توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476385
توده گردوخاک مهمان ایران می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود توده گردوغبار به کشور طی ساعتهای آتی خبر داد و گفت: توده شکل گرفته در خاک عراق و ورود آن به ایران موجب کاهش کیفیت هوا و افزایش گردوخاک در غرب و جنوب غرب ایران خواهد شد.

 احد وظیفه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز با توجه به عبور موج بارشی از کشور، استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و مناطقی از گیلان با افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: سایر نقاط کشور نیز طی 24 ساعت آینده و تا اواخر وقت یکشنبه، جوی نسبتاً پایدار خواهند داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بارشهای خفیف باران روز دوشنبه برخی نقاط کشور را در برمی‌گیرد، تصریح کرد: روز دوشنبه بارشهای خفیف و پراکنده در برخی نقاط شمالی استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و مناطقی از گیلان و مازندران پدید می‌آید.

به گفته وظیفه، پیش‌بینی می‌شود که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در غالب نقاط کشور وزش باد شدید به‌وقوع بپیوندد.

وی با بیان اینکه امروز توده گردوخاک در کشور عراق شکل می‌گیرد، گفت: با شکل‌گیری این توده گردوخاک، برخی نقاط استانهای واقع در غرب و جنوب غرب کشور با پدیده گردوغبار و کاهش کیفیت هوا مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور همچنین به وزش باد شدید و مواج بودن خلیج فارس و دریای عمان اشاره کرد و از ساکنان این مناطق درخواست کرد که به اخطاریه‌ها توجه داشته باشند.

وظیفه، شهرکرد با چهار درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 44 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به 35 درجه بالای صفر رسیده و آسمان پایتخت آفتابی همراه با وزش باد خواهد بود.
 
 
کلمات کلیدی : هواشناسی+هوای تهران +افزایش دما+گرد و غبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.