توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420029
ابتکار عمل اتحادیه اروپا برای حل بحران سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴
ایسنا نوشت: نشریه"تایمز" انگلیس فاش کرد که اتحادیه اروپا پیشنهاد حمایت مالی از نظام سوریه را برای حل بحران این کشور داده است.

به گزارش نشریه" تایمز" انگلیس، مسئولان اتحادیه اروپا می‌گویند خواسته‌های قبلی غرب برای برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه واقعی نبوده و این احساس وجود دارد که آمریکا به عنوان شریکی در مذاکرات غرب به حاشیه رانده شده است.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دو هفته پیش پیشنهادات جدیدی را به رهبران مخالفان سوریه برای حل بحران سوریه ارائه کرد که از جمله آن کمک‌های مالی و سرمایه‌گذاری بود.

این پیشنهادات براساس قطعنامه‌های سازمان ملل که به انتقال سیاسی قدرت در سوریه دعوت می‌کند، ارائه شده است.

روزنامه انگلیسی مذکور نوشت که پیشنهادات اتحادیه اروپا شامل انتقال قدرت به استان‌های سوریه است و موگرینی با این طرح قصد دارد راهی برای حل بحران سوریه بیابد.

یکی از منابع نزدیک به مخالفان سوریه اعلام کرد: در این پیشنهادات مرحله انتقالی نیز وجود دارد اما جزئیات مبهم است. اگر تمامی طرف‌ها با این پیشنهادات موافقت کنند اتحادیه اروپا پول زیادی را خواهد پرداخت.

به نظر می‌رسد تمایل رهبران اروپایی برای حل بحران سوریه به دلیل هراس و نگرانی آن‌ها از بازگشت تندروها از سوریه به اروپا و پیامدهای این بحران شش ساله برای قاره اروپا باشد.
 
کلمات کلیدی : اتحادیه اروپا + بحران سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.