توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507834
دومین سفر ترامپ به مناطق سیل‌زده تگزاس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۰
رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش برای دومین بار بعد از وقوع طوفان هاروی، به منظور بازدید از مناطق خسارت‌دیده به ایالت تگزاس سفر کردند.

به گزارش ایسنا، این طوفان تاکنون به کشته شدن دست‌کم ۴۷ نفر و بی خانمانی افراد بسیاری منجر شده که حدود ۴۳ هزار تن از آنها، در پناهگاه‌های مختلف اسکان یافته‌اند.

یکی از مقام‌های کاخ سفید گفته است نزدیک به ۱۰۰ هزار خانه بر اثر طوفان هاروی و سیل پس از آن آسیب دیده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش ملانیا چهار روز پیش هم برای بازدید از مناطق سیل‌زده به ایالت تگزاس سفر کردند اما وارد مناطق آسیب‌دیده نشدند.

ترامپ برای بازسازی خرابی‌های ناشی از وقوع طوفان و سیل، خواستار اختصاص ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بودجه فوری از جانب کنگره شده است. این مبلغ، در جهت تأمین هزینه‌های اولیه مورد نیاز برای رسیدگی به مناطق سیل‌زده تگزاس و دیگر ایالت سیل‌زده آمریکا یعنی لوییزیانا مصرف خواهد شد.

به گزارش بی.بی.سی، گرگ ابوت، فرماندار تگزاس گفته است که برای جبران خسارت‌های وارد آمده در این ایالت، بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار بودجه نیاز خواهد بود.

در پی وقوع طوفان، پالایشگاه‌های نفت در تگزاس تعطیل شدند و یک کارخانه مواد شیمیایی در نزدیکی هیوستون آتش گرفت.

قیمت بنزین در نقاط مختلف آمریکا هم متاثر از تعطیلی پالایشگاه ها در تگزاس افزایش یافته که به پایتخت صنعت نفت آمریکا شهرت دارد.
 
کلمات کلیدی : تگزاس، ترامپ، سیل زده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.