نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469620
تلاش شورا برای محدود کردن مهاجرت به تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
رضا تقی پور روز یکشنبه در نشست خبری تشریح مصوبات سیصد و چهل و پنجمین جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر تهران افزود: البته هنوز این پیشنهاد در شورا مورد بررسی و یا تصویب اعضا قرار نگرفته است.

به گزارش ایرنا، وی با اشاره به اینکه جلسه امروز شورا با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران برگزار شد اظهار کرد: دراین جلسه رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گزارشی در خصوص مسایل و مشکلات شهری در پایتخت ارائه کرد که مطالب مطرح شده دراین گزارش می توان در قالب یک بحث و طرح مدیریتی از جمله اعطای کارت مجوز سکونت مورد پیگیری قرار گیرد.

وی گفت: اکنون در بسیاری از کشورها، قبل از اینکه یک شهروند در شهری ساکن شود با مراجعه به پلیس مجوز سکونت دریافت می کند.

تقی پور افزود: برغم اینکه کانون های جمعیتی محدوده جنوب تهران و افزایش جمعیت پایتخت موضوع مهمی است، اما تاکنون راه حل مناسبی برای این موضوع اندیشیده نشده است.

تقی پور با بیان اینکه گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران بر اساس آمار و سرشماری نفوس و مسکن سال 95 ارایه شد، اظهار کرد: می توان با پیشنهاد قوانین و مقررات لازم، موضوع مهاجرت و جمعیت پذیری شهر تهران را کنترل و مدیریت کرد.

به گفته وی، در دهه های 60 و 70 محدودیت هایی برای شماره گذاری خودروهای پلاک شهرستان، اجاره اماکن و سکونت در تهران وجود داشت اما اکنون هیچ قید و بندی دراین زمینه وجود ندارد.

* تعطیلی دو هفته ای شورای اسلامی شهر تهران
 
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص دیگر مصوبات جلسه امروز شورا گفت که جلسات شورای شهر به دلیل برگزاری انتخابات و تبلیغات نامزدها برای مدت دو هفته تعطیل شد.

به گفته تقی پور، برهمین اساس جلسات علنی و غیرعلنی روزهای سه شنبه 19، یکشنبه 24 و سه شنبه 26 اردیبهشت ماه جاری شورای اسلامی شهر تهران برگزار نخواهد شد.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۲:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۲:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۰۹:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۱:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۵:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۰:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۰:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۰:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۱۵:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران + شهر تهران + انتخابات شوراها
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۳:۴۴:۰۳
پايتخت بايد عوض شود ... فردا دير است .... (4323955) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.