توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459429
اسرائیل هم به فضاسازی شیمیایی علیه سوریه پیوست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶
نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی با انتشار نامه‌ای به اتحادیه بین‌المجالس، فضاسازی‌ علیه دولت سوریه در حادثه شیمیایی «خان شیخون» را به فضای پارلمان‌ها کشاندند.
به گزارش فارس، در ادامه فضاسازی‌ها علیه دولت سوریه درباره حادثه شیمیایی در «خان شیخون»، نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی خود را وارد عرصه تلاش‌ها برای ضربه زدن به دولت سوریه کرده‌اند.

تعدادی از نمایندگان کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) نامه‌ای به «اتحادیه بین‌المجالس» درباره حادثه شیمیایی در جنوب استان ادلب سوریه ارسال کردند.

اتحادیه بین‌المجالس که به اختصار IPU  نامیده می‌شود در سال 1889 تأسیس شده و هدف از آن کمک به صلح و همکاری میان ملتها با گفتگو میان پارلمان‌های جهان است.

مقر این اتحادیه بین‌المجالس در ژنو سوئیس است و طبق گزارش پایگاه اینترنتی آن، در حال حاضر 171 مجلس از کشورهای مختلف جهان عضو هستند.

به گزارش «یدیعوت آحارونوت»،‌ در نامه نمایندگان کنست از «همکاران پارلمانی» خواسته شده حمله ادعایی شیمیایی در سوریه را محکوم کنند.

آنها همچنین از پارلمان‌های عضو اتحادیه بین‌المجالس خواستند گفتگوها و نشست‌های «اضطراری» برای بحث درباره حادثه شیمیایی «خان شیخون» شدند.

این فضاسازی ها علیه سوریه در حالی انجام شده که دولت و ارتش سوریه هرگونه دخالت در حادثه شیمیایی را رد و اعلام کرده اصلا سلاحهای شیمیایی در اختیار ندارد.
 
کلمات کلیدی : حمله شیمیایی+حمله به ادلب+سوریه+اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.