توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507148
برنامه ویژه برانکو برای بازی الاهلی
چرا فشار تمرینات پرسپولیس دوباره بالا رفت؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
برانکو ایوانکوویچ با توجه به تساوی در دیدار رفت مقابل الاهلی عربستان، اکنون برنامه ویژه‌ای برای دیدار برگشت در ابوظبی در نظر گرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی کروات سرخپوشان به شدت بابت تساوی پرگل در دیداری که میزبانی آن به نام پرسپولیس بود ناراضی است و دو گل دریافتی سرخ‌ها اکنون به چالش بزرگی برای این تیم در دیدار برگشت تبدیل شده است. آنها اکنون باید در بازی برگشت یا به پیروزی دست یابند یا اینکه تساوی پرگل‌تر از یک بر یک به نام خود ثبت کنند تا همچنان در رقابت برای لیگ قهرمانان حاضر باشند.

برانکو ایوانکوویچ بعد از آن دیدار، مرخصی 5 روزه به شاگردانش داد و در پایان روز ششم خودش به تمرینات اضافه شد. سرمربی سرخپوشان با شروع دور جدید تمرینات شرایط ویژه‌ای برای شاگردانش در نظر گرفته است تا با توجه به شناختی که از نقاط ضعف تیمش یافته، به بررسی و برطرف کردن آن بپردازد. او که 6 بازیکن تیمش را به دلیل حضور در اردوی تیم‌های ملی ایران و عراق در اختیار ندارد، برای شاگردانش در تمرین روز گذشته آیتم‌های طاقت فرسایی در نظر گرفت تا آنها را برای دیداری سخت مقابل حریف عربستانی کاملا مهیا کند.

برانکو ایوانکوویچ و سورپرایز برابر الاهلی

سرمربی کروات سرخپوشان علیرغم علم به قدرت حریف عربستانی تصور این عملکرد را بیش از هرچیزی از شاگردان خود نداشت. عملکرد ناامید کننده بازیکنان پرسپولیس در بیشتر دقایق بازی که باعث شده بود آنها برخلاف همیشه نه در مالکیت توپ و نه در طراحی حملات، شادابی همیشگی را داشته باشند. موضوعی که باعث شده او در دور جدید تمرینات آیتم‌های تمرینی طاقت فرسای خود را بر اساس ضعف‌های تیمش ترتیب دهد تا در بازی برگشت با شرایطی متفاوت برابر سرگی ربروف و شاگردانش حاضر شود.

شعار برانکو ایوانکوویچ در تمرین؛ جبران نمی‌شود

پرسپولیس تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیاست و توانسته علیرغم حذف ذوب آهن، استقلال خوزستان و استقلال تهران به قدرتنمایی خود در آسیا ادامه دهد. آنها در شرایطی که دو هفته مانده به پایان دور گروهی لیگ قهرمانان کمترین شانس را برای صعود نسبت به دیگر تیم‌های ایرانی داشتند، در نهایت توانستند در کنار شاگردان علیرضا منصوریان و سیروس پورموسوی در مرحله یک هشتم حضور یابند. این پایان کار آنها نبود و در شرایطی که با تصمیم AFC با محرومیت هواداران خود نیز مواجه شده بودند در مجموع دو بازی رفت و برگشت موفق به شکست لخویای قطر شدند تا نسبت به دیگر تیم‌های ایرانی نیز پیش بیفتند. آنها اکنون مرحله رفت یک چهارم را با تساوی دو بر دو خانگی به پایان رسانده‌اند. موضوعی که بیش از حریف به ضرر پرسپولیس خواهد بود. برانکو ایوانکوویچ ضمن آیتم‌های تمرینی و آماده سازی برای شاگردانش شعار خود برای تهییج آنها را با هدفی درخشان و تاریخ ساز عنوان کرده است. او البته بارها با اعلام اینکه این 90 دقیقه برای آنها بسیار حیاتی و غیرقابل بازگشت خواهد بود از آنها بهترین عملکرد را درخواست داشته است. برانکو ایوانکوویچ شرایط این بازی را متفاوت از لیگ داخلی که فرصت جبران در هر مقطعی از آن وجود دارد، دانسته و بهترین شیوه مبارزه و جنگجویی برای تاریخ‌سازی را از آنها طلب کرده است.

استارت تمرینات طاقت فرسا

برانکو ایوانکوویچ با شروع دور جدید تمرینات، آیتم‌های طاقت فرسایی برای شاگردانش در نظر گرفته که تمامی آنها بر اساس ضعف‌هایی بوده که در جریان دیدار رفت مقابل الاهلی مشاهده شده است. به طور مثال آخرین جلسه تمرینی آنها 5 ساعت به طول انجامید. تمرینی که در عین تنوع تاکتیکی و استراتژی با آیتم‌های بدنی خود در دو نوبت صبح و عصر امان بازیکنان را برید. 

استراتژی به سبک مرد کروات

برانکو ایوانکوویچ برای اینکه بازیکنانش را از هرگونه غرولند و اعتراض نسبت به تمرینات فشرده بدنی دور کند، تاکتیک جالبی را دنبال کرد. تاکتیکی مدیریتی که در آن خود او زودتر از دیگران با حضور در تمرینات و انرژی بالا جای هرگونه اعتراض را از شاگردانش سلب می‌کند. برانکو ایوانکوویچ در بازگشت از کرواسی خودش حداقل زودتر از یکساعت پیش از تمرین در زمین حاضر شده و به چینش آیتم‌های تمرینی و طراحی آن می‌پردازد و در زمان تمرین نیز بالاترین انرژی برای تکرار و تذکر را داراست تا بتواند در این جهت در فاصله کمتر از دو هفته به دیدار برگشت، شاگردانش را کاملا مهیا کند.

تغییر تاکتیکی؟ شاید

مهمترین سوالی که در خصوص دیدار برگشت مقابل الاهلی عربستان وجود دارد این است که برانکو ایوانکوویچ آیا به ترکیب همیشگی خود در طول هفته‌های اخیر پایبند خواهد بود یا با توجه به عملکرد بازیکنان تازه وارد و موفقیت آنها در دیدار رفت، تصمیم دیگری را اتخاذ خواهد کرد. با این حال چیزی که مشخص است ترکیب پرسپولیس حداقل دو تغییر نسبت به دیدار رفت خواهد داشت و برانکو ایوانکوویچ به دنبال استراتژی لازم برای جدال مقابل حریف است. او مدل‌های مختلفی را طی روزهای باقیمانده تا این دیدار و بازگشت شاگردان ملی‌پوشش دنبال خواهد کرد تا در نهایت به چیزی که به دنبال آن است، دست یابد.

همه رقابت را پذیرفته‌اند

برانکو ایوانکوویچ اکنون خوشبخت‌ترین سرمربی لیگ در ایران محسوب می‌شود که تیمش ضمن روند رو به موفقیت، از نظر پتانسیل فردی نیز بهترین شرایط را به خود اختصاص داده است. او ضمن پرورش تیمی هماهنگ و یکنواخت که حداقل دو فصل حضور در کنار یکدیگر را تجربه کرده‌اند، روی نیمکت نیز نفرات شاخصی را در اختیار گرفته که می‌تواند روی جریان سازی آنها طبق آنچه که در دیدار رفت الاهلی نیز نمود یافت، امیدوار باشد. مهمترین نکته امیدوارکننده برای برانکو ایوانکوویچ این است که بازیکنانش اکنون در مسیری قرار گرفته‌اند که رقابت برای دستیابی به ترکیب اصلی را پذیرفته‌اند و از دیسیپلین خاص او تمکین می‌کنند تا انگیزه‌ دستیابی به موفقیت با شدت بیشتری همراه باشد.
 
کلمات کلیدی : برانکو+پرسپولیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.