نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346464
چرا خنجر از پشت به نیروهای انقلابی می زنید؟
بخش تعاملی الف - بابک حیدری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۱


آیا باور می کنید سیزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه که با شعار «وحدت و همبستگی برای عدالت و صلح» ! عرصه جولان عربستان سعودی و همپیمانان آنان بود و حتی سخنان تهدید آمیز محمد جواد ظریف و اتمام حجت و خط و نشان های آقای روحانی برای اردوغان نتوانست مانع از نوشتن بیانیه ای ضد جمهوری اسلامی ایران و خط مقاومت شود، به محملی برای حمله به نیروهای انقلابی  تبدیل شود!

جرقه ناکامی در این اجلاس و بیانیه آن، از اجلاس سطح کارشناسان در عربستان زده شد، اجلاسی که به دلیل عدم صدور ویزا برای کارشناسان وزارت امور خارجه، بدون حضور دیپلمات های ما برگزار شد و پیش نویس بیانیه ای آماده شد که ۴ بند ضدایرانی و یک بند ضد حزب الله لبنان در آن گنجانده شد.

محکومیت حمله به ساختمان سفارت و کنسولگری عربستان سعودی در ایران؛ رد اظهارات مقامات ایرانی به ویژه در زمینه اجرای احکام قضایی علیه افراد مرتکب جرایم تروریستی در عربستان سعودی؛ محکومیت دخالت‌های ایران در امور داخلی بحرین، یمن، سوریه و سومالی؛ محکومیت حمایت ایران از تروریسم و تاکید بر اینکه رابطه ایران با کشورهای همسایه باید بر پایه حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه و احترام به حاکمیت و استقلال کشورهای همسایه و حل اختلافات از طریق راه‌های مسالمت آمیز باشد و در نهایت تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان مواردی است که در این پنج بند آورده شده است.

و اما در زمان برگزاری اجلاس در سطح وزرا، اقای وزیر امور خارجه ضمن هشدار به سعودی‌ها با اشاره به تجربه سوء استفاده ابزاری از سازمان همکاری اسلامی در دوران جنگ تحمیلی صدام علیه ایران عنوان کرد: "در آن مقطع آقای طارق عزیز وزیر خارجه وقت عراق، بندهایی ضد ایرانی را با حمایت تعداد معدودی از کشورهای منطقه به تصویب می‌رساند، اما ما اعتنایی به این رویکردهای ضد ایرانی نمی‌کردیم. باید از گذشته درس عبرت گرفت، ببینید الان طارق عزیز کجاست؟ "وخواستار اصلاح این رویکرد شد و لیکن تاثیر گذار نبود.

آقای روحانی نیز در گفتگوهای خود با اردوغان و سخنرانی خود در اجلاس و بیان اینکه " برای همه روشن است که نه عربستان مشکل ایران است؛ و نه ایران مشکل عربستان. مشکل اصلی، جهل و تعصب و خشونت‌ورزی است. معضل همه ما، اختلافات در جهان اسلام است "و عدم حضور در اجلاس پایانی در نهایت موفق شد از خواندن بیانیه جلوگیری کند و این در حالی است که خبرنگار ان احتمال می دهند رئیس‌جمهوری ترکیه و ایاد مدنی، دبیر کل سازمان همکاری‌های اسلامی، نشستی مطبوعاتی برگزار کرده و ضمن ارائه دستاوردهای این نشست، بیانیه پایانی را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند.

و اما عمق فاجعه آنجا ست که پیاده نظام و ابزار رسانه ای اصلاح طلبان در فرافکنی شرم آور عدم توفیق دستگاه سیاست خارجی را به گردن افراد و نهادهای انقلابی انداخته و بیشرمانه آنان را متهم می کنند.

روزنامه [...] در مقاله ای با عنوان "معمای بیانیه ضدایرانی نشست استانبول" با تبیین ۳سناریو ( بخوانید قصه پردازی سیاسی ) در شکل‌گیری بیانیه ضد ایرانی پازل سه بعدی را ترسیم می کند و تدوین این بیانیه را به سه عامل " امتداد راهبرد مخالفت با برجام دولت عربستان سعودی" ، " ضعف‌های سیاست خارجی ایران در حوزه عربی و در قبال همسایگان" و " نهادهای دیگری متولی تنظیم دستورکارها در منطقه خاورمیانه و به‌خصوص حوزه عربی" مرتبط می کند.

سه عاملی که اولین آن خیال پردازی دامنه دار، و دومین آن حمله به دیپلمات انقلابی و معاون عربی و افریقای وزارت امور خارجه اقای امیر عبدالهیان و سومین ان حمله ناجوانمردانه به شیرمردانی است که در خط مقدم جهاد و شهادت، همتشان دفاع از کیان اسلام و این مرزو بوم است.

در اینکه دشمن، غدارو سرکش، حیله گر و مکار است شکی نیست ولی راهبردی که دشمن روباه صفت را شیر می کند و وقاحت را به این حد می رساند مذموم و غلط است، سیاست هایی که قرار بود عزت را به پاسپورت ایرانی برگرداند، نه  تضعیف جوانان انقلابی و شجاع.

در این مقاله خنجر خیانت آنجا بر کمر جوانان انقلابی می نشیند که در سناریوی دوم با اشاره به تخصص و درایت محمدجواد ظریف در هدایت مذاکرات هسته‌ای و موفقیت در باز نمودن یک گره ۱۲ ساله از پای ایران، به نوعی به ضعف‌های سیاست خارجی ایران در حوزه عربی و در قبال همسایگان اشاره کرده و دیپلمات شجاع و انقلابی، امیر عبدالهیان را هدف قرار می دهد و در تشریح سناریو با وقاحت هرچه تمام تر سوم می نویسد :"سناریوی سوم اگرچه در امتداد سناریوی دوم است، اما این موضوع را برجسته می‌کند که اداره تمام سیاست خارجی ایران در وظیفه و هدایت وزارت امور خارجه نیست و نهادهای دیگری متولی تنظیم دستورکارها در منطقه خاورمیانه و به‌خصوص حوزه عربی هستند که باعث شده تا علاوه بر ظهور برخی اختلاف نظرها، شاهد تنظیم یک رویکرد منسجم و مشخص برای مواجهه با تحولات و واکنش مناسب به آن نباشیم. از این منظر وزارت خارجه در حوزه ارتباط با همسایگان عربی عملا نقش درجه دوم یافته و نمی‌تواند بسان مذاکرات هسته‌ای تمام پتانسیل خود را صرف حل کردن مشکلات و برقراری روابط کند."

آقایان کارشناس! آیا زانو زدن در مقابل امیر کویت، بند ۲۵ ساله برجام برپای ایران، ایستادن در کنار مجسمه سردار رومی فاتح ایران و پذیرایی دون از شان مقام دوم مملکتی با ایشان و... نیز نتیجه ضعف‌های سیاست خارجی ایران در حوزه عربی و سایر نهادها و بدون تعارف از نظر شما گفتمان، رفتار انقلابی است؟

یادتان نرود عزت ایران و ایرانی در خروش انقلابی امام امت بر کاپیتولاسیون بود. یادتان نرود افتخار ایران و ایرانی به دفاع جانانه ۸ ساله از این مرزو بوم بود. یادتان نرود افتخار ما به موضع قاطع و شجاعانه رهبرمان در مقابل کشورهای اروپایی در موضوع میکونوس بود.

یادتان نرود که روزی رئیس جمهور مدبر این مرزو بوم، تدبیر را در بالا زدن ورودی چادر معمر قذافی با عصای خود دانستند و روز دیگری از پشت وارد شدن به چادر وی، تا با سری خمیده به چادر او وارد نشوند و اینگونه عزت را به ایران و ایرانی داد.

یادتان نرود امروز مریدان و فدائیان وی باشجاعت و سربلندی از عزت اسلام در اقصی نقاط دنیا دفاع می کنند و قلم زنی شما مدیون این سیاست است.
 
کلمات کلیدی : بابک حیدری
 
Canada
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۰۳:۵۹:۲۷
تصمیم رفتن یا ماندن امیر عبداللهیان حق وزیر است، نه حق شما. (3654452) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۵۷:۳۲
وقتی افغانستان که هم زبان ما و شماست و پاکستان و مالزی و تایلند و مراکش و تونس هم با عربستان هم زبان می شود یعنی اینکه اقدامات ما یکم قابل تامل هست. (3655407) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۰۸:۰۱:۵۶
شما خود نیز دارید فصه پردازی سیاسی میکنید! چرا منظور نویسنده را حمله رفقا به سفارت تغبیر نمیکنید؟ (3654570) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۸ ۰۹:۱۱:۴۹
"حمله ی رفقابه سفارت" بعدازحوادث شرم آورو تلخ فرودگاه جده و شهدای منا بود. بعدازاینکه حکام روسیاه سعودی گفتند:رییس جمهورایران بایدآخرین نفری باشدکه به عربستان اعتراض کند(نقل به مضمون)...بعدازاینکه به وزیرخارجه ی ما اجازه ی ملاقات ندادند.....بعدازاینکه به وزرای کشوروبهداشت ویزاندادندویکی ازوزرامجبورشدازطریق قطربه عربستان برود....بعدازاینکه کشتی کمکهای ایران به یمن بااراده ی عربستان وتلفن جان کری به جای یمن سرازجیبوتی درآورد!!!....کاربه جایی رسیده که کشورهای کوتوله ای مثل بحرین وجیبوتی هم برای ایران بزرگ ما شاخ شده اند!!!....البته مشکلی نیست می توان همه ی اینهاراهم--طبق معمول--به پای دولت قبل نوشت و"سرداران دیپلماسی وتدبیروامید"را تبرئه کرد!!!!!! (3669968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۷ ۱۲:۳۰:۱۰
کار غیر قانونی ، غیر قانونیه.
دلیل نمیشه که اگه کسی به شما ظلم کرد مستقیما مقابله به مثل کنی.
اگه اینطوریه که احتیاج به نظام ، رهبر ، قوه قضاییه ، قوه مقننه و مجریه نداریم. هر کسی خودش مستقلا عمل کنه اینقدر هم هزینه تراشی بابت سیستم حکومتی نداشته باشیم. (3707963) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۵:۱۸
دفاع کورکورانه ومتعصبانه ازدولت تدبیروامیدیعنی همین که مساله ی سفارت عربستان راچماق کنی ومدام برفرق مخالفان --وبه زعم خودافراطی ها--بکوبی!! اماآیاوجدان بیداری هست که بگویداین همه جنایت وخباثت عربستان درحق ایران: 1) توطئه ی نفتی که باعث کاهش قیمت نفت ایران شد 2)تحریک وتجهیزگروهکهای تروریستی وتجزیه طلب درسیستان وبلوچستان وخوزستان 3)اصراربه آمریکابرای حمله به ایران( جمله ی معروف:سرمار--ایران--رابایدله کرد) 4)حادثه ی شرم آورفرودگاه جده 5)حادثه ی تلخ منا 6)تحقیرمقامات ایرانی پس ازاین حادثه ی تلخ--ندادن اجازه ی ملاقات به وزیرخارجه وویزابه وزرای کشور وبهداشت ! همه وهمه ....قبل از "حمله به سفارت" بوده است؟؟؟؟!!!!!!!!!! (3669995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۰۹:۳۰:۴۶
زنده باد دکتر روحانی
زنده باد جناب ظریف عزیز
خدا قوت قهرمانان (3654796) (alef-13)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۰:۳۲:۰۶
بالا رفتن از دیوار سفارت و آتش زدن مکانهایی که مطابق کنوانسیون بین المللی تجاوز به حریم کشورهاست و این برای تمام کشورها می باشد. لطفا اینگونه رفتار را انقلابی ننامید (3654937) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۲:۰۹:۱۱
فرافکنی! (3655142) (alef-3)
 
ابدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۲:۲۶:۴۱
نه تنها جناب امیر عبداللهیان بلکه هر شخصیت دیگری هم که مدافع کشور باشد ، پیشاپیش از سوی مزدوران قلم به دستی که خط و حقوق خود را از اسرائیل و آمریکا می گیرند محکوم هستند. یقه پاره کردن بوق بی بی سی را در انتخابات 88 و اخیرا 7 اسفند 94 و ترور دانشمندان هسته ای توسط حقوق بگیران اسرائیل و آمریکا را که فراموش نکرده ایم.
اولین حملاتشان هم بر علیه امام خمینی (ره) بودکه پرچمدار سرنگونی استعمار سفید شد. (3655191) (alef-11)
 
افلاطون
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۸:۱۶:۴۲
استعمار سفید؟؟؟
...... (3656066) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۲:۳۹:۵۱
سازمان همکاری کشورهای اسلامی یک سازمان از ابتدا ابتر بوده است و تصمیماتی که معمولا در این مجالس گرفته می شود بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا امکان عملی برادر بزرگتر اینها سازمان کشورهای غیر متعهد است که بیشتر شبیه به یک میهمانی بزرگ شبیه است تا یک سازمان کنشگرا . لذا اینکه در اجلاس ترکیه بیانیه پایانی بر ضد ایران باشد یا نه بیشتر از آنکه به ضرر ایران تمام شود به ضرر کشورهای پول دار عرب تمام حواهد شد و به نفع کشور های فقیر عربی و مثلا اسلامی چراکه ایران پولی خرج نکرده اما عربستان و قطر چند ین میلیون دلار به سایر عربها باج دادند تا علیه ایران رای بدهند البته به غیر از باج عربیت عربها هم مهم است و این صدایی است که سالهاست در گوش ما ایرانی ها هست . البته هنوز درس لازم را نگرفته ایم . جالب اینجاست که حتی عراق هم به این بیانیه رای مثبت می دهد . (3655236) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۵:۵۱:۵۴
معیار انقلابی بودن چیست؟ منافع ملی یامنافع تفکرات گروهی! (3655702) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۱:۰۲:۰۱
متاسفانه عده ای ازدیوارسفارت بالامی روند وبهانه به دست عربستان می دهند وبازجالبه که همین ها بعد ازقطعنامه وبیانیه به خاطر رفتاراشتباه آنها به دولت حمله می کنند.
واقعا جریان تندرو تا ایران رابه طورکامل درگیرجنگ وتحریم نکند دست بردارنیست. (3656361) (alef-11)
 
یک ایرانی دلسوز وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۱:۰۵:۵۵
بیایید کمی ارامتر باشید وبدانید با خشونت وتند روی راه به جایی نخواهیم برد .اسلام دین ارامش است خشونت وجنگ در مرحله اخر وجایی که دیگر صلح معنی ندارد وتجاوز به حقوق وحریمها اشکار شده . ممکن است در زمان اوائل انقلاب موضع گیری ها وتصمیمات تند واتشین بوده ولی هم اکنون 38 سال میگذرد وشرایط بسیار تغییر کرده از لحاظ سیاسی اجتماعی فرهنگی اقتصادی ومهمتر از همه جهانی .بیایید عقلانیت را سرلوحه کار ها قرار دهیم وتعصبات کور را کنار بگذاریم وعینکمان را عوض کنیم این به نفع ملت است...با تشکر (3656371) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۵:۵۴:۰۰
پاسخ به نظر شماره: (3656371) (alef-11) در باره ی خبر: /چرا خنجر از پشت به نیروهای انقلابی می زنید؟/ پایگاه خبری الف / دوشنبه 06/02/1394
---
قصد خبیثانه؟؟؟!!!
---
صرف نظر از درستی یا نادرستی حمله به سفارت آل سعود که بنظر می رسد پولهای سفراتخانه ی این خاندان در تهران در ابتکار آن برای پیاده کردن شیطنتهای اربابان خود بی سهم نبوده است ؛ از سخنان شما صاحب این نظر که خبیثانه قصد دارید دولت ج.ا.ا را در این زمینه مقصر معرفی کنید هیچ بوی دلسوزی و وفاداری به وطن احساس نمی شود. (3667276) (alef-11)
 
سینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۰۷:۴۹:۰۱
من مقاله ای که شما از آن انتقاذ کردید را نخوانده ام
ولی هدایت سیاست خارجی توسط ارکان مختلف یک واقعیت قانونی و واقعی است مثل هدر دادن فرصت اعدام شیخ مظلوم در عربستان توسط دوستان .... شما با بالارفتن از سفارت و ..... (3660298) (alef-11)
 
ساعدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۲۳:۴۴:۲۳
نویسنده خواسته خود شیرینی کنه و احتمالا کارش جایی گیر کرده .
با انصاف اگر آن افراد اینکاری را نمی کردند و سفارت را تخریب نمی کردند و یا خیلی ندانم کاری های دیگر الان زبان عربستان اینهمه دراز نبود و حتی با پول هم نمیتوانست این گدا گشنه های اطراف ما را بخرد . (3661541) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.