نظر منتشر شده
۸۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477019
کاسپینی‌ها مقابل بانک مرکزی کفن پوش شدند/ میرداماد بسته شد+عکس
بخش اقتصادی الف؛ 8 خرداد 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
سپرده گذاران کاسپین که خود را فریب خورده بانک مرکزی می دانند و معتقدند وعده های این بانک در ساعات پایانی انتخابات ریاست جمهوری صرفاً تبلیغاتی بوده است، از سراسر کشور خود را به میرداماد رسانده اند.

مشکلی که برای سپرده گذاران موسسه کاسپین ایجاد شده درحالی کماکان ادامه دارد که بانک مرکزی در واپسین ساعات مانده به انتخابات ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه هایی از آغاز پرداخت سپرده های زیر 10 میلیون خبر داد ولی این اطلاعیه ها به جای آنکه از حجم نگرانی این گروه از مردم بکاهد موجب تشدید نگرانی آنها شد.

از همان ساعات نخست صدور اطلاعیه های کاسپینی از سوی بانک مرکزی  خبر آمد که مردم مقابل ساختمان مرکزی این موسسه در تهران و شهرستان ها تجمع کرده اند. البته همزمان با آغاز مراجعه سپرده گذاران خرد به شعب موسسه نیز واقعیتی دیگر برای مردم آشکار شد و آن اینکه عملاً سپرده گذاران پولی به دست شان نرسید جز اینکه رنگ دفترچه حساب شان نارنجی و البته درصدی از اصل سپرده هایشان کسر شد؛ بطور میانگین 50 تا 60 درصد اصل سپرده های کاسپینی ها کسر می شود و مابقی هم پرداخت نمی شود آنهم به دلایل متعدد از جمله قطعی سیسیتم های نرم افزاری و شبکه ای شعب، نبود نقدینگی و یا ناقص بودن اطلاعات مشتریان !!!

این درحالی است که چند بانک مرکزی مدعی تعیین تکلیف سپرده گذاران تا مبلغ 20 میلیون تومان است اما همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، مردم با مراجعه به شعب با نبود نقدینگی در شعب و از طرفی نصف شدن دارایی های خود مواجه شده اند.

اکثر سپرده گذاران کاسپین که در تجمع های مختلف حضور دارند می گویند: اکثر سپرده گذاران دارای مبالغ بالای 100 میلیون تومان نزد موسسه هستند که در تعیین تکلیف بانک مرکزی جایی برای آنها دیده نشده و زمزمه عدم تعیین تکلیف مبالغ بالا در میان مردم باعث تشدید خشم و عصبانیت آنها شده است.

از روزهای قبل از انتخابات ریاست جمهوری و بعد از آن تقریباً سپرده گذاران کاسپین در سراسر کشور مقابل شعب این موسسه تجمع کرده اند ولی مسئولان بانک مرکزی در این مدت به جز وعده و تکرار شعارهای قبلی عملا کاری برای مردم با وجود 8 ماه بحران سازی در کشور کاری نکرده اند.

همین موضوع موجب شده تا امروز سپرده گذاران کاسپین از سراسر کشور راهی میرداماد شوند تا با تجمع مقابل ساختمان بانک مرکزی باردیگر صدای اعتراض خود را به گوش ساکنان برج میرداماد برسانند.

به گزارش تسنیم، تجمع امروز کاسپینی ها مقابل ساختمان بانک مرکزی موجب مسدود شدن خیابان میرداماد و اختلال در رفت و آمد شده است! سپرده گذاران کاسپین که امروز هم کفن پوش شده اند در خیابان میرداماد تجمع کرده اند.

تجمع کنند گان روزه دار و خشمگین می گویند از ظلم مدیران دولتی و بی اعتنایی آنها به این معظل طولانی مدت و از طرفی وعده های دروغ و عوام فریبی آنها در به اصطلاح سامان دهی و اظهارات یک طرفه مدیران بانک مرکزی که کاملا تحریف واقعیت ها است و همچنین اظهارات مغلطه آمیز رسانه ای آنها گلایه مندند .

 تظاهر کنندگان با سردادن شعارهایی از جمله : "الله اکبر"; "ای رهبر آزاده حمایت " ;" ما پیروان رهبریم از حقمون نمیگذریم" ;"امنیت سرمایه حق مسلم ماست"; " کاسپین دزدی کرده بانک مرکزی حمایت کرده" ;"مفسد اقتصادی اعدام باید گردد" ;"مدیران بی لیاقت اخراج باید گردند" خواهان پایان دادن این سناریوی تهدید امنیت سرمایه های مردم از سوی بانک مرکزی و بازپس گیری سریع سرمایه های به غارت رفته خود و از طرفی محاکمه تمامی مسببین و دست های پشت پرده این جنایت مالی در حق خود و نیز آنهایی که اعتماد عمومی در کشوررا هدف قرار داده اند شدند .

بنا بر گزارش های رسیده همزمان در اکثر شهرها تجمعات اعتراضی کاسپینی ها در مقابل مرکز دولتی از جمله استانداری ها و فرمانداری ها و نیز شعب کاسپین برگزار شده است و مردم می گویند آمارهایی که بانک مرکزی از میزان تعیین تکلیف سپرده گذاران میدهد مبنی بر اینکه 90 درصد سپرده گذاران زیر 20 میلیون تومان هستند صرفا تبلیغاتی است و جهت سرپوش گذاشتن بر عدم حل کامل موضوع ;مردم اضافه نمودند موسسه کاسپین با حمایت بانک مرکزی بر آن است تا مبالغ بالای 50 میلیون ها را که عده بسیاری هستند را همچنان بلاتکلیف بگذارد.

بی تردید و با عنایت به رویه های حقوقی ، کارشناسی و قانونی صدور مجوز نهایی کاسپین می بایستی منوط می شد به اتمام فرآیندهای ارزیابی و انتقال دارایی اعضای 8تعاونی اعتباری ولی با سوء مدیریت فاحش مدیران بانک مرکزی دولت یازدهم و نیز تعجیل مبهم در صدور مجوز اکنون ضربه ای سنگین بر اعتماد عمومی مردم در کشور شده است که خود از ابهامات بزرگ عملکرد بانک مرکزی است.

عدم پایبندی مدیران بانک مرکزی به وعده های خود تا کنون باعث شده سرنوشت مبهم تعیین تکلیف سرمایه های مردم در این موسسه، بحران کاسپین را به یک کلاف سردرگم مالی و اجتماعی و امنیتی تبدیل نموده است که این خود نشان ازعمیق بودن این فاجعه و تاییدی یر بی تدبیری آشکار مسئولین امر است.

سپرده گذاران کاسپینی می گویند : این بحرانی که شاهد آن هستیم در تاریخ بانکداری ایران حتی برای موسسات غیر مجاز هم سابقه نداشته است و این نشان می دهد یک فساد سازمان یافته  قبل از صدور مجوز موسسه کاسپین رخ داده است و یک سری افراد متخلف  و با داشتن لابی های پشت پرده مجوزی را می گیرند که بعد از مدتی کسری و زیان اش کشف می شود، حال بانک مرکزی به جای آنکه مدیران خود را به دلیل اهمال و سوء مدیریت توبیخ و برکنار و تاوان این سوء مدیریت را برای مردم جبران کند بلکه حتی در این مقطع هم می خواهد با فرافکنی به جای جانب داری از مردم دوباره از همان موسسین متخلف کاسپین و هیات مدیره ناکارآمد آن حمایت نماید چرا که روش پرداخت تسویه ای و مرحله ای سپرده های مردم  و نیز نصف کردن سرمایه های آنها صرفا در جهت سود سازی و ایجاد منفعت برای خود موسسه کاسپین است نه مردم مورد ظلم واقع شده در این فاجعه...!!!
سپرده گذاران کاسپین همچنین به تسنیم گفتند: سهامدران عمده کاسپین یعنی هیات تسویه تعاونی های اعتباز فرشتگان و امید جلین با هماهنگی با بانک مرکزی روش پرداختی پلکانی را طراحی نموده اند تا بدین ترتیب جبران کسری و زیان از سهامداران عمده کاسپین انجام نشود بلکه این مردم سپرده گذار باشند.

هر چند ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی در نشست خبری انتخاباتی خود در 19اردیبهشت امسال مدعی بود: باید بابت مؤسسه کاسپین از بانک مرکزی تقدیر شود!! و اینکه معترضین مربوط به تعاونی های اعتبار هستند و بزودی تعیین تکلیف می شوند اما عده ای از مردم در تماس با خبرنگار تسنیم گفتند: مدارک و مستندات نشان می دهد فرشتگان سالها پیش منحل و با تشکیل موسسه آرمان ایرانیان درآن فعالیت می نموده و سپس یا تغییر نام به کاسپین در انتهای سال1394مجوز رسمی خود را از بانک مرکزی اخذ نموده بود ولی بانک مرکزی با تغییر صورت مساله و بدون در نظر گرفتن مستندات قبلی به دلایل نامعلومی در حال وارونه سازی و پاک کردن تمام قصورات خود است و مردم را به فرشتگانی حواله می دهد که خود می داند به هدف فرار از رسوایی اشتباهات مدیران بانک مرکزی از عقوبت این فاجعه مالی طراحی شده شده است.

معترضین همچنین می گویند: اخیرا بانک مرکزی اطلاعیه های متعددی درباره کاسپین داده است در حالیکه می توانست در همان زمان صدور مجوز کاسپین27اسفند1394 اطلاع ‌رسانی های رسمی و شفاف از طریق سایت رسمی خود و رسانه‌های عمومی، در خصوص موارد مهمی همانند مشروط بودن مجوز و ممنوعیت نصب تابلو و اخذ هر گونه سپرده و یا حتی توافقات ضمنی و پشت پرده تعاونی های اعتبار تشکیل دهنده کاسپین را انجام دهد ولی بانک مرکزی با غفلتی آگاهانه وعدم اطلاع رسانی به موقع برای چنین امورمهمی عمق این فاجعه را بزرگتر نمود که این خود نشان از این دارد که بانک مرکزی باید به یک تصفیه درون سازمانی مدیران خود برای جلوگیری از بروز چنین وقایع در آینده تن بدهد.

مردم معترض می گویند: تصور عمومی ما این است مدیران بانک مرکزی بطور تعمدی هدف شان از عدم حل این مشکل هموطنان و نیز ارایه سناریوی جدید کسر کردن سرمایه های مردم و در نظر گرفتن منافع عده ای خاص از جمله سهامداران عمده و مدیران کاسپین است در حالیکه طبق قوانین تجارت این زیان ها به شرط صحت می بایستی توسط موسسه کاسپین تقبل شود نه سپرده گذاران اما بانک مرکزی و مدیران کاسپین و دیگر افراد صاحب نقوذ در موسسه کاسپین می خواهند این کسری و زیان از دارایی مردم عادی تامین شود و اگر قرار بر انجام این روش با تجاوز به سرمایه مردم است دیگر چه احتیاجی به تاسیس موسسه کاسپین با آن همه هزینه های اداری و پرسنلی است در حالیکه با این روش تسویه ای می توان تعیین تکلیف سپرده های مردم را به یک بانک عامل یا موسسه عامل موجود در کشور که دارای ساختار مدیریتی مناسب است واگذار نمود.

 مردم حاضر در تجمع از آقای روحانی رییس جمهور در خواست نمودند تا ایشان شخصا برای حل این بحران ورود نمایند و منشور حقوق شهروندی و صیانت از حقوق مردم در کاسپین را در عمل به اثبات رسانده و نگذارند سرمایه های مالی و اجتماعی مردم در اقصی نقاط کشور بیش از این ضایع گردد.

چندی قبل حسن روحانی در اولین نشست خبری خود بعد از پیروزی در انتخابات گفت :اگر حق یک ایرانی در داخل و خارج نادیده گرفته شده، تمام تلاش خود را خواهم کرد و یکی از اهداف ما اجرای حقوق شهروندی است و همه باید دست به دست هم دهیم که حقوق شهروندی را به خوبی پیاده کنیم و حق همه مردم برای ما اهمیت دارد....

اکنون سوالات مهمی که در اینجا می باشد آن است که : چرا حسن روحانی رییس جمهو اقدامی عملی جهت پایان دادن به این بحران مالی و اجتماعی 8 ماهه که حقوق شهروندی چند میلیون ایرانی به همراه خانواده شان تضییع شده است نمی کند ؟! آیا ارجحیت منافع عده ای خاص در مقابل منافع ملی و مردم در این پرونده مطرح می باشد ؟!

۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۰۹:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۵:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۴:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : حقوق سپرده‌گذاران+ سپرده‌گذاران+نظام بانکی+موسسه کاسپین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۲:۳۹:۵۷
مسخره است. موسسه ای سرشان را کلاه گذاشته. به جای این که بروند شکایت کنند و جلوی قوه قضاییه و دادگاه اعتراض کنند که چرا رسیدگی طولانی شده، سراغ بانک مرکزی می‌روند.
مگر شرکتی کلاه برداری کند کسی می‌رود جلوی اداره ثبت شرکت‌ها که چرا اجازه ثبت دادید؟ (4398442) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۷:۰۱:۲۶
وقتی دادستان به عنوان مدعی العوم وارد نمیشود و مجلس کاری نمیکند مردم مجبور به اینکار می شوند. اگه اونا کارشونو درست انجام میدادن نیازی به تجمع نبود.
میشه پانصد هزار نفر تک تک راه بیفتن دادگاه شکایت کنن پروفسور؟ (4399458) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۳:۵۷
استاد! يه وكيل بگيرند اون بيفته دنبال كارشون. در ضمن كار از شكايت گذشته، پولي نيست كه بخوان بدن به اينها. بانك مركزي ميگه همينه كه هست ميخواين بياين بگيرين نميخواين به سلامت، بهرحال اشتباهي صورت گرفته و همه مقصرند )بانك مركزي، كاسپين و حتي سپرده گزاران) (4399622) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۰:۲۹:۳۱
بله میشه (4399934) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۳:۱۵
این عزیزان روزی که سود های غیر متعارف میگرفتن هیچ با خودشون فکر میکردن این پول از نزولی میاد که این موسسه از یه هموطن دیگه خودشون میگیره !!!؟؟؟ (4400295) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۴:۳۰
يكي به اون خانوم بگه سيف رييس بانك مركزي هست، نه صيف! (4399625) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۴۱:۰۱
مسخره واقعی ان است که عده ای افراد بسیار خاص با عناوین متفاوت بدون سر سوزنی واهمه و نگرانی و اضطراب چند ده سال متوالی است هر کاری که دلشان می خواهد و اراده می کنند با اقتصاد کشور و ملت انجام می دهند و نهادهای نظارتی تنهای تنها به افراد بسیار خاص مجوز می دهند و سپس تماشاچی مطلق می شوند . (4399733) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۳:۴۴:۳۲
من به عنوان یک مدیر بانکی بازنشسته به این دلایل به موسسه مجاز کاسپین اعتماد کردم:
1- مجوز کاسپین در سایت بانک مرکزی و تمامی رسانه ها با امضای "سیف" در سال 94
2-تابلو موسسه مجاز کاسپین با جمله تحت نظارت بانک مرکزی
3-دفترچه با آرم موسسه مجاز کاسپین
4- مهر موسسه مجاز کاسپین روی دفترچه
و ....
بازی سیاسی و توجیه و فریب مردم کافیست باید قوه قضاییه ورود کند و ریشه فساد در بانک مرکزی را شناسایی کند. مردم چه گناهی دارند؟ کسانی که حقوق نجومی دارند وظایف نظارتی هم داشته اند!
این رفتار "سیف" در حال نابود کردن اعتماد مردم به همه بانک ها و مجوزهای بانک مرکزی است
هشدار می دهم این بی تدبیری و لجبازی بانک مرکزی و بی خیالی تعمدی دولت اعتماد جامعه را نابود و همه نظام بانکی را بحرانی خواهد کرد
صدا و سیما بجای انفعال باید با دعوت از کارشناسان بیطرف حامی مردم (و نه مدیران زیر دست و حقوق بگیر "سیف") موضوع را بررسی کند. دنیا به این بدعت بانک مرکزی می خندد.
در سایت ویکی پدیا آمده در حالیکه در سیستم بانک مرکزی ایران "مجوز مشروط " وجود ندارد! اما "سیف" ادعا دارد مجوز کاسپین مشروط بوده است (4401217) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۳:۴۷:۱۰
من به عنوان یک مدیر بانکی بازنشسته به این دلایل به موسسه مجاز کاسپین اعتماد کردم:
1- مجوز کاسپین در سایت بانک مرکزی و تمامی رسانه ها با امضای "سیف" در سال 94
2-تابلو موسسه مجاز کاسپین با جمله تحت نظارت بانک مرکزی
3-دفترچه با آرم موسسه مجاز کاسپین
4- مهر موسسه مجاز کاسپین روی دفترچه
و ....
بازی سیاسی و توجیه و فریب مردم کافیست باید قوه قضاییه ورود کند و ریشه فساد در بانک مرکزی را شناسایی کند. مردم چه گناهی دارند؟ کسانی که حقوق نجومی دارند وظایف نظارتی هم داشته اند!
این رفتار "سیف" در حال نابود کردن اعتماد مردم به همه بانک ها و مجوزهای بانک مرکزی است
هشدار می دهم این بی تدبیری و لجبازی بانک مرکزی و بی خیالی تعمدی دولت اعتماد جامعه را نابود و همه نظام بانکی را بحرانی خواهد کرد
صدا و سیما بجای انفعال باید با دعوت از کارشناسان بیطرف حامی مردم (و نه مدیران زیر دست و حقوق بگیر "سیف") موضوع را بررسی کند. دنیا به این بدعت بانک مرکزی می خندد.
در سایت ویکی پدیا آمده در حالیکه در سیستم بانک مرکزی ایران "مجوز مشروط " وجود ندارد! اما "سیف" ادعا دارد مجوز کاسپین مشروط بوده است (4401225) (alef-13)
 
جمشید یارقلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۸:۱۸:۴۱
موسسه کاسپین تحت نظارت و تایید بانک مرکزی بوده و مردم به این اعتبار اعتماد کرده اند و زیانکار شده اند ، آیا بازم نظرتان اینست ک مسخره است؟ (4401914) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۲:۴۰:۱۲
نگاه سیف رو نوشته صیف...اونوقت معلومه تو چه موسسه ای هم سرمایه گذاری می کنند:))) (4398444) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۳۵:۳۱
اینکه پول یه عمر زحمتشو موسسه مجوز دار کاسپین با همدستی بانک مرکزی بالا کشیده مشکل نیست ولی سیف نوشته صیف جنایت کرده در حق بشریت (4399164) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۴۹:۳۰
هر کی سود بالا میخواد باید پای لرزش هم بشینه ما مشکلی نداریم که سیف یا صیف از جیب خودش هزاران میلیارد به شما بده اما بانک مرکزی حق نداره از بیت المال به این طمعکارا ریالی بپردازه بیت الماله نه بیت الکاسپینی ها (4399206) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۷:۰۷:۰۳
والا من خنده ام می گیره بعضی ها میان به اینا می گن طمعکار. خب معلومه که هر جا سود بیشتر بدن مردم هم می رن به همون سمت. حالا یه عده هم بدبیاری میارن پولشون رو می ذارن جای اشتباه. کف دستشون رو که بو نکرده بودن. در دفاع از سپرده گزاران هم بگم اینایی که میان اینجا رباخوار رباخوار طمعکار طمعکار می کنن وقتی خودشون ساختمون و زمین احتکار می کنن و بعد از چند سال صد برابر یه سپرده گزار بانکی پول به جیب می زنن اون موقع به خودشون نمی گن رباخوار و طمعکار. زنده باد سپرده گزاران بانکی که که به سود کم قانعن و بانک ها به برکت پول اوناست که پابرجاست. اگه بانک ها نبودن این محتکران مسکن و زمین می خواستن پول اضافیشون رو کجا بذارن که جاش امن باشه؟ (4399476) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۲:۴۲:۵۰
پول نمیخاد بده، سیف باید دستگیر و مجازات بشه تا دیگه کسی جرات نکند به کلاهبرداران مجوز بدهد (4400140) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۷:۱۶
دوست عزیز فعالیت این موسسه های اعتباری قابل مقایسه با بانک ها نیست. بانک ها موظف به رعایت سقف سود به سپرده ها هستند. بانک ها موظف هستند بخشی از سپرده های مردم رو در مسیری که بانک مرکزی تعیین میکنه بلوکه کنند. بانک ها ملزم به رعایت شفافیت در عملکرد و تراز مالی هستند.
هیچ موسسه مالی اعتباری در این حد پایبند به بانک مرکزی نیست. چطور بانک مرکزی میتونه تعهدی که برای حفظ سپرده بانک ها رو داره برای این موسسه ها داشته باشه؟ باید گفت این سپرده گذاران از حول چند درصد سود بیشتر توی دیگ افتاده اند. بهتر بود قبل از این سپرده گذاری و قبول ریسک آن اساسنامه این موسسه رو مطالعه میکرند.
امیدوارم این مطلب چاپ بشه (4399443) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۳:۵۸:۴۶
با سلام خدمت دوست گرامی
گویا شما اصلا از سودهایی که سایر بانک ها میدهند اطلاعی نداری
توصیه میکنم ابتدا یک بررسی از بانک ها داشته باشی بعد اظهار نظر کنید
ضمنا مشکل سر این مطلب است که بانک مرکزی چرا مجوز داده یا مجوز مشروط داده چرا اعلام نکرده این یک آزمون بسیار مهم برای بانک مرکزی است که اگر نتواند به خوبی حل کند ضربه زیادی واحد پولی کشور خواهد خورد (4400277) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۹:۰۷
مردمی که دروغ را ببینند و بازهم به آن رای بدهند حقشان همین است (4398499) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۵:۵۱
حق رو خدا تعيين ميكنه نه امثال شما و كانديداهاتون (4399631) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۱۵:۵۹
انوقت که سود بالامیگرفتید هرچه گفتند این موسسات ورشکست میشوند گوش ندادید (4398550) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۱۹:۱۱
1تو موسسه غیر مجاز سپرده گزاری کردند
2به هشدار های بانک مرکزی گوش نکردند
3 به هزینه بیت المال اصل پولشونو دارند میگیرند
4 حالا با جنجال سازی میخوان کارشون رو پیش ببرند (4398565) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۷:۲۲
موسسه مجاز بوده زیر نظر بانک مرکزی بوده سرمایه ما را خود بانک مرکزی غارت کرده (4398905) (alef-11)
 
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۷:۳۴
دوست من

آیا بانک و موسسه که مجوزم داشته باشه می تونه ورشکست بشه ؟ یا نه ؟ایا کارخانجات ورشکست میشن میرن یقه وزارت صنعت رو میگیرن ؟ (4399232) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۹:۴۳:۳۲
كارخانه ها نبايد كارى كنند كه بخاطر ورشكستگى نتوانند بدهى هايشان را بدهند يعنى طبق قانون بايد حتى در صورت ورشكستگى هم بدهى خود را بدهند (4399868) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۱:۲۰
کاسپین مجوز داشته عمو جون ولی اون 8 تا موسسه که شدن کاسپین هیچ کدوم مجوز نداشتن . بانک مرکزی میگه کاسپین اصلا برای کسی حساب باز نکرده همه اینها سپرده گذار موسسه های قبلی هستند (4399350) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۴۵:۰۷
شما خبرنداری حرف نزن.
برو داخل سایت بانک مرکزی ببین نوشته کاسپین مجوز داره.
بیا تا دفترچه کاسپینم رو بهت نشون بدم که 6 ماه پولم نمیدن (4398987) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۱:۱۱:۵۰
حداقل صدها هزار مغازه هستن که توی کشور مجوز دارن. آیا اگه سرتون رو کلاه بذارن مسئولش وزارت بازرگانیه؟ (4399975) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۲۶:۲۰
چرا حق فعالیت داشت این موسسه؟ (4399135) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۰:۴۴
سیف رو با صاد نوشتند.عجب ملت باسوادی هستیم.یکی نیست به اینها بگه مگر مجبورید برای دوزار بیشتر انقدر طمع کنین .پولتون رو توهمین بانکهای مورد تایید بذارید . (4398567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۸:۴۱
آخه با سوادها پولشون رو بردند برای همین سیف را با صاد نوشته اند (4399238) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۷:۰۵
انان با موسسه يا شركتى قرارداد امضا كردن كه مجوز بانك مركزى داشت أيا وزارت بازرگانى ضامن كسانى كه جواز كسب دارن ايا اداره هست كه ضامن كارمندش باشد دوما بانك مركزى از كدام پول بايد به اقايان و خانم ها بدهد از پول من و شما روزى كه انان ٣٠ در صد نزول ميگرفت اند مگر من نوعى شريكشون بودم سايت محترم الف اقتصاد دان اقاى توكلى يا نادران طبق قانون ايا بانك مركزى ضامن سپرده ها مردم هست يا ناظر است (4398601) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۴:۲۵
با سلام
اگر شما مقداری مطالعه داشته باشید میفهمید که موسسات اعتباری خیلی بازدهی بالاتر دارند از بانک ها
یک نمونه اش این است که بنده خودم تنها از همین موسسات توانستم وام دریافت کنم زیرا بانک ها تنها به افراد خاصی وام میدهند و به من آدم عادی نمیرسد
ضمن این که این موسسات پول خود را مشابه سایر بانک های در بانک های دیگر سپرده میکنند نکته ای که وجود دارد عدم اطلاع رسانی و پاسخ گو نبودن بانک مرکزی است نسبت به عملکرد خود است و عدم نداشتن صداقت کاری نسبت به ضعف خود و جبران اشتباهات بانک مرکزی از سپرده مردم (4400285) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۳:۴۳
به دولت چه ربط داره شما وسوسه سود بالا شدید..عقل هم چیز خوبیه.. (4398758) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۶:۴۹
از قدیم گفتند طمع نجس هست و طمع سود بالا نتیجه اش این است خود کرده را تدبیر نیست (4398815) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۹:۳۱
توهم زدین؟ حقوق چند میلیون؟؟؟؟؟؟ ایرانی به همراه خانواده شان تضییع شده (4398825) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۴۶:۵۷
كدوم حقوق ؟؟ بهره بانك با نرخ بالا نتيجه اش همين است (4399410) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۱:۱۵
یعنی این مالباخته ها به وعده های شب انتخاباتی اعتماد کردند ودوباره به روحانی رای دادند؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4398834) (alef-11)
 
تنگسیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۱۱:۴۴
سپاس از سایت همیشه مردمی الف
هزاران درود بر غیرت این مردم امیدواریم منشور حقوق شهروندی آقای روحانی شامل حال ده میلیون نفری خانواده بزرگ کاسپین شود جناب رئیس جمهور ما را از دست .. بانک مرکزی نجات دهید در پشت پرده دسیسه کردند و می خواهند مردم بی نوا را سر کیسه کنند لطفا اجازه ندهید این .. در دولت شما باقی بماند تمام متخلفان مجموعه کاسپین و خصوصا بانک مرکزی را اخراج و محاکمه کنید نگذارید با خدعه و نیرنگ ، سرمایه مردم را تباه کنند ما راضی هستیم فرشتگان ورشکسته شود و قوه قضائیه دارایی های منقول و غیر منقول فرشتگان را بین مردم تقسیم کند خواهشا اجازه ندهید ... (4398837) (alef-11)
 
صيف
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۹:۱۸
يعني اين بانك ده ميليون صپرده گزار داشته؟ فكر نكنم همين بانك ملي هم ده ميليون صپرده گزار داشته باشه، اما برام جالب بود شما ده ميليون رو از كجا آوردي!!!! (4399643) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۰:۴۵
نیروی انتظامی مغازه جواز کسب نداشته باشه دو روز پلمپ میکنه ! بعد با این موسسه ها و تعاونی ها (فرشتگان ،آرمان ، میزان و ....) سالهای سال کار نداشته !؟ یکی بگه فقط چرا ؟؟؟ (4398876) (alef-11)
 
زمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۰۰:۳۹
بله حرفتان صحیح است

آیا همان مغازه مجوزدار...کارخانه مجوزدار هم می تواند ورشکست شود یاخیر؟

در دنیا قانون چیست؟ (4399246) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۶:۱۲
ورشکست بشه بانک مرکزی باید پول های مردم رو بده ! (4399372) (alef-11)
 
زمانی...پاسخ به دوست گرامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۱:۱۲:۴۲
در قانون شخصی شما باید بانک مرکزی پاسخ ورشکستگی بده

یا در قانون تجارت مالی ؟؟؟؟؟

گیریم بانک مرکزی باید بده....بسیارعالی
صبور باشید بگیرید (4399976) (alef-11)
 
سعیدیان
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۱:۲۵
اگه مامور بانک مرکزی نیستی، گوش کن:
1- کاسپین مجوز بانک مرکزی و امضای خود خود سیف رو داشته.
2- صاحبان موسسه بواسطه سهل انگاری یا همکاری افرادی در درون بانک مرکزی، پول ملت رو بالا کشیدن. یعنی بانک مرکزی صد در صد مقصره.
3 - به جای چاپ پول بدون پشتوانه و ضرر به اقتصاد و بیت المال باید مسببین بازداشت بشن (مثل زنجانی) تا مجبور بشن پول ملت رو برگردونن.
4- ملت چندین ماه مدارا کردن. وقتی تموم زندگیشونو سرمایه گذاری کردن و یهویی دود شده و بانک مرکزی هم جوابگو نیست، میخوای چیکار کنن؟ شما فک کردی مردم بیکارن یا برای سرگرمی توی دمای 40 تا 55 درجه تمام ایران میرن برای اعتراض؟؟؟؟!!!

الف جان لطفاً منتشر کن (4398878) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۴۷:۵۱
نتيجه سود و بهره بالا و طمع همين است كه ميبينيد ميخواستى پولت را بگذارى بانك كشاورزى
يا سپه (4399414) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۱۲:۰۷
فردي كه تمام زندگي اش رو (به قول شما) ببره بذاره بانك كه يه شبه پول دار بشه، بايد فكر اينجاش رو ميكرد كه يه شبه هم دود ميشه ميره هوا. ضرب المثل تخم مرغ و سبد رو كه بلدي؟ (4399654) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۱:۱۵:۱۵
بانک مرکزی مجوز داده مگه تضمین کرده که ورشکست نمیشه؟ هر بانکی ممکنه ورشکست بشه و اگر بانک مرکزی طبق قانون عمل کرده باشه مسئولیتی در قبال ورشکست شدن بانکها نداره. (4399978) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۲:۰۸:۳۰
یعنی من فقط کشته این سرمایه گذاریت هستم. عزیزم اگه امثال شما بجای این که پول بدید به این موسسات نزول ده نزول خور می رفتید رو تولید سرمایه گذاری می کردید لااقل ۴ تا جون کار داشتن (4400078) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۲۷:۱۵
وقتی خبر نداری وارد نشو بحث دروغ وسوء استفاده است غلط دیکته داشتن عیب نیست نشاندهنده امکانات اموزشی ضعیف کشور است وزیر چکار میکند.؟ (4398902) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۰۱:۵۰:۴۵
از سواد أكادميك پايين نيست...از تحقيق نا كافيه كه حتي نميدونن رئيس بانك مركزي كيه...براي همين با صيفي جات اشتباه گرفتن (4400370) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۳:۰۰
فرشتگان از سال 92 وجود خارجی نداره. اول هم شد جزئی از آرمان ایرانیان و تابلوش هم تغییر کرد و مرتبا هم تهرانفر ، معاون وقت نظارت بانک مرکزی می گفت آرمان در حال اخذ مجوزه. بعد هم فقط اسم آرمان رو تغییر دادن به کاسپین ( که امروز می فهمیم چه دسیسه ای بوده ) و ما هم با خیال راحت گفتیم جای پولمون امنه. کما این که بعد از تشکیل موسسه نور دیگه هیچ صحبتی از تعاونی های تشکیل دهنده اش مثل کارسازان آینده و ... نبود ولی در مورد کاسپین .. (4398930) (alef-11)
 
الیاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۳۸:۴۱
دوست عزیز، .. که پیام میزاری یا اطلاعات کاملی نداری، 1-موسسه مجاز است 2- مجوز با امضا رییس بانک مرکزی (صیف) صادر شده است 3-پول مردم در صندوق بیت المال نزد دولت پس انداز شده، با آن بهره برده اند و حالا با منت و اندک، اندک وعده پس دادن میدن.
شما تا به حال مال نباختی. ان شا ا.. هم که نبازی. (4398950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۴۲:۴۲
هیچ موسسه مالی تحت نظارت بانک مرکزی نیست بجز موسسه توسعه . چند بار بانک مرکی این رو اعلام کنه آخه . برای سود بیشتر خودشون طمع کردن (4398976) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۴۱:۴۶
دوست عزیز اگه اطلاع نداری حرف نزن ، الان ۵ موسسه مجوز دار در سایت بانک مرکزی است از جمله موسسه کاسپین که پول مردم مظلوم رو خورده . (4399391) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۴۲:۴۹
داون موقع که سودای میلیونی میگرفتند چرا حواسشون نبود (4398977) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۰:۲۱
من به عنوان نماینده دولت عرض میکنم. ما هیچ وقت وعده پرداخت سپرده های مردم را ندادیم. کسی شاهد داره مدرک دارید رو کنید ما فقط گفتیم گزارشش را میدیم که آیا پولی به مردم رسیده یا نه. همین (4399007) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۴۹:۲۷
دوست عزیز اگه اطلاع نداری حرف نزن من دقیقا بعد از گرفتن مجوز از بانک مرکزی و تماس با بانک مرکزی (که به من گفتن خیالت راحت مجوز داره ) پولمو گذاشتم و خدا می دونه نه سودی به من دادن نه پولمو و حالا بانک مرکزی میاد به دروغ میگه مجوز نداشته . امیدوارم به حق این ماه عزیز خدا عزابشان را دراین دنیا و ودر آخرت زیاد کنه که زندگی میلیون ها انسان مظلوم راه نابود کردن (4399420) (alef-11)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۴:۵۱
تمام حرف سپرده گذاران اینه که بانک مرکزی چرا هنگام دادن مجوز نگفت که مشروطه و حق سپرده پذیری نداره و چطور اینها کسری اینهارو نادیده گرفته و مجوز داده پس اصلا بود و نبود بانک مرکزی چه فرقی داره ؟پس حالا که وظیفه نظارتی اش رو انجام نداده پس باید در این فاجعه که بوجود آورده پاسخگو باشه (4399435) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۴:۵۲:۳۸
پوپولیست اونیه که موقع انتخابات میاد و اطلاعیه دروغین میده تا صدای مردم درنیاد و بتونن رای بیارن ولی بعد از انتخابات همه چی رو فراموش می کنند

پوپولیست های واقعی اینها هستند (4399021) (alef-11)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۰:۰۰
عاقبت ربا خواری همینه .بهتر بود پی سود های بانکی عجیب غریب نمی بودید تا اینطوری نمی شد (4399050) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۷:۵۹
سود اگه ربا باشه چه 1 درصد چه 50 درصد فرقی نداره. چه راحت به بقیه تهمت میزنی.خودت اصلا سود بانکی نمیگیری؟ (4399444) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۱:۵۰
طمع !!! وقتی موسسه ای بدون پشتوانه داره سود بالا میده سرمایه گذاری توی اون این عواقب رو هم داره. ببینید سرمایه های بالای 100 ملیون ما داره میره تو حساب میخوابه که بتونند سود بگیرن ازش، بعد انتظار داریم چرخ اقتصاد بچرخه !!!! (4399057) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۰۴:۰۹
سود بانکی در ژاپن 0.1 درصد، آمریکا 0.2 درصد، اروپا 1 درصد و ... ایران 23 درصد !!! .. فقط جهت اطلاع (4399068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۵:۱۴
چون تورم اونجاها منفی عمو جون جهت اطلاع ! اگر سود بانکی در ایران کم بشه مسکن و سکه و دلار و .. همه چیز گران میشه ! (4399367) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۶:۳۲
تورم در ژاپن منفی و صفر در امریکا 1 درصد و ...
فقط جهت اطلاعت (4399440) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۹:۲۳:۴۷
دوست عزیز تورم منفی یعنی اقتصاد در حال فرو ریختن است! ژاپن در حال حاضر تورم منفی ندارد، تورم معقول حدود 2-3 درصد است. (4399820) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۷:۰۱:۳۳
بد نبود اینم می گفتی که نرخ تورم در ژاپن صفره و در بقیه کشورها هم در همین حدود. (4399459) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۵:۲۶:۲۶
آخر و عاقبت طمع کاری و دنبال پول یامفت رفتن بهتر از این نمیشه. (4399136) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۱:۳۰
البته اگر پولشون را بانك نميگذاشتند و بجايش سكه طلا و يا دلار ميخريدند خوب بود ؟
پول را ميگذارند بانكها تا با ان كار و تلاش كنند و پروژه ها راه بيفتد تا دو سه سال پيش كه نرخ تورم بالاى ٢٥ درصد بود اين مردم بودند كه ضرر ميكردند حالا دوسال است كه نرخ تورم امده
پايين و بانكها دارند ورميشكنند . سود ٢٠ درصد حداقل سود مبانگين ٥ ساله است (4399424) (alef-11)
 
آرش
Ukraine
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۰:۲۷:۳۲
طمع چیه دوست عزیز! عده ای مردم با بدبختی پولی برای کمک خرجشون گذاشتن بانک و یا موسسه ای که داره قانون فعالیت میکنه _ اگه غیر قانونی بودن چرا نبستنشون-؟- اینا شرکتهای معمولی و کوچک و ناشناخته ای که نیودن! که تو چشم نباشن
همینا تو رسانه های دولتی کلی تبلیغات کردن! مردم به این دلیل اعتماد کردن و حالا دولت هم باید پاسخگو باشه!

بعضی دوستان میکن طمعکار و .... این طمع نیست اینا اکثرا قشر زحمت کشن که دخلشون کفاف خرجشون را نمیده! اگه نمی تونید حمایتی بکنید لطف با این حرفاتون درد رو درداشون نزارید!

البته ما ایرانی ها همه صاحبنظر و کارشناسیم !!! (4399932) (alef-11)
 
رضا زندیگان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۰۳:۵۹
نمونه عینی ضرب المثل (دروغگو طمع کار رو گول زده) همینه، آخه این هموطنان عزیزمون مگر در این مملکت زندگی نمیکردند و یا نمیدونستند که!!!:
با وجود تحریمها و رکود اقتصادی سالهای اخیر بسیاری از تولیدکنندگان و کارآفرینان که از این موسسات ناچار به اخذ وام شده بودند در حال فلج شدن بودند، و این در حالی بود که بسیاری از این موسسات مالی در کنار هزینه سرسام آور غیرشفاف مدیریتی و تبلیغی!!! برای تصاحب سهم بیشتر از بازار مالی و اعتباری کشور، نرخ های سود غیرقابل تحقق در وضعیت کنونی اقتصادی پیشنهاد کرده و عمدا" مردم را فریب میدهند؟! (4399258) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۳:۳۶
خلاصه ما نفهمیدیم که این مشکل مربوط به کاسپین است یا موسساتی مثل فرشتگان (4399359) (alef-11)
 
کیانوش
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۳۸:۱۳
اقایونی که بی غم هستن و از درد مردم خبر ندارن فکر میکنن چرا برای چند در صد سود بیشتر تو این موسسات باید سرمایه گذاری کنید. اول این که دزدی نکرده حقش رو می خواد دوم اینکه بانک مرکزی فرشتگان رو منحل کرد. اون بنده خدا ها داشتن کارشون رو میکردن یعنی ورشکسته نشده. اگه شما بری یه خونه بخری 200 میلیون در سال 91 که 70 میلیونش وامه و تاحال قیمت ملک بالا نرفته یعنی شما 5 سال داری اقساط با سود 16 درصد میدی ولی ملکت بالا نرفته یعنی ورشکسته چرا چون تا ها 40 میلیون پول دادی خونه رو بفروشی اصل پولت رفته ولی اگه 6 ماه دیگه خونه رو به وقتش بفروشی زیان که ندادی سودم کردی. این بلایی که یر فرشتگان اومده یعنی بانک مرکزی با انحلال فرشتگان نگذاشت سرمایه‌گذار یش به نتیجه برسه و مردم رو درگیر این ماجرا کرد. برای ساماندادن موسسات میشه با درایت عمل کرد یا میشه کشور رو به آشوب کشوند. اقایانی که نظرات خودشون رو بصورت سرزنش سپردگذاران مطرح می کنند یا ...این آقایون نا محترم سالها از ظالم دفاع کردن ... به یاد شاعر بزرگ ایران سعدی ........ نشاید که نامت نهند آدمی. (4399379) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۶:۵۸:۰۱
چه ربطی به کاسپین داره کاسپین از ادغام هشت موسسه مالی غیر مجاز ورشکسته تشکیل شده که پول اینها رو بده (4399445) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۰:۱۷
کاسپین از فرشتگان تشکیل شده است و آورده آن هم از موسسه فرشتگان است حتی دفتر مرکزی آن هم ساختمان قبلی فرشتگان است در واقع این ها با این کار خود تنها پول مردم را چپاول کردند (4400292) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۸:۱۸:۴۵
سو استفاده از منصب دولتي و مانور متقلبانه براي جذب سپرده مردم با دادن مجوز رسمي به موسسه كاسپين و تشويق به سپرده گذاري در موسسات مجاز بدون هيچگونه اطلاع رساني در خصوص عدم سپرده گذاري در تعاونيهاي ٨ گانه كه كاسپين را تشكيل دادند (بعد از بروز بحران بانك مركزي اعلام نموده كه مردم نبايد سپرده گذاري ميكردند در حاليكه يكي از مفاد صدور مجوزمجاز بودن و اقدام براي تشويق مردم به سپرده گذاري است !) و سپس ايجاد شبهه در مجوز و تابلو و تمام مواردي كه قبلا توسط خود بانك مركزي تاييد شده بود براي امتناع از انجام وظايف قانوني و
پوشاندن و كتمان قصور خود. بانك مركزي چطور توقع دارد موسسه اي را با برنامه ادغام و قول قطعي مجوز منحل كند و در جريان تعويض تابلوها ي تعاونيهاي ادغامي باشد و طي ٢ سال اطلاعي صادرنكند كه مردم سرمايه خود را در شعب مزبور سپرده نكنند ؟ و مدتها پس از صدور مجوز كه در آن اسامي ٨ تعاوني را ذكر كرده ، تمامي شعب تعاونيهاي ذكر شده در مجوز را غير مجاز بخواند و اعلام كند كه مجوز صادره مربوط به يك اسم (كاسپين) بوده نه يك ماهيت ( ٨ تعاوني ادغامي) لذا اين يك مانور متقلبانه در برابر سپرده گذاران محسوب ميگردد كه خواهان رسيدگي و تاديه خسارت
ناشي از اين محل ميباشم. (4399691) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۹:۳۱:۱۰
آنهائى كه فكر ميكنند بانكهاى ديگر وضع بهترى دارند بايد بدانند "آسياب به نوبت" (4399835) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۹:۳۹:۲۷
بندگان خدا امیدوارم هرچه سریعتر به پولشان برسند و آقای سیف هم جایشان را به شخص متخصص تری بدهند. (4399858) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۹:۴۷:۲۷
عده ای می گویند موسسه ای ور شکست شده مثل یک شرکت یا کارخانه و ربطی به بانک مرکزی نداره، اگه اینطوره پس اساسا چه نیازی به مجوز بانک مرکزی برای فعالیت است؟ یعنی نقش اندوخته قانونی و ضوابط بانکی برای جلوگیری ار ورشکستگی و نظارت معاونت نظارت بانک مرکزی بر روند امور همه هیچ؟ اگر چنین است با کدام منطق می توان به بانک ها هم اعتماد کرد؟؟ (4399880) (alef-11)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۱:۰۴:۵۴
کار ریشه ای خرابه. وقتی یه نفر پول میده میگن یارو نزول خوره.
حالا خود ما داریم نزول میدیم . تو آلمان ماکزیمم سود 2 درصد هستش اونم برای سپرده های کم. اگر پول زیاد بزاریم بانک باید بابت نگه داشتنش هزینه پرداخت کنیم .
پول اونا میره تو تولید میشه شرکت بی ام دبلیو . بنز . آ او دی . بوش و ... پول ما میشه کاسپین و زنجانی ها و خاوری ها و ......
(4399964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۱:۲۵:۱۷
وعده های پوچ دولت برای کسب رای کم کم‌‌ آشکار می شود...اول فریب چند میلیون کاسپینی، دوم کارورزی‌دروغین و...سال دیگر این موقع چهره‌ فریبکاران دیدنی است....
این هنوز از نتایج‌سحر است/ باش تا صبح دولت بدمد
الف متتشر کن (4399991) (alef-11)
 
خودم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۳:۴۵:۱۱
دوستان یه لحظه وقت بزارین و این کامنت رو بخونین ، این افراد با سپرده گزاری در فعالیت های موسسات مالی شریک بودن و حالا که اون موسسات ورشکست شدن در سود و زیان هم شریک محسوب می شوند ، مجوز بانک مرکزی برای فعالیت بوده کاملا درسته ولی بانک مرکزی نمی تونه سوددهی این موسسات و امنیت شراکت و سپرده گزاری مردم رو تامین کنه . مطلب دوم اینکه باید از طریق گرفتن وکیل و طی شدن مراحل قانونی ورشکستگی مردم بتونن بخشی از پولشون رو پس بگیرن لشگرکشی خیابونی و کفن پوش شدن راهش نیست . (4401218) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.