توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459441
ادعای آلمان درباره حمله شیمیایی سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۷
دولت آلمان علی رغم تکذیب دخالت در حمله هسته‌ای از سوی دولت اسد، ایران و روسیه را به داشتن مسئولیت در مورد حمله شیمیایی انجام شده درحومه شهر ادلب متهم کرد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از رویترز ، سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس خبری مدعی شد:‌آلمان در مورد حمله شیمیایی شهر ادلب ، روسیه و ایران را به عنوان شرکای اسد مسئول می‌داند.

وی افزود: ما معتقدیم که بدون حمایت وسیع نظامی روسیه و ایران از اسد، دولت او تاکنون با مذاکرات جدی در مورد دستیابی به یک راه حل سیاسی موافقت کرده بود.

پیشتر رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا پیش تر با اتهام زنی به دولت سوریه و رئیس‌جمهور این کشور گفت:‌ ما از ایران و روسیه می خواهیم تا از نفوذ خود بر رئیس‌جمهور سوریه استفاده  و تضمین کنند که این حملات وحشتناک دیگر اتفاق نخواهد افتاد.

این در حالی است که بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است: هر گونه کاربرد سلاح شیمیایی را بدون توجه به عاملان و قربانیان آن به شدت محکوم می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : حمله شیمیایی+حمله به ادلب+سوریه+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.