نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461678
چرا برخی کشورها پول نفت ایران را نمی‌دهند؟ + پاسخ زنگنه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲
وزیر نفت با تاکید بر اینکه مشکلی در زمینه بازاریابی برای فروش نفت نداریم، گفت: صادرات نفتمان در سال گذشته شامل میعانات و نفت خام به بالای ۲.۶ دهم میلیون بشکه در روز رسیده بود و امسال هم همان رقم را خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، بیژن نامدارزنگنه امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به فازهای باقی مانده پارس جنوبی و وضعیت فعلی آن‌ها اظهار کرد: شش فاز باقی مانده داریم که شامل فازهای ۱۳، ‌۱۴، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ که برنامه مان این است که هر کدام از این ها یک فازش تا پایان سال آماده شود و بقیه نیز برای سال بعد بماند، چرا که مهمترین مشکل آنها هم بخش دریایی است. مشکلاتی داشتیم در صدرا که دوستان قرارگاه تلاش تحسین برانگیزی داشتند و شرکتی را که نزدیک به اضمحلال بود را مجددا احیا کردند و الان امیدواریم که سکوهایش آماده شود. هر چند که کار پالایشگاه هایش جلوتر است ولی تا سکوها و تولید دریا نباشد، پالایشگاه ها کارایی زیادی ندارند، چرا که ما در خشکی ها بیش از ظرفیت تولیدی دریایی مان ظرفیت پالایش در اختیار داریم.

وی با اشاره به اقدامات وزارت نفت برای مقابله با ریزگردها در جنوب کشور، اظهار کرد: کار ویژه ای در نظر نداشتیم و تنها قرار بود مقداری مالچ به صورت رایگان در اختیار وزارت کشاورزی قرار دهیم که این کار را خواهیم کرد و قسمت هایی هم هست که باید کمک کنیم و مذاکره شده است تا همکاری های لازم را انجام دهیم و ما مضایقه ای در مواردی که به ما مربوط بشود نخواهیم داشت.

زنگنه ادامه داد: کار مهمی که ما برای مقابله با ریزگردها در خوزستان انجام داده ایم، این است که گفتیم که هور باید زنده بماند و از اول این دولت شعار من این بود و نباید کاری شود که هور خشک شود و عملیات نفتی ما در محیطی خشک انجام شود.

وزیر نفت در ادامه با اشاره به وضعیت تولید نفت در کشور اظهار کرد: تولید ما وضعیت خوبی دارد و افزایش نیز پیدا می کند، ‌ بویژه از میدان های مشترک‌مان که در این مدت یک ماه و نیم اخیر میدان آذر تولیدش با ۱۵ هزار بشکه آغاز شده و به زودی به ۳۰ هزار بشکه می رسد و در ادامه تا ۶۰ هزار بشکه بالا خواهد رفت.

زنگنه با بیان اینکه برای اولین بار تولید نفت از لایه نفتی پارس جنوبی آغاز شده است، گفت: نزدیک به ۲۵ هزار بشکه تولید نفت داریم. همچنین تولیدمان از میدان های نفتی غرب کارون هم مرتب در حال افزایش است، البته ما امیدواریم که در امسال به نزدیک چهار میلیون بشکه در آغاز سال برسیم.

وی با اشاره به وضعیت صادرات نفت کشور نیز اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت صادرات ما نیز طوری بوده است که وقتی تحریم ها برداشته شد، ما حدود ۷۰ میلیون میعانات گازی فروخته نشده روی آب ذخیره کرده بودیم و این میزان اکنون به نزدیک صفر رسیده است و همه آنها فروخته شده است و میعانات تازه ای هم تولید شده بود فروخته شده است.

زنگنه با تاکید بر اینکه ما مشکلی در زمینه بازاریابی برای فروش نفت نداریم، اظهار کرد: صادرات نفتمان در سال گذشته شامل میعانات و نفت خام به بالای ۲.۶ دهم میلیون بشکه در روز رسیده بود و امسال هم همان رقم را خواهیم داشت.

وزیر نفت در پاسخ به پرسشی در زمینه وجود مشکل برای دریافت پول از فروش نفت کشور در بازار جهانی اظهار کرد: عموما مشکلی نداریم ولی بعضی جاها می خواهند مقداری وضعیت گذشته را که به نفعشان بوده است را  ادامه دهند، ‌ اما ما مقاومت می کنیم ضمن اینکه می خواهیم فروش بازارمان را هم حفظ بکنیم.

وی در پایان در پاسخ به پرسشی در زمینه احتمال تمدید توافق قبلی اوپک اظهار کرد: آنچه که من از همکاران اوپکی و غیر اوپکی خود دریافت می کنم این است که همگی اراده شان براین است که وضعیت بازار را همچنان با ثبات نگه دارند و این نشان می دهد که احتمالا این توافق تمدید خواهد شد.
 
 
کلمات کلیدی : بیژن زنگنه + تولید نفت + صادرات نفت
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۵:۵۷:۲۵
یکی از بهترین وزرای تاریخ ایران همین بیژن نامدار زنگنه است (4249892) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۴:۳۷
این وضعیت ثمره ی کاغذ پاره های گذشته است ، در واقع مشتریان نفت ایران مزه نفت مفت را چشيده اند ، (4250905) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۲۱:۳۸:۱۴
چرا مقامات ایران پول نفت مردم ایران را نمی دهند و چهار برابر گرانتر به مردم می دهد؟ (4250983) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۰:۴۱:۰۵
چون ایران بواسطه سیاست خارجی ... هیچ کشور ابرقدرتی پشتش نیست که ازش حمایت کنه و اینطوری می شه که کشوری مثل جیبوتی که روی نقشه هم به سختی می شه پیداش کرد هم بهش زور می گه. اگه شما تو یه محل کار با بالادستتون که زورش از شما بیشتره میونه خوبی نداشته باشین هر کس و ناکسی خیلی راحت می تونه به شما زور بگه و کسی هم نیست که شما بهش شکایت کنید. (4252069) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.