توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502181
کمال فعلا در لیست پرسپولیس نیست
برانکو: کامیابی‌نیا پیشنهاد 5 میلیون دلاری بیاورد!
بخش ورزشی الف،24مرداد96
سرمربی کروات پرسپولیس در آستانه چهارمین بازی فصل تیمش از انگیزه بالای بازیکنانش برای 12 امتیازی شدن خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس بعد از شروعی موفق در 3 بازی ابتدایی فصل، اکنون سیاه جامگان را در استادیوم آزادی پیش روی خود می بیند.

برانکو ایوانکوویچ با حضور در نشست خبری پیش از جدال با شاگردان اکبر میثاقیان گفت: این بازی در آستانه بازی ما با الاهلی خواهد بود. سیاه‌جامگان شروع خوبی در لیگ داشته و این تیم یک باختی هم که حقش نبود مقابل فولاد داشته است. آنها شاید دنبال اشتباه ما در این بازی خواهند بود چرا که فکر می‌کنند که ما تمرکزمان روی بازی با الاهلی است.

برانکو در ادامه گفت: تمرکز بیشتر بازیکنان ما شاید روی الاهلی باشد اما مطمئنم که بازیکنانم سیاه‌جامگان را دست کم نمی‌گیرند. حریف را ساده فرض نمی‌کنند و ساده بازی نخواهند کرد. چون مثل همه بازی‌ها انتظار یک بازی سخت با نتیجه نامعلوم را داریم اما آنچه که در مورد بازیکنانم به آن افتخار می‌کنم این است که آنها با حداکثر تمرکز، انگیزه بازی می‌کنند و به همین دلیل است که به نتایجی که می‌خواهیم، می‌رسیم.

وی با اشاره به تلاش بازیکنانش برای دستیابی به این روند شکست ناپذیری و روحیه بالای برای پیروزی گفت: این را به این دلیل می‌گویم که اخیرا صحبت‌هایی می‌شود که پرسپولیس راحت پیروز می‌شود و تیم ما را از پیش برنده می‌دانند ولی کسی صحبت نمی‌کند که چقدر بازیکنانم زحمت کشیده و عرق کرده و تمرینات و آماده سازی سختی را پشت سر گذاشته‌اند و تمرکزشان روی کارشان است. تمام نتایجی که به دست آورده‌ایم حاصل زحمت و تلاش کار آنها بوده است. طبیعی است دوست داریم برنده شویم و هدف ما برد بیشتردر مسابقات است. می‌دانم که کار به هیچ وجه ساده و آسان نخواهد بود و می‌دانیم اتفاقات غیرمترقبه و پیش‌بینی نشده‌ای هم خواهیم داشت. آنچه مهم است این است که بازیکنانم می‌خواهند از بازی لذت ببرند و با نتایجی که کسب می‌کنند به همراه هوادارانمان در زمین شادی کنند.

برانکو با اشاره به بازیکنانی که در اختیار گرفته گفت: بشار رسن بازیکن عراقی ما هم به تمرینات ملحق شده و احمد نوراللهی هم به زودی می‌تواند بازی کند و در چند روز آینده کادر بازیکنانمان را می‌بندیم؛  اما مهمترین موضوع این است که همه بازیکنان سالم هستند و برای رقابت در ترکیب اصلی تلاش می‌کنند. در باره تیم سیاه‌جامگان هم می‌گویم که آنها سه بازیکن جدید گرفته‌اند و تیم باتجربه‌ای هستند و طبیعی است که تلاش می‌کنند تقویت شوند. فکر می‌کنم اگر علی عسگری بازی کند، خطرناک‌ترین بازیکن حریف است.

برانکو درباره شایعه پاس ندادن بازیکنان به منشا و اینکه کمیته اخلاق به مدل موی سر این بازیکن، گیر داده، افزود: نمی‌دانم کی و کجا دیده شده که بازیکنان به منشا پاس نمی‌دهند. در کنفرانس قبلی هم گفتم تنها یک موقعیت در دقیقه 92 بود که مسلمان بین منشا و احمدزاده به احمدزاده پاس داد و من هم معتقدم که موقعیت او بهتر از منشا بود. در دقیقه 92 شرایطی است که بازیکنان در حداکثر خستگی هستند و در کوتاه ترین زمان باید بهترین تصمیم را بگیرند. یادتان باشد شانس فرشاد احمدزاده صد در صد بود اما اینکه او باید پاس می‌داد یا شوت می‌زد یک مسئله جداست. اما منشا، نعمتی، مصلح و خلیل‌زاده باید خودشان را با تیم تطبیق دهند و معیارهایشان را هماهنگ کنند چرا که پرسپولیس تیم متفاوتی است و فلسفه متفاوتی دارد. درباره مدل مو هم باید بگویم که این موضوع را تازه شنیده‌ام اما وقتی پیکان بود کسی از مدل موی او ایراد نگرفت. هر کدام از بازیکنان روش موی خاصی دارند که این مسائل شخصی است. حالا به نظر شما مدل موی من خوب است؟!

وی در مورد اینکه پرسپولیس فصل گذشته نیمکت ضعیف داشت اما این فصل نیمکتش قوی است و آیا می‌تواند این نیمکت را مدیریت کند، گفت: آنچه که پارسال مشکل بزرگ ما بود ضعف نیمکت بود با 13 بازیکن کار بسیار بسیار بزرگی انجام دادیم و قهرمان شدیم.

وی با اشاره به جذب بازیکنان جدید و تقویت نیمکت این تیم گفت: در این فصل بازیکنانی گرفته‌ایم تا کادر بازیکنان و نیمکت را تقویت کنیم.پروسه تمرینات بر این اساس کیفیت بهتری خواهد داشت تا در مسابقات کمترین مشکل را داشته باشیم. بازیکنانی که گرفته‌ایم به زمان نیاز دارند تا خودشان را با تیم تطبیق دهند. روی همه این بازیکنان حساب کرده‌ایم و همه آنها ارزشمند هستند اما در تمام دنیا در باشگاه‌ها فقط 11 بازیکن خیلی راضی هستند که آنها هم بازیکن فیکس هستند. 4-5 بازیکن هم نیمه راضی هستند همان بازیکنانی که تعویض می‌شوند. اما بقیه بازیکنان ناراضی هستند. طبیعی است این نارضایتی‌ها باید با کار مستمر در تمرینات حل شود و آنها بتوانند خودشان را ثابت کنند چون جا برای 11 نفر بتونیزه نشده است. همه بازیکنان باید بدانند که رقابت تیمی به این شکل است و آنها باید تلاش مضاعف کنند تا جایشان را حفظ کنند و روزانه خودشان را ثابت کنند.

برانکو در واکنش به این سوال که با این روند نگران غرور بازیکنانش در ادامه مسیر لیگ و آسیا نیست گفت: قبلا هم گفتم به بازیکنان افتخار می‌کنم و هیچ حریفی را دست کم نمی‌گیریم. آنها مقابل هر حریفی با حداکثر توان ظاهر می‌شوند و دوست دارند حداکثر شادی و رضایت را به هواداران ارائه کنند. رقابت درون تیمی این امکان را می‌دهد تا این جور ضعف‌ها به حداقل برسد. زمانی 12-13 بازیکن بیشتر نداشتیم و آن موقع هم هیچ حریفی را دست کم نگرفتیم و خللی در کارمان ایجاد نشد.

سرمربی کروات سرخپوشان با اشاره به حریف هفته آینده تیمش در لیگ قهرمانان نیز گفت: بازی این تیم با الاتفاق را نگاه کردیم. به دوستم که در آنجا مربی است و قبلا هم در ایران کار می‌کرد آقای یشیک تماس گرفتم الاتفاق از تیم‌های قبلی من است و در مورد پیروزی 2 بر یک این تیم مقابل الاهی صحبت کردیم. این تیم لیست بازیکنانش را به AFC داد. دو برزیلی جدید در تیم دارند و نام بازیکن یونانی از فهرست خارج شده است. که دلیل آن را نمی‌دانم. فردا هم بازی دوم را نگاه می‌کنم و هر لحظه رصدشان می‌کنیم.

 وی در باره اینکه سیدجلال حسینی آیا در لیست بازی فردا خواهد بود یا نه و اینکه چرا کامیابی‌نیا دیروز تمرین نکرد، افزود: سیدجلال در لیست ما خواهد بود و اگر امروز اتفاقی نیفتد او فردا رهبری تیم را انجام می‌دهد. اما کمال در لیست ما نیست. به خاطر اینکه از وضعیت خودش ناراضی است و به او 24 ساعت فرصت دادیم تا فکر کند و قرار است امروز با او صحبت کنیم. 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه موضوع مالی در میان است، افزود: دلیل آن خیلی مهم نیست او از موقعیتی که در تیم دارد،‌ناراضی است اما فردا همه بازیکنان در لیست ما هستند و بازی فردا یک تست عمومی برای بازی با الاهلی خواهد بود. 

برانکو در مورد اینکه آیا در ترکیب پرسپولیس در بازی با سیاه‌جامگان تغییراتی رخ می‌دهد یا خیر،‌افزود: تنها بازی که ما مقداری روی آن حساب نکردیم و آن را خیلی جدی نگرفتیم بازی با سیاه‌جامگان چند روز قبل از بازی با الوحده بود.  که کمی دست به عصا بودیم و از طرفی آخر فصل بود و روی بازیکنان صرفه‌جویی کردیم اما فردا  دلیل ندارد که بخواهیم حساب و کتاب کنیم و با بهترین ترکیب به میدان می‌رویم. در هر پست بازیکنان تعویضی خوبی داریم و از هیچ چیزی هم نمی‌ترسیم چون 6 روز تا بازی با الاهلی فرصت داریم. 

وی در مورد اینکه از نظر فنی کامیابی‌نیا از تیم بیرون مانده، اظهار داشت: او از موقعیتی که در تیم دارد‌ ناراضی است. از طرفی هم در مرحله نقاهت بعد از عمل جراحی است و طبیعی است که نخواستم بازیکن ناراضی در تمرین باشد و فرصت 24 ساعته‌ای به او دادم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا امکان جدایی او از پرسپولیس وجود دارد یا خیر،‌افزود: طبیعی است که اجازه جدایی داده نمی‌شود. اگر بازیکن مایل به رفتن بود باید همان زمان می‌رفت همان طور که طارمی این شانس را داشت که مذاکره کند. ما به خاطر بازی‌های حساسی که داریم بازیکنی را رها نمی‌کنیم مگر اینکه پیشنهاد 5 میلیون دلاری بیاید تا درباره آن صحبت کنیم.
 
کلمات کلیدی : برانکو+پرسپولیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.