توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484867
دستیار ویژه رئیس‌جمهور: قشر محروم زیر چرخ ندانم کاری‌ها له می‌شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور شهروندی گفت: گردش مالی خیریه‌ها 30 تا 40 هزار میلیارد است اما با این وجود باز هم می‌بینیم عده‌ای از محرومان و خانواده‌‌های آنها از این چرخه حمایتی بیرون می‌مانند.

به گزارش فارس، الهام امین‌زاده در مراسم افطاری و بازدید از شیرخوارگاه آمنه، گفت: در این شیرخوارگاه کودکان و نوزادانی را دیدیم که قربانی فرآیندهای بد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند،‌البته در جریان توسعه اقتصادی همیشه هستند کسانی که از قافله عقب می‌افتند و ناچار می‌شوند از فرزندان خود عبور کنند.

وی ادامه  داد: متأسفانه شرایط بد اقتصادی و اجتماعی باعث می‌شود تا کودکانی را ببینیم که جویای محبت هستند و این بسیار تأثرانگیز است. 

امین‌زاده گفت: از طرفی خشونت ذاتی اقتصادی و مالی گریبان‌گیر این خانواده‌ها شده و چون توان نگهداری از فرزندان خود را ندارند از آنها می‌گذرند و به اقشاری آسیب‌پذیر تبدیل می‌شوند که زیر چرخ ندانم‌کاری‌ها له شده و به اقدامات حمایتی نیازمند می‌شوند.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور شهروندی تصریح کرد: تمام کودکانی که امروز نیازمند حمایت هستند شهروند بوده از حقوق شهروندی برخوردار هستند و این حقوق اقتضا می‌کند که از حق امنیت هم برخوردار باشند. 

وی به گردش مالی 30 تا 40 هزار میلیاردی خیریه‌ها اشاره کرد و گفت: با این اعتبار بالا متأسفانه باز هم شاهد  هستیم عده‌ای از خانواده‌های نیازمند از این چرخه حمایتی بیرون می‌مانند به طوریکه سال گذشته در بازدیدی که از یک مرکز نگهداری (خانه امن)، از دختران در پاکدشت داشته‌ام 22 دختر 6 تا 17 ساله برای رفت و آمد از امنیت کمی برخوردار بودند که با ارسال کارنامه تحصیلی آنها تلاش کردیم با کمک خیریه‌ها یک وسیله حمل و نقل به ارزش 300 میلیون ریال تهیه کنیم، بنده که دستیار رئیس‌جمهور هستم پس از یکسال دوندگی هنوز نتوانسته‌ام مبلغ را تهیه کنم این نشان می‌دهد کار خیر زمان‌بر است. 

امین‌زاده گفت: خیر جمعی مقوله‌ای است که باید همه در آن مشارکت کنیم تا فرهنگ مسئولیت اجتماعی نهادینه شود اگر این فرهنگ ایجاد شود دیگر برای حمایت از نیازمندان و محرومان به بهزیستی و کمیته امداد و خیریه‌ها نیازی نیست.
 
کلمات کلیدی : قشر ضعیف، خیریه، الهام امین‌زاده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.