نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501326
ثبت سفارش تمام خودروهای وارداتی متوقف شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش واردات تمام خودروهای سواری وارداتی را متوقف کرد. به این ترتیب تا اطلاع ثانوی واردات خودروهای خارجی ممنوع است.

به گزارش ایسنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت طبق قانون لیست خودروهای مجاز برای ورود به کشور را همواره در سایت "ثبتارش" منتشر و به‌روزسانی می‌کند.

در یکی از آخرین به‌روزرسانی‌های این سایت در اوایل ماه جاری، ثبت سفارش خودروهای غیر آمریکایی مونتاژی در آمریکا ممنوع و لیست خودروهای مربوطه از سایت ثبت سفارش حذف شده بود.

اما نگاهی به این سایت در روز جاری (دوشنبه) نشان می‌دهد که ثبت سفارش تمام خودروهای سواری وارداتی متوقف شده و نام تمام خودروهای سواری وارداتی مجاز برای ورود به کشور از لیست مربوطه حذف شده است.

اگرچه وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون اطلاع‌رسانی رسمی در این رابطه نداشته است، اما شنیده می‌شود که دلیل این موضوع دستورالعمل ابلاغی از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری به دستگاه‌های اجرایی در راستای ساماندهی واردات و بازار ارز بوده است.

در این دستورالعمل از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شده که از واردات خودرو و دیگر کالاهای سرمایه‌ای با دوام از سوی شرکت‌هایی که فاقد نمایندگی مجاز و خدمات پس از فروش هستند، جلوگیری کند.

در این شرایط گفته می‌شود که با این دستورالعمل از این پس واردات خودرو و دیگر کالاهای سرمایه‌ای با دوام تنها از سوی شرکت‌هایی که موفق به اخذ نمایندگی رسمی و مستقیم خودروسازان و دیگر شرکت‌های خارجی شده‌اند، مجاز خواهد بود و اقدام صورت گرفته در توقف ثبت سفارش تمام خودروهای وارداتی نیز برای ایجاد تغییرات لازم در فرایند این سایت برای جلوگیری از ثبت سفارش از سوی شرکت‌های فاقد نمایندگی رسمی و مستقیم، صورت گرفته است.
 
کلمات کلیدی : خودروهای وارداتی + ثبت سفارش خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۶:۰۶
باز هم ایجاد انحصار و رانت (4517224) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۶:۲۳
اونایی که باید خودرو وارد می کردند وارد کردند دوباره می ماند بعد از یک مدت دیگر که ثبت خوردرو براساس نیاز بعضی ها باز شود (4517261) (alef-3)
 
صدرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۸:۵۳
اعلام خودرو سواري بعنوان كالاي سرمايه اي با دوام جوك جديد دولت و مجلس است خودوي سواري يك كالاي مصرفي بادوام و لوكس محسوب مي گردد و استفاده از اين اصطلاح از سوي قانونگزاران بسيار خطرناك و ناشي از نا آگاهي يا كم سوادي نيست بلكه نشانه فساد در جريان اقتصاد كشور است و از نشانه هاي آن حمايت چهل ساله مالي، قانوني،تعرفه اي و گمركي در توليد و فروش 2 خودروساز اصلي كشور است در حالي كه توليد كنندگان كالاهاي سرمايه اي و واسطه اي با انواع و اقسام مشكلات بحال خود رها شده و تمام حمايتها و خدمات براي اين دو توليد كننده كالاي مصرفي تخصيص مي يابد. (4517358) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.