نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435645
برجام زحمت داشت، ولی نتیجه نداشت/تحریم‌ها عملاً ماند
بخش اقتصادی الف، 27دیماه 95
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه زحماتی برای برجام کشیده شد اما نتیجه‌ای به همراه نداشت گفت: برجام نتایج مناسبی در برداشته شدن عملی تحریم‌ها و عملیاتی شدن سوئیفت و بسیاری از مسائل دیگر برای کشور به همراه نداشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲
یحیی آل اسحاق در گفت‌وگو با تسنیم درباره سالگرد اجرای برجام اظهار کرد: درصورتی‌ که بخواهیم فارغ از مسائل سیاسی به برجام نگاه کنیم اصل زحمات تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای همانطور که رهبر معظم انقلاب بیان داشته‌اند، قابل تقدیر است اما نتایج مناسبی در برداشته شدن عملی تحریم‌ها و عملیاتی شدن سوئیفت و بسیاری از مسائل دیگر برای کشور به همراه نداشت.

وی افزود: اقدامات مورد توافق در برجام  اگر نتیجه می‌داد و  یک سری از مشکلات ما را حل می‌کرد، امروز بسیاری از مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی مرتفع شده بود اما به‌طور مثال حتی سوئیفت در مقام عمل کاربردی نیست. 

مشاور اقتصاد مقاومتی رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه جریانات مبادلات پولی در کانال سوئیفت شکل نگرفته است ادامه داد: کانال سوئیفت برای ما ایجاد شد اما آب به داخل آن  رفت‌وآمد نکرد و در مواقعی نیز که این کار انجام شد، جزئی و مربوط به واحدهای کوچک بود و بانک های بزرگ با ما همکاری نکردند.

وی با اشاره به اینکه امروز دیگر همه می‌دانند چرا برجام در مقام عمل، عملکرد مناسبی برای کشور نداشت تصریح کرد: بدعهدی و بدقولی‌های آمریکا و برخی کشورها مشخص است و همه مسئولان و حتی آقای ظریف بر این موضوع اذعان دارند.

آل اسحاق گفت: برای بیان منصفانه درباره برجام باید گفت، زحماتی درباره برجام کشیده شد و زمینه‌ای ایجاد شد اما این زمینه نتیجه‌ای برای ما به همراه نداشت.
 
 
کلمات کلیدی : اقتصاد ایران+یحیی آل اسحاق+برجام+لغو تحریم‌ها
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۵۴:۰۵
خرید هواپیما تولید نفت وفروش نفت سرمایه گذاری خارجی ارامش واطمینان مردم که حنگ نمیشود عصبانیت کشورهای خلیج فارس واسراییل اثار برحام نیست (4119419) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۵۶:۵۰
اکثر مخالفان برجام از جنبه ایجابی به برجام مینگرند ولی اگر از جنبه سلبی به این توافق نگاه کنیم دستاوردهای مهمی داشته (4119423) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۱۰:۲۵
باید مشخص کرد که برجام قرار بود چه تحریمهایی را بردارد ربط دادن تجریمهای دحوزه های دیگر به برجام یک دروغ و سیاسی کاری و دغل کاری است . (4119448) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۱۹:۴۴
همینکه میتونید نفت بفروشید برید خدا را شکر کنید ..قبل از برجام امکان ان را هم نداشتید..
کلا جوری وانمود نکنید که با برجام هیچ تغییری صورت نگرفته ...اگر هیچ چیزی عوض نشده چرا ان را بر هم نمیزنید مگر عقلتان کم است (4119588) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۰:۳۵
همین که الان تولید نفت به 4 میلیون رسیده از نتایج بر جام است وگرنه الان می بایست با قیمت نفت 30دلاری و تولید زیر 1میلیون بشکه مواجه می شدیم
یکی از دلایل مشکل اقتصادی کاهش قیمت نفت است که ربطی به برجام نداره وگرنه الان می بایست درامد ما حداقا 3 بربر می شد (4119616) (alef-11)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۸:۳۳
همچنین باید بررسی کرد که اگر همین تحریمهای جزئی هم برداشته نمی شد الان وضعیت کشور از نظر اقتصادی چگونه بود؟ (4119639) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۷:۵۶:۱۸
این سنگو کی میخواد از ته چاه در بیاره (4120243) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.