توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504907
پروین:تعویض‌های برانکو خوب بود/ منصوریان مقصر نیست، فحاشی مد شده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱
پیشکسوت پرسپولیس، گفت: نباید اجازه دهند تیم به حاشیه برود. با ورد تیم به حاشیه باید فاتحه پرسپولیس را خواند.

پرسپولیس در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی به تساوی 2 بر 2 رسید تا همه چیزی به بازی برگشت در ابوظبی کشیده شود.

علی پروین اسطوره فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با فارس، در مورد وضعیت این تیم صحبت‌های زیر را انجام داد:

پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان به تساوی 2 بر 2 رسید. نظر شما در مورد این بازی چیست؟

 پرسپولیس بازی را بد شروع کرد اما رفته رفته شرایط بهتری پیدا کرد. بعد از دریافت گل دوم تیم خیلی خوب شد. تعویض‌های برانکو ایوانکوویچ هم بسیار خوب بود. خدا کند تیم به حاشیه نرود. فکر می‌کنم پرسپولیس وارد حاشیه شده است که در این شرایط کار خیلی سخت می‌شود.

منظورتان به همین شایعاتی است که در مورد پاس ندادن بازیکنان مطرح شده است؟

بله. اگر این مسائل در تیم وجود داشته باشد باید فاتحه تیم را خواند. باز هم خوب شد پرسپولیس مساوی کرد اما با این وجود باز هم کار بسیار سخت است چراکه با یک تساوی یک بر یک هم الاهلی به مرحله بعد صعود می‌کند. فکر می‌کنم پرسپولیس در بازی برگشت بتواند الاهلی را شکست دهد.

خود شما این موضوع پاس ندادن به منشا را در تیم مشاهده کردید؟

به این حرف‌ها اصلا اعتقاد ندارم که به یک بازیکن پاس بدهد و به دیگری پاس ندهند. متاسفانه این حرف‌ها بیرون از تیم مطرح می‌شود. اصلا به این حرف‌ها اعتقاد ندارم. یک زمان می‌گفتد استقلال و پرسپولیس برای رسیدن به تساوی تبانی می‌کند مگر می‌شود من به مهاجم تیم بگویم در 6 قدم صاحب موقعیت شدی گل نزن! اصلا این کار شدنی است. این حرف‌ها بیرون زده می‌شود و کم کم حرف‌ها به تلوزیون و روزنامه‌ها کشیده می‌شود. بعد هم روی سکوها مد شده تا یک گل دریافت می‌شود شعارها را شروع می‌کنند. روز گذشته علیه علیرضا منصوریان شعار دادند. وقتی این چیزها را می‌بینیم ناراحت می‌شویم. آدم آنقدر زحمت بکشد بعد اینطور شود. حالا شرایط اینطور شده همه تقصیرات گردن مربی که نیست،‌بازیکنان هم بالاخره مقصر هستند. به نظر من 40 درصد مربی و 60 درصد بازیکنان مقصر هستند.

دیروز بعد از گلی که منشا زد طارمی از روی نیمکت برخواست و به سمت منشا رفت و او را در آغوش کشید. این اتفاقات به کاهش این شایعات کمک می‌کند.

امیدوارم. بازیکنان باید رفیق باشند. این تیم بسیار خوب است و همه چیز دست به دست همه داد تا پرسپولیس شرایط خوبی داشته باشد. با رفاقت می‌توانند از این مرحله عبور کنند. پرسپولیس خوشبختانه لیگ را هم خوب شروع کرده است.

البته در بازی آخر مقابل الاهلی یک مقدار کار سخت شد؟

این مسائل در فوتبال پیش می‌آید.

مهدی طارمی بعد از بازی سیاه‌جامگان هم به دلیل فحاشی‌ها گریه کرد؟

متاسفانه تیم کمی وارد حاشیه شده است. همیشه گفتم طارمی 10 موقعیت به دست می‌آرود 5-6 موقعیت را خودش ایجاد می‌کند. مهاجم همین است. مهاجم باید چند موقعیت را خراب کند تا در نهایت گلزنی کند. از بدشانسی او در این چند بازی نتوانسته گلزنی کند.  در حال حاضر بین بازیکنان فعلی بهترین مهاجم ایران است. او امسال هم آقای گل می‌شود. طارمی خیلی بچه خوبی است. بارها به او گفتم مراقب باشد تا او را وارد حاشیه نکنند.

باز هم این مسئله را به او می‌گویید؟

صد بار به او گفتم مراقب باش وارد حاشیه نشوی. امیدوارم شرایط او هم بهبود پیدا کند.

نظر شما در مورد الاهلی چیست؟ آیا آنها تیمی هستند که بتوان در بازی برگشت شکستشان داد؟

تیم‌های عربی شرایط خودشان را دارند. اصلا نمی‌دانم آنها چطور دو گل زدند. تیم‌های عربی تا پشت محوطه جریمه بسیار خوب هستند. بعد از اشتباهی که شد و در ثانیه‌های ابتدایی پرسپولیس گل خورد بازیکنان خودشان را خیلی خوب جمع و جور کردند. تعویض‌های برانکو خیلی خوب بود. ان‌شاءالله تیم در بازی برگشت این نتیجه را جبران کند.

چقدر به موفقیت تیم در آسیا امیدوار هستید؟

فکر می‌کنم تیم از این مرحله بالا بیاید. اجازه بدهید ابتدا تیم به مرحله بعد صعود کند و سپس در مورد مراحل بعد صحبت می‌کنیم.

بعد از بازی استقلال هم اتفاقاتی افتاد که حتما مشاهده کردید؟

بله همانطور که گفتم تا توپ وارد دروازه می‌شود شروع به فحاشی می‌کنند. بازیکنان مقصر هستند. شرایط هم طوری پیش رفته که بازیکنان جفت و جور نشدند.

به نظر شما باید به منصوریان فرصت بدهند؟

به نظر من باید فرصت بدهند. سال قبل هم وضعیت همینطور بود. ابتدا شرایط خوب نبود اما در ادامه 3-4 پیروزی متوالی به دست آورد و وضعیت بهبود یافت. می‌توانند خودشان را جمع و جور کنند.
 
کلمات کلیدی : برانکو+پرسپولیس+علی پروین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.