نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502643
بیل گیتس رکوردخود دربخشش به خیریه راشکست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۲
«بیل گیتس»، مدیرعامل سابق و سهامدار شرکت مایکروسافت – که ثروتمندترین مرد جهان به شمار می‌رود- در اقدامی کم‌نظیر ۶۴ میلیون دلار از سهام خود در مایکروسافت به ارزش ۴.۶ میلیارد دلار را به بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» اهدا کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز این مبلغ که نزدیک ۵ درصد از کل ثروت وی را شامل می‌شود، بالاترین میزان اهدا به خیریه آقای گیتس و همسرش از سال ۲۰۰۰ است.

بیل گیتس در سال ۱۹۹۶ حدود ۲۴ درصد از سهام شرکت مایکروسافت را در اختیار داشت. در سال‌های گذشته وی با کاهش میزان مشارکت در مایکروسافت، سهام خود را به ۱.۳ درصد کاهش داد.

بیل گیتس و همسرش ملیندا در سال ۲۰۰۰ این خیریه را با اهداف بشر دوستانه از جمله بهبود مراقبت‌های بهداشتی و کاهش فقر در دنیا و همچنین افزایش فرصت‎های آموزشی و دسترسی به فنآوری اطلاعات در ایالات متحده آمریکا پایه‌گذاری کردند.

بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس بزرگترین بنیاد خیریه خصوصی جهان است که بیش از ۴۰ میلیارد دلار آمریکا پشتوانه مالی دارد.

ثروت خالص بیل گیتس در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۰ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است. با اینحال ثروتمندترین مرد جهان که ۶۱ سال دارد و ملیندا گیتس ۵۳ ساله، در سال ۲۰۱۶ وصیت کردند که پس از مرگشان هر یک از سه فرزند آنان تنها حدود ۱۰ میلیون دلار ارث ببرند. به این ترتیب و با کسر این ۳۰ میلیون دلار، باقی ثروت خانواده گیتس، یعنی چیزی حدود ۹۹.۹۶ درصد آن به خیریه تعلق خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : بیل گیتس+خیریه+بخشش
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۱:۱۹:۵۲
اینو میگن یک انسان . حالا هر دین و مذهبی که می خواد داشته باشه. آفرین به این مرد بزرگ. (4522432) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۳:۵۱:۲۰
سلام
اضافه کنید که آیا این فرد جزو افراد حامی کنترل جمعیت جهان با غذا و دارو نیست؟
یعنی چقدر انسان بخاطر این افراد الان در دنیا نیستن.
موفق باشید. (4522599) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۱:۲۰:۰۱
بهشت برین گوارای وجودت مرد بزرگوار (4522695) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.