توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 286505
راهبرد جدید در پیگیری مطالبات رهبری
بخش تعاملی الف - بابک حیدری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱
مبارزه با مفاسد اقتصادی، تفکر ومشی جهادی در مدیران، پیاده سازی اقتصاد مقاومتی ، برپایی کرسی های ازاد اندیشی، زیربنای مهندسی فرهنگی، ترویج سبک زندگی اسلامی و ده ها کلید واژه دیگر مطالبات رهبری نظام از مسئولین کشور بوده است.

براورد شما از رضایت مندی حضرت اقا از عملکرد مسئولین در عملیاتی نمودن دیدگاه های ایشان چیست؟

شما با چه نمره ای موفقیت مسئولین در فرهنگ سازی،بسترسازی و پیاده سازی منویات ایشان را می سنجید؟

البته ایشان با اشراف به مشکلات و مصائب تحقق مطالبات فوق، زحمات مسئولین را ارج می نهند و سختی اجرای این امور را یاداوری می نمایند ولیکن گاهی نیز به صورت علنی ، نارضایتی خود را از موثر نبودن اقدامات یا عدم توجه به این راهبردها را مطرح می نمایند.

ادبیات ایشان در پاسخ نامه اقای جهانگیری در باره همایش مبارزه با مفاسد اقتصادی یا عدم توجه به اقتصاد مقاومتی در دولت فعلی یا دولت های گذشته از نمونه های تلخ و جانسوز این موضوع است.

واما ایشان در دیدار سالیانه دانشجویان در ماه مبارک رمضان – که انصافا از به یادماندنی ترین برنامه های سالیانه ایشان است.

ابتکارو راهکار جدیدی را مطرح فرمودند و ذیل سرفصل "ارمان خواهی" و در برنامه ای سه مرحله ای دانشجویان و سپس مردم را برای تحقق ارمان ها و عملیاتی و اجرایی شدن ان توسط مسئولین به میدان فراخواندند هر چند که متاسفانه این مهم یکی از محورهایی بود که درمیان ده ها رهنمود ایشان در این جلسه مغفول ماند.

معظم له بر توان تصمیم سازی غیر مستقیم دانشجویان از طریق گفتمان سازی انان تاکید نموده و می فرمایند " شما وقتی که یک آرمانی را دنبال میکنید میگویید، تکرار میکنید و بجد پای آن می‌ایستید، این یک گفتمان در جامعه ایجاد میکند، این موجب تصمیم‌سازی میشود؛ زیدِ تصمیم‌گیر در فلان مرکز تصمیم‌گیریِ مدیریت کشوری، وقتی که یک چیزی به‌عنوان یک گفتمان درآمد، مجبور میشود دنبال بکند"

ایشان دربیانات خود این راهکار کلیدی را تشریح نموده و می فرمایند:"آرمان‌ها را تکرار کنید، با جدیت بر سر آنها بایستید تا به گفتمان دانشجویی و سپس گفتمان عمومی تبدیل شوند، آنگاه مسئولان و مراکز دولتی و حکومتی، تحت تأثیر قرار خواهند گرفت."
اری ایشان دانشجویان را به باز نمودن معبر " گفتمان دانشجویی" و حضور احاد مردم کشور عزیزمان در میدان " گفتمان عمومی " برای انجام عملیات " تحقق ارمان ها " با رمز قرانی " إِنَّ اللّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ " فرا می خوانند.

امید است همه ما اعم از ، مخاطبان اولیه ایشان - دانشجویان و دانش پژوهان - و سپس مردم عزیز کشورمان با همتی والا و در سال "همزبانی و همدلی ملت و دولت " قدر نعمت وجود ایشان را با پیاده سازی این راهبرد پاس داریم و یکی از مهمترین راهکارهای تحقق شعار امسال را پیگیری و اجرایی نماییم.
 
کلمات کلیدی : بابک حیدری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.