توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439848
زنگنه: از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها چیزی نصیب ما نمی‌شود/به لاریجانی نامه نوشته‌ام
وزیر نفت گفت: از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها چیزی نصیب وزارت نفت نمی‌شود و در این باره به رئیس مجلس نامه نوشته‌ام.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
بیژن نامدار زنگنه در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود دلیل نپرداختن پول گاز ترکمنستان و قطع گاز، مشکلات مربوط به انتقال پول بوده است، آیا شما این مطلب را تأیید می‌کنید، گفت: خیر، آن دعوای دیگری است که داشته‌اند و مربوط به مسائل بازرگانی بین شرکت ترکمن گاز و شرکت ملی گاز ایران است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای دریافت پول نفت مشکلی وجود دارد یا خیر، گفت: هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر نفت در پاسخ به این سوال که چقدر از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها نصیب وزارت نفت می‌شود، در حالی که براساس آمار مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون تلفیق، هدفمندی یارانه‌ها 80 هزار میلیارد تومان درآمد دارد که بیش از نیمی از آن نصیب شرکت‌های عرضه‌کننده انرژی مانند توانیر، شرکت گاز و پالایش و پخش می‌شود و کمتر از نیمی از آن به عنوان یارانه پرداخت می‌شود، گفت: از هدفمندی یارانه‌ها هیچ چیز نصیب ما نشده است و همه آن به خزانه می‌رود. این مطلب را کمیسیون تلفیق نگفته بلکه آقای حاجی‌بابایی این مطلب را گفته‌‌اند که جواب آن را در صحبت‌ها گفته‌ایم و هم بنده نامه‌ای را برای ارائه به آقای لاریجانی تهیه کرده‌ام که برای وی می‌فرستم.

گفتنی است، دفتر سخنگوی دولت در 4 دی ماه سال جاری توضیحاتی را برای خبرگزاری فارس ارسال کرده بود که در این توضیحات به مستندات قانونی پرداخت 20 هزار میلیارد تومان از درآمدهای هدفمندی به وزارت نفت پرداخته است.
 
کلمات کلیدی : بیژن زنگنه+هدفمندسازی یارانه ها+ وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.