پیشرفت را نشان داده است.

به گزارش ایرنا، 'فومیو ایوای' در مقاله ای که روز سه شنبه به زبان عربی منتشر شد٬ با اشاره به آیه ۱۱ سوره مبارکه 'الرعد' 'ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسم' (خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند)، نوشت: در این آیه، خط مشی پیشرفت و شکوفایی ملت ها تبیین شده است.

وی افزود: رهبران ژاپن با وجود شرایط سخت بعد از جنگ و اشغال،بدون هیچ گونه شک و تردیدی ٬عزم جدی برای پیشرفت و شکوفایی ژاپن داشتند و دو عنصر اراده و ایمان سرمایه مشترک بخش اعظم مردم ژاپن بود، همانطور که در قرآن شما (عراقی ها) با عنوان 'ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم' به آن اشاره شده است.

وی خطاب به رهبران سیاسی عراق افزود: 'دوست دارم تلاش شما را ببینم، بدون اینکه به دیگران تکیه کنید و نمی خواهم تلاش دیگران را به جای شما ببینم تا بتوان آینده ای روشن ساخت . ژاپن آماده همکاری با شماست.

آمریکایی ها در بدو اشغال عراق، از زبان 'پل برمر' حاکم غیر نظامی آمریکا در عراق، به مردم عراق وعده دادند که از عراق، ژاپن دیگری خواهند ساخت، اما بعد از گذشت ۱۳ سال از سقوط صدام و تاسیس نظام سیاسی جدید، عراقی ها نه تنها اثری از پیشرفت و شکوفایی ژاپن در کشورشان ندیدند، بلکه میراث سنگین اشغالگران را خشونت و ویرانی و تروریسم یافته اند.
 
کلمات کلیدی : ژاپن، عراقی ، سفیر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.