نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494719
انتقاد یک عضو فعلی شورای شهر تهران به یکی از گزینه‌های شهرداری آینده: چرا قلیان می‌کشد؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴
تسنیم نوشت: رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران گفت: از آنجا که موتورسیکلت ها تنها وسیله کار در مرکز شهر برای حمل بار سبک و کم حجم، غذا و حتی در ساعات پیک ترافیک مسافر هستند، محدود کردن ناگهانی تردد آنها شدنی به نظر نمی رسد.

مجتبی شاکری در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود، با اشاره به مصاحبه تلویزیونی مذکور در سیما، گفت: یکی از نامزدهای اداره شهر تهران که نامی از او نمی‌برم، صراحتا از قلیان‌کشی خود و خانواده‌اش سخن گفته و تاکید می‌کند که تبعیضی میان دختر و پسر نیز قائل نیست و هر دو همراه خانواده می‌توانند اصطلاحا «پکی» هم به قلیان بزنند.

وی در ادامه گفت: برای یک مسئول نظام اجتماعی که می‌خواهد در جایگاه شهرداری کار کند، این سلیقه‌ها که در نوع خود شاید مذموم باشد که هست، اما بیان آن در جمع، مبنا قرار می گیرد و جامعه از آن الگو می‌گیرد.

شاکری گفت: چطور یک خانواده می‌تواند ثابت کند تمام مناظره‌ها و گفت‌وگوها که درباره مذموم بودن قلیان صورت گرفته و اطلاعات پزشکی که بر اساس آن اعلام می شود قلیان 20 برابر سیگار ضرر دارد، نادرست است؟! ما از شهر بدون دخانیات دم می‌زنیم و هدفمان تبدیل تهران به شهری با این مرتبه است، آنگاه نامزد شهرداری تهران این اظهارات را بی‌پروا بیان می‌کند. تکلیف این شعار چه می‌شود؟ توصیه می‌کنم آقایان از این رفتارها پرهیز کنند.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به آغاز طرح ثبت نام موتورسیکلت‌ها برای دریافت مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک، گفت: در تهران 4 میلیون خودرو و حدود 5/3 میلیون موتورسیکلت تردد می کند. با توجه به اینکه تعداد بسیار کمی (شاید کمتر از 200 هزار خودرو) حق ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند و از آنجاکه موتورسیکلت ها تنها وسیله کارا در مرکز شهر برای حمل بار سبک و کم حجم، غذا و حتی در ساعات پیک ترافیک مسافر هستند، محدود کردن ناگهانی تردد آنها شدنی به نظر نمی رسد.

وی در پایان گفت: از طرفی همین حالا سایت ثبت نام موتورسیکلت ها بالا نمی آید. بنابراین تقاضا می کنم ضمن رفع اشکالات فنی، به ابعاد اجرایی طرح مذکور نیز بیشتر پرداخته شود و این طرح یک دوره اجرای آزمایشی را پشت سر بگذارد تا مثل برخی دیگر از طرح های ترافیکی، ناقص و نیمه تمام رها نشود.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران + انتخابات شوراها + انتخاب شهردار
 
احمد
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۵:۴۲:۳۸
بهانه ی دیگه ای پیدا نکردی ؟!!! (4485333) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۸:۴۵:۱۵
کاش آن واقع بینی که در خصوص موتور سیکلت دارند، در خصوص مسائل اجتماعی هم داشتند! (4485487) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.