توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483759
روابط بانک های بزرگ خارجی با بانک های ایرانی در هاله ای از ابهام/ لزوم پاسخگوی غرب درباره مطالبات اقتصادی برجام
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:کشورهای غربی باید در خصوص کارشکنی آمریکایی های در خصوص اجرای کامل مفاد برجام پاسخگو باشند.

سید مهدی فرشادان در گفت و گو با خانه ملت در خصوص بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) گفت:برای توسعه مبادلات اقتصادی و جذب سرمایه گذاری خارجی باید از استانداردهای حسابداری بین‌المللی استفاده شود البته قوانین جمهوری اسلامی در این موضوعات باید لحاظ شود.

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود برجام، هنوز روابط بانکی ایران با بانک های بزرگ خارجی در سطح مطلوبی نیست و در این رابطه آمریکا با کارشکنی مانع از برقراری ارتباط بانک های بزرگ خارجی با بانک های ایرانی می شود که باید به این موضوع رسیدگی شود.

وی با اشاره به نامه وزیر خارجه به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود:در هرصورت براساس برجام باید موانع در برقراری ارتباط بانک های ایرانی با بانک های بزرگ خارجی رفع شود و در این رابطه وزارت خارجه مطالبات مدنظر را با طرفهای غربی مطرح و از آنان پاسخ بخواهد.

فرشادان ادامه داد:در بخش هایی که عدم امکان برقراری روابط بانکی مطلوب در سطح بین الملل، به دلیل ضعف در سیستم مالی برخی از بانک های ایرانی است باید با انجام اقدامات لازم  اصلاح شود.

فرشادان در ادامه افزود:بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) از موضوعات بسیار مهم در تسهیل روابط بانکی بین المللی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:برقراری روابط بانکی نقش مهمی در توسعه اقتصاد و شبکه بانکی داخلی دارد.

گفتنی است بکارگیری استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی  (IFRS)در افزایش قابلیت مقایسه و ارتقای کیفیت صورت های مالی موثر است و به شفافیت اطلاعات مالی منتهی می‌شود.
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۰۸:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۴:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۱۲:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۱۱:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۱۰:۳۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۱۲:۴۵
 
 
کلمات کلیدی : برجام+اقتصاد ایران+بانک+روابط بانک با دنیا+غرب+مطالبات اقتصادی برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.