نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501384
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ایران:
بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو غیرقانونی است/ شکایت می‌کنیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو غیرقانونی است، گفت: خسارت واردکنندگان در بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو را به صورت قانونی پیگیری قضایی خواهیم کرد.

فرهاد احتشام زاده در گفتگو با تسنیم، در رابطه با بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو که امروز از سوی خسروتاج اعلام شده است، اظهار داشت: بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو غیرقانونی است و ما این موضوع را به صورت قانونی پیگیری قضایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه خسارت واردکنندگان در بسته شدن سایت ثبت سفارش در مراجع قضایی حتما بررسی می‌کنیم، گفت: براساس ماده 5 قانون بهبود فضای کسب و کار که در انتهای سال گذشته نیز تأکیداتی از سوی معاون اول رئیس جمهور در اجرایی شدن آن مطرح شد، دستگاه‌ها باید حتما در تدوین دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها نظر تشکلهای تخصصی را جویا شوند. با توجه به این موضوع باید بگویم وزارت صنعت اصلا در ممنوعیت ثبت سفارش خودرو با فعالان این حوزه مشورتی نکرده است.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: اقدام وزارت صنعت در بسته شدن سایت ثبت سفارش خودجوش و بدون رعایت قوانین بوده است.

 به گزارش تسنیم، مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت امروز در حاشیه برنامه اتاق بازرگانی تهران که به منظور اعلام برنامه‌های وزرای پیشنهادی وزارت صنعت و اقتصاد برگزار شده بود در مورد بسته بودن سایت ثبت سفارش خودرو ، اظهار داشت: ثبت سفارش واردات خودرو تا زمان تصویب طرح تصویب ساماندهی واردات خودرو در دولت باز نخواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکل ثبت سفارش واردات خودرو ربطی به انتقال داده ها و به روزسانی سایت آن ندارد، افزود: از آنجا که می خواستیم طبق دستورالعمل جدید واردات خودرو و شفافیت واردات حرکت کنیم جلوی ثبت سفارش را گرفتیم و هر زمان آن بخشنامه در دولت تصویب شد اجازه واردات خودرو را خواهیم داد.

خسروتاج تاکید کرد:در دستورالعمل جدید بحث نمایندگی رسمی شرکت ها،استفاده از ظرفیت تولید داخل،مشخص بودن واردکنندگان خودرو و تعهداتی که واردکنندگان خودرو بایدانجام دهند قید شده است.

معاون وزیر صنعت اضافه کرد: ثبت سفارش خودرو برای خودروهای سی بی یو بسته است و مابقی مجموعه های مونتاژ کننده می توانند قطعات خودرویی را وارد کنند.

به گزارش تسنیم، براساس طرحی که از سوی وزارت صنعت آماده و به دولت ارسال شده است، واردات خودرو منوط به استفاده 50 درصدی از ارز صادرکنندگان است.
 
کلمات کلیدی : خودروهای وارداتی + ثبت سفارش خودرو
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۹:۳۷
وزیر صنعت زودتر برو (4517361) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۰:۱۵
مملکت ایشاال.. ماشاال.. همینه دیگه! یک عالمه سرمایه گذاری، کلی شغل، کلی برنامه ریزی مردم عادی، یکدفعه همه چیز متوقف تا ما سرمون رو بخارانیم! چرا؟! چون ژنم خوبه، رفیقم توپه، زورم زیاد! (4517393) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۵:۱۲
با سلام و عرض ادب
در تایید فرمایش جناب آقای احتشام زاده باید خدمت معاون محترم وزیر عرض کنیم که گناه ملت بیچاره ای که با هزار بدبختی برای تهیه یک خودرو استاندارد پول و سرمایه خود را گذاشتن و برنامه ریزی کردن چیه؟ چرا نباید با هماهنگی نمایندگی ها این مسئله حل شود؟ خوب این نوع مدیریت به نظر شما بی توجهی و در واقع توهین به مردم عزیز و انجمن وارد کنندگان خودرو نیست؟ نمی شد از قبل به نمایندگان اعلام می کردند که تعهدات قبلی خود را به انجام برسانند و بعد قوانین جدید را اعمال کنند این که با استفاده از فرصت های قانونی قبلا نمایندگان اقدام به پذیرش و ثبت سفارش کنند و کلی سرمایه مردم و خود را درگیر کنند و بعد از وارد کردن خودروها سایت را ببندند این واقعا منطقی و عقلانی است؟ یا اینکه مسائلی پشت پرده است!!
با تشکر از خبرگزاری الف (4547965) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.