توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456270
هوا سرد می‌شود / وزش باد و مه رقیق مهمان امروز تهرانیها
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
از روز جمعه تا شنبه کاهش دما در شمال شرق کشور به مقدار قابل توجه‌ای بین ۸ تا ۱۳ درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود که هوای سرد نسبی تا یکشنبه حاکم خواهد بود.

به گزارش تسنیم؛ در حال حاضر یک سامانه بارشی جبهه‌ای در نیمه غربی، مرکز و شمال شرق کشور فعال است که تاکنون موجب بارش باران همراه با رگبار در غرب، شمال و شمال غرب کشور و بارش برف در ارتفاعات شمال غرب، دامنه‌های البرز و استان اردبیل شده است.

جبهه سرد این سامانه بارشی روی غرب عراق و شرق سوریه قرار دارد و بر اساس خروجی مدلهای عددی طی دو روز آینده بتدریج از نیمه غربی کشور عبور کرده و روز سوم در شرق کشور قرار خواهد گرفت.

در چند روز آینده پیامد فعالیت این سامانه، بارش باران در اکثر نیمه غربی و سپس شرق کشور، بارش برف در مناطق و جاده‌های کوهستانی البرز و نیمه شمالی و ارتفاعات مرکزی زاگرس در چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، غرب اصفهان و مناطق کوهستانی نواحی مرکزی خواهد بود.

در جنوب و جنوب غرب مخصوصاً در مناطق کوهپایه‌ای وقوع صاعقه، وزش باد شدید، برخی نقاط بارش تگرگ و همچنین بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلاب در مسیلها و آبگرفتگی معابر عمومی نیز بسیار محتمل است.

از روز جمعه تا شنبه کاهش دما در شمال شرق کشور به مقدار قابل توجه‌ای بین 8 تا 13 درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود که هوای سرد نسبی تا یکشنبه حاکم خواهد بود و از یکشنبه بتدریج گرمترمی‌شود؛ فعالیت این سامانه طی روزهای یکشنبه تا دوشنبه عمدتاً در نیمه شرقی کشور خواهد بود.

شدت بارشها از امروز تا صبح جمعه در جنوب کردستان، کرمانشاه، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، دامنه‌های البرز در شمال استانهای قزوین، البرز و تهران و غرب سمنان پیش بینی می‌شود.

بر اساس خروجی مدلهای عددی در روزهای جمعه و شنبه شدت بارش بتدریج از غرب به شرق در نیمه جنوبی فارس، بوشهر، غرب هرمزگان و نیمه جنوبی کرمان پیش‌بینی می‌شود که گاهی با توفان تندری (رگبار باران، تگرگ، باد شدید و صاعقه) خواهد بود؛ خلیج فارس از امروز تا روز شنبه مواج است.

پنجشنبه و جمعه بارش برف در مناطق کوهستانی البرز و نیمه شمالی زاگرس موجب لغزندگی جاده‌های کوهستانی می‌شود و برای تردد در مسیرهای کوهستانی البرز به شمال و مسیرهای کوهستانی غرب و شمال غرب کشور ضروری است که مسافران نوروزی ضمن کسب اطلاعات جاده‌ای به تجهیزات زمستانی شامل لباس گرم و زنجیر چرخ مجهز باشند.

وزش باد، رعد و برق و مه رقیق مهمان امروز تهرانیها

برای تهران امروز هوای ابری همراه با وزش باد و رعد و برق و در اواخر وقت مه رقیق پیش‌بینی می‌شود؛ دمای تهران امروز در گرمترین لحظات 10 درجه بالای صفر و در سردترین لحظات پنج درجه بالای صفر و فردا در گرمترین لحظات 10 درجه بالای صفر و در سردترین لحظات چهار درجه بالای صفر تخمین زده شده است.

اردبیل سردترین و بندرعباس گرمترین نقاط کشور

امروز سردترین مرکز استان کشور اردبیل است که در گرمترین لحظات چهار درجه بالای صفر و در سردترین لحظات دو درجه زیر صفر دما دارد و هوای ابری، کاهش دما همراه با بارش برف و باران را تجربه می‌کند؛ فردا دمای هوای اردبیل در سردترین ساعات به چهار درجه زیر صفر می‌رسد.

امروز گرمترین مرکز استان کشور بندرعباس است که در گرمترین لحظات 26 درجه بالای صفر و در سردترین لحظات 18 درجه بالای صفر دما دارد و هوای ابری همراه با وزش باد وغبار محلی را تجربه می‌کند.
 
کلمات کلیدی : هواشناسی + افت دما + کاهش دمای هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.