توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489899
سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد؛ کاهش دما در نوار شمالی کشور/ گرد و غبار در راه ۷ استان
بخش اجتماعی الف؛ 16 تیر 96
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به خنک شدن هوا در نوار شمالی کشور طی سه روز آینده، از وقوع گرد و غبار در استان‌های سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، قزوین، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در روز آینده (شنبه ۱۷ تیرماه) خبر داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر تقویت جریان‌های شمالی و نفوذ هوای خنک در نوار شمالی کشور طی سه روز آینده است.

وی افزود: بر این اساس امروز در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات غرب کشور و سواحل غربی خزر رشد ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.  

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز شنبه (۱۷ تیرماه)، بر مقدار بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر افزوده می‌شود و دریای خزر مواج خواهد شد، گفت: در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز و استان خراسان شمالی نیز  به‌ویژه درساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، روز یکشنبه (۱۸ تیرماه)، در استان‌های ساحلی دریای خزر، به‌ویژه سواحل غربی و مرکزی خزر ابرناکی و بارش پراکنده باران ادامه خواهد داشت و در مناطقی از شمال غرب و شمال شرق کشور نیز افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: طی سه روز آینده به دلیل نفوذ جریان‌های مرطوب جنوبی، در مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و سواحل شرقی دریای عمان مواج خواهد شد.

گرد و خاک در زابل
وی با بیان اینکه امروز و روز شنبه مناطقی ازجنوب غرب کشور گرد و غبار خواهد داشت، اظهار کرد: روزهای شنبه و یکشنبه نیز در شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وظیفه تاکید کرد: روز شنبه با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، با اشاره به شرایط جوی تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران در روز شنبه (۱۷ تیرماه)، صاف، در بعدازظهر وزش باد، اوایل شب افزایش ابر و افزایش باد پیش‌بینی می‌شود  که حداکثر و حداقل دمای ۴۰ و ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین تهران در روز یکشنبه (۱۸ خرداد)، نیمه ابری، به‌تدریج کاهش ابر، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۳۹ و ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


 
 
کلمات کلیدی : هواشناسی+ کاهش دما +نوار شمالی کشور+گرد و غبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.