نظر منتشر شده
۳۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486900
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد:
ما این را با صدای بلند خواهیم گفت؛ عاشق تحریم ایران هستیم/ بیانیه کاخ سفید هشدار به تهران و مسکو هم بود
بخش سیاست خارجی الف، ۶ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۸
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه گفت که هدف بیانیه تهدیدآمیز کاخ سفید علیه سوریه، اخطار به ایران و روسیه هم هست.

به گزارش فارس، «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه درباره تهدید جدید کاخ سفید علیه سوریه توضیح داد.

وی که در نشست کمیته اعتبارات مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشت گفت: « هدف ما نه تنها ارسال پیام به (بشار) اسد، (رئیس‌جمهور سوریه)، بلکه ارسال پیام به ایران و سوریه نیز هست که اگر این اتفاق دوباره بیفتد، ما به شما اخطار می‌دهیم.»

یش از این کاخ سفید در بیانیه‌ای بامداد سه‌شنبه بدون ارائه هیچگونه مستنداتی ادعا کرده بود دولت سوریه در تدارک انجام یک حمله شیمیایی است.

این بیانیه ادعا کرده که فعالیت‌های یاد شده مشابه تدارکاتی هستند که دولت سوریه قبل از حمله شیمیایی 4 آوریل 2017 آنها را انجام داده است.

اشاره کاخ سفید به یک حمله شیمیایی در منطقه «خان شیخون»، در استان ادلب سوریه است که بر اثر آن ده‌ها نفر کشته شدند.

واشنگتن و متحدان غربی این کشور در حالی دولت سوریه را به انجام این حمله متهم کردند که دمشق در سال 2014 زرادخانۀ تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل و سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داده بود.

دولت آمریکا به بهانه این حمله شیمیایی ادعایی، قبل از مشخص شدن نتایج تحقیقات نهادهای بین‌المللی به پایگاه هوایی «الشعیرات» در سوریه حمله کرد.

«نیکی هیلی» در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی درباره اینکه واشنگتن چه اقداماتی برای جلوگیری از نقض قطعنامه شورای امنیت توسط ایران در دستور کار دارد گفت: «عاشق تحریم ایران هستیم.»

وی در ادامه گفت: «بله. ما این را با صدای بلند خواهیم گفت؛ و بله، روسیه آن را وتو خواهد کرد. این همان نگرانی است که ما درباره شورای امنیت داریم.»
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۲:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۰۷:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۱۰:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۱:۳۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۶:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : نیکی هیلی+تحریم ایران+سنا آمریکا+سنا+برجام+نقض برجام
 
x
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۰:۴۸:۱۵
اینم از برجام! (4448247) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۹:۰۵:۱۳
...سر دولت آمریکا که برای کسری بودجه اش تجارت اسلحه می کنه و بعد از مردمش برای اسراییل مالیات میگیره تنها راه غباری کردن فضا و ناکارآمدی خودش را در ایران هراسی گذاشته واقعا شیطان بزرگه (4449083) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۰:۵۵:۵۰
وقتی امراکا ما رو تحریم میکنه و ما بجای اینکه با اصلاح مدیریت داخلی میریم و پای میز مذاکره مینشینیم عملا داریم این پیام رو به امریکا میریم که با تحریم کردن ما میتواند به اهدافش برسد...
این پیام برجام به آمریکا بود....
و توی اخرین صحبت های کری به تیلرسون هم اومده...

در واقع برجام باعث ترک خوردن تحریم ها نشد بلکه اون رو مستحکم تر کرد چراکه غرب به این نتیجه رسید که با تحریم ها میتواند به خواسته های خود برسد.

حالا دوستان میتونن به بنده بگن کاسب تحریم یا صدتا برچسب دیگه روی من بزارن... اشکال نداره... ولی بشینید فکر کنید به این موضوع...

آیا امریکا نباید به تحریم ها نگاه ابزاری بکنه وقتی میبینه از اون نتیجه گرفته؟ (4448262) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۱:۱۵:۱۴
آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند. (4449362) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۳:۰۲
از خسارت‌های بزرگ در این چند سال اخیر اتلاف وقت و از بین رفتن سرمایه‌ها، امکانات و فرصت‌های زیاد به واسطه انتظار برای نتیجه دادن برجام خیالی بود و دیدیم که آمریکا با تحریم‌های جدید به کل توافق برجام را زیر پا گذاشت. در این معامله فقط ما ضرر کردیم. (4448282) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۴:۰۰:۳۶
و البته هشت سال از مابهتران از دست دادن فرصت ها نبود (4504512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۳:۱۸
مطمئن هستم اگر دولتمردان ما در ارتباط با آمریکا منفعل و واداده نباشند آمریکایی‌ها این جسارت را پیدا نمی‌کنند که پی در پی دست به تحریم‌های جدید علیه ایران بزنند. این ضعف آقای رئیس‌جمهور است که دشمن را جسور و گستاخ کرده و می‌کند. (4448284) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۳:۵۱
دولت اگرچه در واکنش به تحریم‌های جدید و گسترده آمریکا علیه ایران تعلل کرد ولی خدا را شکر که سپاه پاسداران با حمله موشکی به منطقه استقرار تروریست‌های داعش در خاک سوریه جواب محکم و دندان‌شکنی به آمریکایی‌ها و مزدوران آنان در منطقه داد. (4448285) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۴:۳۸
سنای آمریکا کلکسیونی از تحریم‌ها بر ضد ملت ایران را تصویب می‌کند اما در ایران، مجلس بعد از تعطیلات به آن رسیدگی و پاسخ خواهد داد! زندگی مردم که تحت تأثیر تحریم‌های ظالمانه قرار می‌گیرد، از نظر مجلس ارجحیت دارد یا تعطیلات نمایندگان؟ آقای لاریجانی باید در خانه ملت اولویت را به مقابله با تحریم‌های ضدبشری دشمنان بر علیه مردم بدهد. (4448289) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۴:۵۲
توافقی که از دید طرف مقابل معاهده نیست و برای اجرا شدنش الزامی هم وجود ندارد، چرا باید همان اول از سوی ایران اسلامی، تمام تعهداتش اجرا می‌شد؟ دیگر مردم امیدی به ثمرات برجام ندارند چون تحریم‌های جدید، سوغات دولت دوازدهم و مرگ برجام خواهد بود. (4448290) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۵:۲۳
آقای رئیس‌جمهور! دشمن، دشمن است پس سکوت در برابر وضع تحریم‌های جدید یعنی رضایت و پاسخی که درحد یک توییت داده می‌شود یعنی ناکارآمدی دستگاه دیپلماسی. (4448292) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۰۶:۱۱
آقای ظریف شما هم با صدای بلند خواهید گفت اشتباه کردیم؟
خواهید گفت دلواپسان به درستی دلواپس بودند؟
خواهید گفت خوش خیال بودیم؟

حاضرم شرط ببندم نه شما و نه تمام کسانی که روی اسم شما تعصب دارند هیچکاه به این واقعیت هایی که گفتم اعتراف نخواهند کرد. درست همانهایی که ما را دلواپس خطاب می کردند!
حاضرم حیثیتم رو گرو بگذارم! (4448293) (alef-13)
 
ظریف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۴۳:۴۳
نگران نباشید الان یه توویت دندان شکن بهش میدم :))) (4448370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۲:۰۱:۰۵
ما هم با صدای بلندتر میگوییم آمریکا از دست ما عصبانی باش، و از این عصبانیت بمیر!!! که مرگ آمریکا نزدیک است، بعون الله الملک الاعلی،، ان شاء الله (4448401) (alef-13)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۲:۰۲:۱۲
با صدای بلند میگیم خفه شید و به دولت میگیم اگر تقصیر دولت قبل نیست اگر ربنا حل شد اگر کنسرت مشکلش حل شد به جای نگاه به دست دیگری مشت خودت رو محکم کن اگر حاشیه‌ای رو کنار بذاریم به نفعته (4448404) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۲:۱۶:۰۰
ما هم عاشق گفتن مرگ بر آمریکا هستیم (4448427) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۲:۳۹:۲۸
ما از سال‌ها قبل می گوییم شیفته نابودی ظلم و زورگویی دولت ریاکار و خوک صفت آمریکا در جهان هستیم. و حالا روز به روز بر مردم جهان که همین خواسته را دارند افزوده می شود. بله این غریو مرگ بر دولت آمریکا توسط مردم جهان در چهار گوشه عالم است که شما را به نابودی می کشاند. ‎‫ أَلَیسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ. آیا صبح نزدیک نیست؟ (فرو خواهد آید بلا بامداد، نماندست تا صبح فرصت زیاد). (4448462) (alef-11)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۲:۴۹:۴۲
ما هم عاشق تحکیم قدرت ایرانیم. (4448491) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۲:۵۱:۴۸
هیچ غلطی نمی تونید بکنید هر چه قدر هم عاشق تحریم باشید نقض برجام سیلی محکمی تو پوز خودتونه . (4448494) (alef-13)
 
نادر
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۲:۵۲:۱۴
مرده شور این عاشق شدنت را ببره (4448495) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۳:۵۲:۲۳
چشم حسن روحاني روشن!! (4448595) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۳:۵۷:۴۰
قلدری و شاخ و شانه کشیدن را از کسی نمی پذیریم، به ویژه از حامیان داعش .

مثل آدم با مردم دنیا رفتار کنید.

مرگ بر آمریکا (4448599) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۰:۱۶:۵۷
ایشون شاید عاشق خیلی چیز ها و کار ها باشد اما ارزوی این خیلی چیز ها را با خود بدیار باقی خواهد برد اگر همه از دولت حمایت کنیم و از هر تریبونی با بغض و کینه علیه دولت شعار و شعر نگیم (4448623) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۰۹:۱۷:۴۱
حمایت از دولتی که خود را به خواب زده و هیچ جوابی به امریکا نمی د هد حمایت از رخوت است و ما اهل رخوت نیستیم اهل سازش هم نیستیم. (4454738) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۰:۳۳:۱۰
نفس وجود روحانی به عنوان رییس جمهو ر برای ما تحریم آور بوده از روز اول ریاست جمهوریش(سال92) تا الان. هر وقت چششون به روحانی افتاد تحریممون کردند (4448636) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۰:۳۵:۲۴
روحانی مچکریم. (4448640) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۰:۳۵:۵۳
میگم اوناییکه میگفتن تحریم نتیجه مقاومت احمدینژاده الان چرا با دیپلماسی لبخند و ناکار کردن صنعت هسته ای بازم تحریم میشیم هرکاری خاستن کردیم چرا بازم تحریممون میکنن (4448643) (alef-13)
 
یاسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۰:۳۹:۰۲
تحریم اقتصادی رو گرای سیاسی اصلاحاتی ها سال88 بهمون تحمیل کردن ( چند ماه بعد شکست فتنه تحریممون کردن) و الا چرا تو 4سال اول احمدی نژاد تحریم نشدیم یا چرا الان با وجود برجام و اعتماد به آمریکا تحریم شدیم (4448656) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۸:۰۰:۵۵
نیکی هیلی، عشق عمدتاً با منطق همراه نیست ! (4448946) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۲۰:۰۴:۱۷
به نظر می رسد، طرفداران برجام، خواهان مشارکت و پذیرش اشتباهات برجام نیستند و خود را به خواب زده اندو اثری از کامنت های اتشی انها نیست. البته حربه بسیار خوبی است، اما دیر یا زود باید جوابگوی اشتباهات خود باشند و از ان گریزی نیست. این آش انقدر شور است که دیگر با تخطئه و توهین هم قابل جمع کردن نیست. (4450242) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۲۲:۱۳:۱۹
وای که اگه الان رییسی رییس جمهوربود!!!! چه می کردن اصلاح طلبا توی این وضعیت؟؟!!!!! (4450418) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۱:۳۶
ما هم با صدای بلند می گوییم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند (4450530) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.