نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405503
زنگنه: وانت نیسان‌ها را باید بخریم و بسوزانیم!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
وزیر نفت با اشاره به ضرورت خرید کل وانت نیسان های کشور برای مدیریت مصرف سوخت، گفت: وانت نیسان‌ها را باید پس از خرید در ذوب آهن بسوزانیم!

به گزارش مهر، بیژن زنگنه امروز در «همایش بررسی الزامات و چالش‌های قراردادهای مشارکت و ابزارهای مالی سرمایه‌گذاری در صنعت نفت» با اعلام اینکه نفت بدون تردید موتور محرکه سرمایه گذاری و توسعه در کشور است، گفت: در برنامه ششم، صنعت نفت به ٢٠٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که سهم بخش بالادستی حدود ١٣٠ میلیارد دلار است.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه هیچ بخشی در اقتصاد ملی نداریم که به این حجم سرمایه گذاری نیاز داشته باشد، بحث مهم در سرمایه گذاری را کسب درآمد عنوان کرد که براساس آن اصل و فرع سرمایه گذاری بازپرداخت شود. وی تصریح کرد: صنعت نفت این ظرفیت را دارد که سرمایه گذاری آن ظرف ٥ تا ٦ سال قابل بازگشت است و سبب افزایش درآمد کشور می شود.

این عضو کابینه دولت صنعت را به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم برای ایجاد اشتغال در کشور عنوان کرد و افزود: فعالیت یک دکل حفاری در بخش خشکی ٣٠٠ تا ٤٠٠ شغل ایجاد می کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید سرمایه گذاری در بخش نفت را مهم تلقی کنیم، اظهار داشت: باید تلاش شود سرمایه گذاری در این صنعت با اقتصاد ملی پیوند بخورد.

وزیر نفت الگوی جدید قراردادهای نفتی را بهترین فرصت برای تقویت ظرفیت داخلی دانست و یادآور شد: اگرچه در برنامه ششم حدود ١٣٠ میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در بخش بالادستی در نظر گرفته شده است اما برای صیانت از مخازن به سرمایه گذاری بیشتر نیاز داریم.

زنگنه در واکنش به برخی ادعاها درباره خام فروشی نفت خام هم توضیح داد: تا نفتی تولید نشود نمی توان در بخش‌های دیگر از جمله پالایشگاه‌ها از آن بهره برد بنابراین ابتدا باید نفت تولید شود تا برای تولید فرآورده و بخش‌های پایین دستی از آن استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی نیز به برداشت حداکثری از میدان‌های نفتی با توجه به ذخایر کشور تاکید شده است، تاکید کرد: افزایش تولید نفت کشور افزون بر نقش تعیین کننده در اقتصاد از جنبه سیاسی نیز برای کشور مهم است. به گفته وزیر نفت، زنجیره تولید نفت در کشور باید تکمیل شود که این موضوع درستی است و  برنامه‌های ما نیز بر این هدف استوار است.

زنگنه با بیان این که حدود ١٦٠ میلیارد بشکه ذخایر نفت خام و مایعات و ٣٤ تریلیون ذخایر گاز طبیعی در کشور داریم، تصریح کرد: هر یک درصد ضریب بازیافت مخازن نفتی در کشور سبب می شود حدود هشت میلیارد بشکه نفت به تولید کشور افزوده شود که ٤٠٠ میلیارد دلار به درآمد کشور با قیمت کنونی نفت می افزاید.

وزیر نفت همچنین به طرح گازرسانی روستایی اشاره کرد و با بیان این که با اجرای این پروژه‌ها حجم عظیمی از سوخت مایع آزاد شد، گفت: هم اکنون روزانه ٢٠ میلیون لیتر گازوئیل مازاد در کشور داریم. وی همچنین با اشاره به مصرف بالای سوخت در وانت نیسان‌های کشور، گفت: هم اکنون متوسط مصرف سوخت در وانت نیسان‌های کشور حدود ۲۰ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش است.

زنگنه با اعلام اینکه اگر وزارت نفت پول داشته باشد کل وانت نیسان های کشور را باید بخرد و تحویل ذوب آهن بدهد، خاطرنشان کرد: با از رده خارج شدن کل وانت نیسان‌های کشور، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف سوخت خودروها می‌شود و حتی امکان افزایش صادرات سوخت از کشور فراهم می‌شود.
 
کلمات کلیدی : بیژن زنگنه
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۶:۲۱
والله راست میگه !!! (3984161) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۴:۰۹
مهندس ! اين يكي رو خوب اومدي (3984187) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۵۴:۲۳
اول جایگزینش رو تولید کن داداش بعد تولیدشو متوقف کن بعد اونا رو بخر ذوب کن (3984215) (alef-11)
 
ماهور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۰۵:۳۰
توی مملکت هیچ وانتی با ظرفیت دو تن و قابلیت چهار تن وجود ندارد. در سه ساله اخیر قیمت نیسان حداقل ۱۵۰ درصد افزایش داشته و کیفیتش روز به روز پایین تر آمده. با این توصیف مشتری خودش را دارد. بنده به عنوان کسی که شرکت پخش دارم؛ اگر نخواهم از وانت نیسان استفاده کنم، چقدر بایستی برای خرید ایسوزو و ... هزینه کنم.
اقای وزیر گاهی از مو رد میشه و گاهی از کوه رد نمیشه. (3984643) (alef-11)
 
اسماعيل از زامياد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۳۲:۱۰
با سلام
نظر وزير محترم و ساير مخالفين توليد وانت نيسان را به موارد ذيل الذكر جلب مي نمايم.
به عينه روشن است كه نقش بسيار مهم، كليدي و بسزايي را كه وانت نيسان در جابجايي و حمل بار در سطح كشور ايفا مي نمايد را به راحتي نمي توان كتمان نمود. برخي از ارزشهاي مهمي را كه اين محصول در صنعت حمل و نقل بار از خود برجاي مي گذار به عنوان نمونه بيان مي گردد:
1ـ از ابتداي توليد تا پايان سال 94 حدود 900 هزار دستگاه وانت نيسان وارد صنعت حمل و نقل گرديده است. اگر به طور ميانگين هر دستگاه (كه توان اسمي و واقعي حمل بارشان به ترتيب 2 و حدود 3/5 تن مي باشد) روزانه حدود 1/5 تن بار جابجا نمايند، در مجموع حدود 1 ميليون و 350 هزار تن بار در روز و حدود 492 ميليون و 750 هزار تن بار در طول سال، جابجا مي نمايند.
2ـ با تحقيقات انجام گرفته بيش از نيمي از مشتريان اين محصول، جهت كسب درآمد و امرار معاش روزانه، اقدام به خريد وانت نيسان مي نمايند. استفاده اين محصول در مشاغلي نظير كشاورزي، دامداري، ساختمان سازي و از همه مهمتر استفاده آن در فروش روزانه تره بار كه به شكل يك مغازه براي صاحب خودرو محسوب مي شود و بسياري از استفاده هاي ديگر از مهم ترين ويژگي هاي وانت نيسان مي باشد.
3ـ در بحث محيط زيست و كاهش آلودگي هوا، وانت نيسان از پيشگامان ورود به عرصه استفاده از سوخت CNG بوده و اولين خودرويي مي باشد كه با سوخت ديزل (گازوئيل) توليد و وارد بازار شد.
4ـ در بحث مصرف سوخت محض اطلاع جناب وزير مصرف سوخت تركيبي وانت نيسان در هر 100 كيلومتر حدود 11 ليتر مي باشد. امروزه در بازار خودرو ايران هستند محصولاتي از نوع باري و سواري كه به اين ميزان و يا كمي بيشتر سوخت مصرف مي نمايند.
5ـ همچنين امروزه با توجه به اينكه وانت نيسان در صنعت حمل و نقل كشور نقش وانت را بازي مي نمايد (از نظر حمل بار) با قيمت مناسبي كه دارد از رقباي جدي انواع كاميونت نيز مي باشد. برخي مشتريان كاميونت با اندك تحقيق درخصوص وانت نيسان با ويژگيهاي حمل بار و قيمت، فراواني قطعات و استهلاك پايين و... به خريد اين محصول اقدام مي نمايند.
6ـ در آخر جناب وزير شما با داشتن سمت وزارت يقيناً از زندگي مرفه و بي دغدغه اي برخوردار مي باشيد، تصميم شما به خريد كل وانت نيسان و سوزاندن همه آنها، به معني اين است كه تمايل داريد زندگي حدود 900 هزار خانوار صاحب اين محصول و زندگي حدود 3 هزار خانواري را كه به طور مستقيم و زندگي هزاران خانوار ديگري را كه به طور غير مستقيم در توليد و عرضه اين محصول نقش دارند را بسوزانيد. جداي از آسيب زدن به صنعت حمل و نقل كشور. از وزير دولت تدبير و اميد بعيد است چنين مطلبي را در چنان همايشي به راحتي بيان نمايد. به نظرم اين فرمايش جنابعالي كه......
توفيقات روز افزون شمارا از درگاه خداوند منان خواستارم. (3985093) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.